Kulturalnie na Stawkach | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Kulturalnie na Stawkach

Miasto
Data publikacji: 20 listopada 2023
Autor: Paula Gałązka
Kulturalnie na Stawkach

Rozpoczynamy lokalne konsultacje społeczne w sprawie oferty kulturalnej na terenie okręgu Stawki. Poznaj szczegóły!

Dlaczego temat jest ważny?

Rada Okręgu  Stawki wystąpiła do Prezydenta Miasta Torunia z wnioskiem o przeprowadzenie  lokalnych konsultacji społecznych w sprawie oferty kulturalnej w tym okręgu. Rada podkreśliła, że  istniejąca infrastruktura  kulturalna nie spełnia swojej roli. Zwrócono uwagę, że niewystarczająca jest lokalna oferta wydarzeń kulturalnych, festiwali, koncertów, warsztatów aktywności czy zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży.

Dlatego w ramach konsultacji społecznych chcemy porozmawiać z mieszkańcami o kulturze na Stawkach i spróbować odpowiedzieć na pytania:

 • Jakie są potrzeby w zakresie jakości życia kulturalnego osiedla?
 • Jakie powinny być główne założenia i cele  działalności kulturalnej na Stawkach?
 • Kto powinien podejmować inicjatywę w tej sferze działań?

Co w ramach konsultacji?

1) Weź udział w spotkaniu konsultacyjnym i powiedz nam, co możemy zmienić, aby oferta kulturalna na Stawkach spełniała oczekiwania mieszkańców.

29 listopada 2023 r. (środa) godz. 16:30

aula Szkoły Podstawowej nr 14

ul. Hallera 79

UWAGA!
Ze względów organizacyjnych, osoby chcące wziąć udział w spotkaniu konsultacyjnym prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swojej obecności (zgłoszenia przyjmujemy do dnia 28 listopada  br., do godziny 15:00):
- mailem: konsultacje@um.torun.pl

- telefonicznie: 56 611 85 84  (poniedziałek - piątek, w godzinach 7:30-15:30)

2) Napisz do nas:

Jeżeli nie możesz wziąć udziału w spotkaniu, wypełnij ankietę TUTAJ (w terminie do 22 grudnia 2023 r. )

lub

wyślij swoją opinię drogą elektroniczną na adres: konsultacje@um.torun.pl  w terminie do 22 grudnia 2023 r.

Konsultacje społeczne prowadzi Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji we współpracy z Wydziałem Kultury Urzędu Miasta Torunia


Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Święto boksu w Toruniu
  Miasto, Sport
  W dniach 4-10 grudnia 2023 roku Toruń będzie gospodarzem Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów w boksie olimpijskim. Poznaj program zawodów.
 • Wieziemy pasażerom najlepsze życzenia
  Miasto, MZK
  W czapce św. Mikołaja, z brodą i wąsami, z poręczami jak gwiazdkowe cukierki, ozdobiony światełkami, pełen słodkich i nie tylko upominków – jak co roku w Toruniu w Mikołajki rozpoczął kursowanie świąteczny tramwaj Miejskiego Zakładu Komunikacji.
 • Miasto
  15 grudnia 2023 r. mija termin na składanie wniosków o zwolnienie od podatku od nieruchomości na 2024 r. budynków, w których utrzymywany jest zielony dach, ogród wertykalny lub zielona fasada. Obowiązek ten dotyczy również tych podatników, którzy chcą kontynuować w 2024 r. zwolnienie.
 • Na zdjęciu: Wejście do budynku Powiatowego Urzędu Pracy
  Miasto
  Zostało już tylko 7 ostatnich bonów na zasiedlenie przyznawanych w ramach projektu: „Podniesienie aktywności zawodowej klientów publicznych służb zatrudnienia – PUP dla Miasta Torunia (I)”, realizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski i inne osoby w czapkach Mikołaja siedzą na scenie, przed nimi dzieci
  Miasto
  Mikołajki w Toruniu rozpoczęła tradycyjna akcja głośnego czytania w Szkole Podstawowej nr 9. W 2023 roku uczniowie tej szkoły wysłuchali „Dzieci Pana Astronoma” Wandy Chotomskiej.
 • Miasto
  Szybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu złóż online wniosek o wydanie odpisu aktu stanu cywilnego lub zaświadczenia o stanie cywilnym. W tej samej formie możesz wnieść na konto Urzędu Miasta Torunia opłatę skarbową za wydanie odpisu lub zaświadczenia.
 • W tym roku minęła setna rocznica urodzin znakomitej sportsmenki Melanii Sinorackiej, pierwszej podgórskiej olimpijki. Z tej okazji we wtorek 5 grudnia 2023 r. na kamienicy przy ul. Poznańskiej 125, w której mieszkała, odsłonięto pamiątkową tablicę.
 • Międzyszkolny Klub Sportów Walki „Pomorzanin” Toruń zaprasza dzieci od 10. roku życia i młodzież na bezpłatne zajęcia sportowe.
 • Po raz siódmy w Zespole Szkół nr 19 zorganizowano Integracyjne Mikołajkowe Spotkanie dla dzieci z niepełnosprawnościami, uczęszczających do toruńskich szkół i przedszkoli.
 • Kolejne spotkanie w ramach cyklu spotkań tematycznych organizowanych przez Radę Działalności Pożytku Publicznego miasta Torunia poświęcone będzie osobom z niepełnosprawnościami.
 • Gmina Miasta Toruń otrzymała wsparcie finansowe na realizację zadania pn. „Promowanie strategii niskoemisyjnej poprzez modernizację oświetlenia ulicznego w Toruniu”.
 • Do końca 2023 r. można złożyć deklarację i skorzystać ze środków programu "Ciepłe Mieszkanie II" na wymianę ogrzewania.
 • Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu, we współpracy z instytucjami miejskimi i organizacjami pozarządowymi, realizuje Plan pomocy osobom bezdomnym w okresie zimowym.
 • Fundacja Studio M6 zaprasza 14 grudnia 2023 r. na wydarzenie pt. „Porozmawiajmy o integracji". Ma ono posłużyć dokonaniu diagnozy i próby wypracowania propozycji rozwiązań napotykanych problemów przez organizacje/instytucje pracujące z osobami z doświadczeniem migracji oraz wspólnemu dojściu do mechanizmów integracyjnych, które mogą być...