Lotos Mentor Cup już w sobotę | www.torun.pl

Lotos Mentor Cup już w sobotę

Miasto, Sport
Data publikacji: 05 maja 2021
Autor: Natalia Przytarska

Budżet obywatelski 2022, fragment plakatu

 

Rozpoczęliśmy kolejną edycję budżetu obywatelskiego w Toruniu - na rok 2022

>>> Przejdź do informacji na ten temat

  


Logo Lotos Mentor Cup

Sytuacja pandemiczna na świecie nie pozwoliła rozegrać w styczniu zawodów Mentor Cup, które w poprzednich latach ściągały do Torunia wielu utalentowanych i utytułowanych łyżwiarzy figurowych z całego świata. Nie tylko zabrakło rywalizacji na lodzie, ale także finałowej Gali łyżwiarskiej, która zawsze cieszyła się ogromnym zainteresowaniem publiczności, po brzegi wypełniającej halę toruńskiego lodowiska Tor-Tor.

Choć sezon łyżwiarskiej rywalizacji 2020/2021 już się zakończył, to mimo wszystko gala odbędzie się - co prawda bez publiczności, ale zostanie nagrana i będzie retransmitowana przez TVP Sport, która retransmisję gali planuje 12 maja (środa) o godzinie 15:15.

Wśród łyżwiarzy, którzy uświetnią galę, pojawią się oczywiście reprezentanci Polski i MKS Axel Toruń. Wystąpi zatem nasza najbardziej utytułowana para taneczna Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev - siedmiokrotni mistrzowie Polski, którzy zdobyli 5. miejsce na mistrzostwach Europy w 2019. Zawodnicy MKS Axla Toruń w tym roku zajęli 11. miejsce podczas mistrzostw świata w Sztokholmie i tym samym wywalczyli kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022.

Prezydent wręczy stypendia

W związku z wywalczeniem kwalifikacji olimpijskiej przez parę toruńskich łyżwiarzy Prezydent Miasta Torunia przyznał każdemu z zawodników stypendium olimpijskie w wysokości 3.000 zł miesięcznie. Podczas sobotniej Gali Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev otrzymają z rąk prezydenta decyzje administracyjne dotyczące przyznanych stypendiów olimpijskich.

Na gali nie zabraknie innych zawodników MKS Axel. Wśród solistek i solistów wystąpi Ekaterina Kurakova, czyli aktualna Mistrzyni Polski juniorów i seniorów, oraz Miłosz i Kornel Witkowscy. Zobaczymy również parę taneczną Anastasia Polibina - Pavel Golovishnikov (obecni wicemistrzowie Polski), Sofię Dovhal - Wiktora Kuleszę (brązowych medalistów mistrzostw Polski juniorów w tańcach na lodzie) oraz Arinę Klimovą i Filipa Bojanowskiego (wicemistrzów Polski Juniorów w tańcach na lodzie). Wszyscy toruńscy sportowcy są laureatami tegorocznych stypendiów sportowych Prezydenta Miasta Torunia.

Niekwestionowane gwiazdy

Niekwestionowanymi gwiazdami będą tegoroczni mistrzowie świata ze Sztokholmu oraz mistrzowie Europy 2019, czyli rosyjska para taneczna Victoria Sinitsina - Nikita Katsalapov. Rosjanie w swoim dorobku mają także srebrny medal finału Grand Prix 2018, brązowy medal mistrzostw świata 2019 w zespołach i złoto mistrzostw świata 2021 w zespołach. Są również dwukrotnymi mistrzami Rosji. Trenerem ich jest Aleksandra Zhulina.

Wśród solistek wystąpi Maiia Hromykh z grupy Tutberidze oraz Daria Usathova. Natomiast spośród solistów w Toruniu zobaczymy reprezentującego Gruzję Morisi Kvitelashvili z grupy Tutberidze. Na Gali wystąpią również Anette Dyrt i Yannik Bonheur z Francji. Akrobacje łyżwiarskie będziemy podziwiać w wykonaniu duetu Jean-Denis Sanchis i Olesandr Lubchenko (Francja).

Więcej na stronie wydarzenia - kliknij tutaj, aby przejść na stronę Mentor Cup.

 Logo Mentor Cup

Najczęściej czytane aktualności

 • Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki - widok z drona na budynek i teren zieleni wokół
  Kultura, Miasto
  Już w najbliższy czwartek 24 czerwca na scenie plenerowej CKK Jordanki rusza Kino Letnie ECF Camerimage! A w nim - najciekawsze filmowe dokonania ostatnich lat.
 • Regaty na Wisle, zachmurzone niebo, most i widok na Hotel Bulwar
  Miasto, Sport
  Drużyny Torunia i Bydgoszczy będą się ścigać 26 czerwca 2021 r. na Wiśle podczas regat ósemek wioślarskich ze sternikiem z okazji Dni Torunia. Rywalizacja "O Puchar Prezydenta Miasta Torunia" odbędzie się już po raz osiemnasty.
 • Na zdjęciu kran ogrodowy
  Eko, Miasto
  Utrzymujące się w ciągu ostatnich dni upały przyczyniają się do zwiększonego poboru wody w naszym mieście. Apelujemy do mieszkańców Torunia o korzystanie z wody z rozsądkiem.
 • Na zdjęciu osoby idą obok stojącego autobusu
  Miasto, MZK
  W związku z zakończeniem roku szkolnego, od 28 czerwca 2021 r. do 31 sierpnia 2021 r. w dni robocze komunikacja miejska funkcjonować będzie wg "feryjnych" rozkładów jazdy.
 • Grafika Nowe statystyki zachorowań
  Koronawirus, Miasto
  1 osoba z pozytywnym wynikiem testu, brak ofiar śmiertelnych – to statystyka epidemiczna dla Torunia na dzień 23 czerwca 2021 r. Zaszczepiło się kolejnych 2006 torunian.
 • Plakat informujący o X kolejce PGE Ekstraligi
  Miasto, Sport
  Przed nami X kolejka PGE Ekstraligi, w której toruńskie "Anioły" podejmą na własnym torze zawodników leszczyńskiej Unii.
 • Dobra wiadomość dla pasażerów! Od 1 lipca 2021 roku w środkach komunikacji miejskiej wyposażonych w automaty biletowe, w których można dokonywać płatności kartą, będzie można płacić za bilet BLIKIEM.
 • 26-27 czerwca pod Krzywą Wieżą Drużyna Wojów Słowiańskich "Dąb Pomorza" wystąpi w rekonstrukcji historycznej pt. "Jak to w Polsce za Piastów bywało".
 • W związku z przebudową peronu od soboty 26 czerwca 2021 r. od godz. 7:00 zawieszony zostanie przystanek tramwajowy „Jamontta” w kierunku pętli Olimpijska.
 • Poznaliśmy zwycięzców konkursu makulaturowego 2021 – zwycięskie szkoły i przedszkola odebrały nagrody na scenie na Rynku Staromiejskim.
 • 26 czerwca 2021 r. zapraszamy na Jarmark Św. Franciszka "Wszystko dla Psa i Kota" na targowisku przy Szosie Chełmińskiej.
 • Zuzanna Błażejewska, zawodniczka Klubu Sportowego Centuria, została wicemistrzynią Polski w taekwondo olimpijskim.
 • Ze złotymi medalami Mistrzostw Polski Juniorek w Boksie wróciły zawodniczki MKSW Pomorzanin.
 • Od 1 lipca 2021 r. procedurą dotyczącą świadczenia "Dobry start" dla uczniów zajmować się będzie ZUS, a nie jak do tej pory – Toruńskie Centrum Świadczeń Rodzinie.