Mastersi i Toruń na Mistrzostwach Europy | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Mastersi i Toruń na Mistrzostwach Europy

Miasto, Sport
Data publikacji: 27 września 2023
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: zawodnicy masters stoją na podium, wśród nich Wacław Krankowski z Torunia

Od 21 września 2023 roku we włoskiej Pescarze odbywają się 22. Mistrzostwa Europy Masters. W zawodach, które potrwają do 1 października Polskę reprezentuje ponad 100 zawodników, a wśród nich także przedstawiciele Torunia.

Już w pierwszych dniach zmagań torunianie wywalczyli medale:

 • srebrne - Edward Korolko (skok o tyczce kat. M80), Henryk Wierzchowski (w kat. M90 w biegu  na 200mi w rzucie ciężarkiem) i Wacław Krankowski (w pchnięciu kulą i rzucie ciężarkiem w kat. M70),
 • brązowe – Henryk Wierzchowski w rzucie dyskiem w kat. M90 i Wacław Krankowski w rzucie młotem w kat. M70.

Na Stadio Adriatico w Pescarze są obecni również przedstawiciele Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters promujący XIV Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce Masters, których gospodarzem będzie Toruń już w 2024 roku. Na stoisku reklamującym to wydarzenie eksponowane są filmy, foldery informacyjne, plany obiektów sportowych, plan miasta, informacje o atrakcjach turystycznych, bazie hotelowej itp. Poza tym każdy chętny będzie mógł tam skosztować toruńskich słodkości, a także zrobić pamiątkowe zdjęcie z panoramą Grodu Kopernika.

Przypomnijmy, że XIV Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce Masters odbędą się w Toruniu od 16 do 23 marca 2024 r. O organizacji tej prestiżowej imprezy przez nasze miasto zadecydowała Europejska Federacja Lekkoatletyczna Masters w dniu 15 grudnia 2021 r.

Fot. WSiRZobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Święto boksu w Toruniu
  Miasto, Sport
  W dniach 4-10 grudnia 2023 roku Toruń będzie gospodarzem Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów w boksie olimpijskim. Poznaj program zawodów.
 • Wieziemy pasażerom najlepsze życzenia
  Miasto, MZK
  W czapce św. Mikołaja, z brodą i wąsami, z poręczami jak gwiazdkowe cukierki, ozdobiony światełkami, pełen słodkich i nie tylko upominków – jak co roku w Toruniu w Mikołajki rozpoczął kursowanie świąteczny tramwaj Miejskiego Zakładu Komunikacji.
 • Miasto
  15 grudnia 2023 r. mija termin na składanie wniosków o zwolnienie od podatku od nieruchomości na 2024 r. budynków, w których utrzymywany jest zielony dach, ogród wertykalny lub zielona fasada. Obowiązek ten dotyczy również tych podatników, którzy chcą kontynuować w 2024 r. zwolnienie.
 • Na zdjęciu: Wejście do budynku Powiatowego Urzędu Pracy
  Miasto
  Zostało już tylko 7 ostatnich bonów na zasiedlenie przyznawanych w ramach projektu: „Podniesienie aktywności zawodowej klientów publicznych służb zatrudnienia – PUP dla Miasta Torunia (I)”, realizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski i inne osoby w czapkach Mikołaja siedzą na scenie, przed nimi dzieci
  Miasto
  Mikołajki w Toruniu rozpoczęła tradycyjna akcja głośnego czytania w Szkole Podstawowej nr 9. W 2023 roku uczniowie tej szkoły wysłuchali „Dzieci Pana Astronoma” Wandy Chotomskiej.
 • Miasto
  Szybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu złóż online wniosek o wydanie odpisu aktu stanu cywilnego lub zaświadczenia o stanie cywilnym. W tej samej formie możesz wnieść na konto Urzędu Miasta Torunia opłatę skarbową za wydanie odpisu lub zaświadczenia.
 • W tym roku minęła setna rocznica urodzin znakomitej sportsmenki Melanii Sinorackiej, pierwszej podgórskiej olimpijki. Z tej okazji we wtorek 5 grudnia 2023 r. na kamienicy przy ul. Poznańskiej 125, w której mieszkała, odsłonięto pamiątkową tablicę.
 • Międzyszkolny Klub Sportów Walki „Pomorzanin” Toruń zaprasza dzieci od 10. roku życia i młodzież na bezpłatne zajęcia sportowe.
 • Po raz siódmy w Zespole Szkół nr 19 zorganizowano Integracyjne Mikołajkowe Spotkanie dla dzieci z niepełnosprawnościami, uczęszczających do toruńskich szkół i przedszkoli.
 • Kolejne spotkanie w ramach cyklu spotkań tematycznych organizowanych przez Radę Działalności Pożytku Publicznego miasta Torunia poświęcone będzie osobom z niepełnosprawnościami.
 • Gmina Miasta Toruń otrzymała wsparcie finansowe na realizację zadania pn. „Promowanie strategii niskoemisyjnej poprzez modernizację oświetlenia ulicznego w Toruniu”.
 • Do końca 2023 r. można złożyć deklarację i skorzystać ze środków programu "Ciepłe Mieszkanie II" na wymianę ogrzewania.
 • Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu, we współpracy z instytucjami miejskimi i organizacjami pozarządowymi, realizuje Plan pomocy osobom bezdomnym w okresie zimowym.
 • Fundacja Studio M6 zaprasza 14 grudnia 2023 r. na wydarzenie pt. „Porozmawiajmy o integracji". Ma ono posłużyć dokonaniu diagnozy i próby wypracowania propozycji rozwiązań napotykanych problemów przez organizacje/instytucje pracujące z osobami z doświadczeniem migracji oraz wspólnemu dojściu do mechanizmów integracyjnych, które mogą być...