Koszenie w mieście | www.torun.pl

Koszenie w mieście

Eko, Miasto
Data publikacji: 04 czerwca 2021
Autor: Magdalena Winiarska

Budżet obywatelski 2022, fragment plakatu

 

Rozpoczęliśmy kolejną edycję budżetu obywatelskiego w Toruniu - na rok 2022

>>> Przejdź do informacji na ten temat

  


Na zdjęciu widac fragment skoszonego trawnika obok pas zieleni wysoki, łąka kwietna

Są miejsca w mieście, gdzie koszenie traw należy wykonywać regularnie– dotyczy to szczególnie rej onów pasów drogowych.

Koszenie traw w mieście, podobnie jak w 2020 roku, mimo radykalnie odmiennych warunków atmosferycznych jest ograniczone. Dotychczas prowadzone było tam, gdzie wymaga tego bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Sukcesywne regulowanie wysokości traw poprzez koszenie ich na wysokość nie niższej niż 10 cm w miejscach ich intensywnego wzrostu np. przy tzw. trójkątach widoczności, jak również w bezpośrednim sąsiedztwie dróg rowerowych ma na celu wyeliminowanie zagrożeń w ruchu drogowym.

Obecnie trawa miejscami jest tak wysoka, że przy intensywnych opadach deszczu, pojawiających się burzach i silnych wiatrach, które w ostatnich tygodniach występowały i zgodnie z prognozami pojawiać się będą, za chwilę zacznie się pokładać i jej skoszenie będzie mocno utrudnione, a może nawet niemożliwe. Deszcz i ciepła aura sprzyjają wzrostowi trawy i należy ją kosić, ponieważ wpływa to na rozkrzewianie się darni i jej gęstość. Dzięki temu w momencie nastania niekorzystnych warunków, takich jak wysokie temperatury i susza, głęboko zadarniona trawa jest dużo bardziej odporna na wysychanie.

Ponadto zaznaczyć należy, że nowo założone trawniki, w celu ich zagęszczenia i zadarnienia, muszą być koszone co najmniej raz w tygodniu.

Fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki - widok z drona na budynek i teren zieleni wokół
  Kultura, Miasto
  Już w najbliższy czwartek 24 czerwca na scenie plenerowej CKK Jordanki rusza Kino Letnie ECF Camerimage! A w nim - najciekawsze filmowe dokonania ostatnich lat.
 • Regaty na Wisle, zachmurzone niebo, most i widok na Hotel Bulwar
  Miasto, Sport
  Drużyny Torunia i Bydgoszczy będą się ścigać 26 czerwca 2021 r. na Wiśle podczas regat ósemek wioślarskich ze sternikiem z okazji Dni Torunia. Rywalizacja "O Puchar Prezydenta Miasta Torunia" odbędzie się już po raz osiemnasty.
 • Na zdjęciu kran ogrodowy
  Eko, Miasto
  Utrzymujące się w ciągu ostatnich dni upały przyczyniają się do zwiększonego poboru wody w naszym mieście. Apelujemy do mieszkańców Torunia o korzystanie z wody z rozsądkiem.
 • Na zdjęciu osoby idą obok stojącego autobusu
  Miasto, MZK
  W związku z zakończeniem roku szkolnego, od 28 czerwca 2021 r. do 31 sierpnia 2021 r. w dni robocze komunikacja miejska funkcjonować będzie wg "feryjnych" rozkładów jazdy.
 • Grafika Nowe statystyki zachorowań
  Koronawirus, Miasto
  1 osoba z pozytywnym wynikiem testu, brak ofiar śmiertelnych – to statystyka epidemiczna dla Torunia na dzień 23 czerwca 2021 r. Zaszczepiło się kolejnych 2006 torunian.
 • Plakat informujący o X kolejce PGE Ekstraligi
  Miasto, Sport
  Przed nami X kolejka PGE Ekstraligi, w której toruńskie "Anioły" podejmą na własnym torze zawodników leszczyńskiej Unii.
 • Dobra wiadomość dla pasażerów! Od 1 lipca 2021 roku w środkach komunikacji miejskiej wyposażonych w automaty biletowe, w których można dokonywać płatności kartą, będzie można płacić za bilet BLIKIEM.
 • 26-27 czerwca pod Krzywą Wieżą Drużyna Wojów Słowiańskich "Dąb Pomorza" wystąpi w rekonstrukcji historycznej pt. "Jak to w Polsce za Piastów bywało".
 • W związku z przebudową peronu od soboty 26 czerwca 2021 r. od godz. 7:00 zawieszony zostanie przystanek tramwajowy „Jamontta” w kierunku pętli Olimpijska.
 • Poznaliśmy zwycięzców konkursu makulaturowego 2021 – zwycięskie szkoły i przedszkola odebrały nagrody na scenie na Rynku Staromiejskim.
 • 26 czerwca 2021 r. zapraszamy na Jarmark Św. Franciszka "Wszystko dla Psa i Kota" na targowisku przy Szosie Chełmińskiej.
 • Zuzanna Błażejewska, zawodniczka Klubu Sportowego Centuria, została wicemistrzynią Polski w taekwondo olimpijskim.
 • Ze złotymi medalami Mistrzostw Polski Juniorek w Boksie wróciły zawodniczki MKSW Pomorzanin.
 • Od 1 lipca 2021 r. procedurą dotyczącą świadczenia "Dobry start" dla uczniów zajmować się będzie ZUS, a nie jak do tej pory – Toruńskie Centrum Świadczeń Rodzinie.