www.torun.pl

Koronawirus - #zostańwdomu

 • Na zdjęciu widać młoych hokeistów stojących w grupie na lodzie
  Miasto, Sport
  W dniach 19-20 września 2020 r. na lodowisku Tor-Tor odbędzie się Turniej Hokejowy Sponsors Cup U-11.
 • Zdjęcie przedstawia plakat wydarzenia - Extreme Travel Festival - człowiek z plecakiem turystycznym stoi u stóp góry, której wierzchołek skrywa się za mgłą
  Miasto
  Jubileuszowa 5. edycja Extreme Travel Festival z uwagi na pandemię zostanie przeprowadzona w formie spotkań video. Festiwal odbywać się będzie w dniach 25-26 września 2020 r.
 • Zdjęcie przedstawia plakat zapraszający dzieci i młodzież do udziału w bezpłatnych treningach futsalowych
  Miasto, Sport
  Akademia Piłkarska FC Toruń zaprasza wszystkie chętne dzieci na bezpłatne piłkarskie treningi, które odbędą się w Arenie Toruń i hali Uniwersyteckiego Centrum Sportu UMK.
 • Grafika przedstawia plakat Mistrzostw Polski Pit Bike
  Miasto, Sport
  Największe gwiazdy zawodniczego świata pit bike’ów zmierzą się w Toruniu podczas pierwszej edycji Mistrzostw Polski Pit Bike. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie MX OTOPIT Toruń.
 • baner festiwalu
  Kultura, Miasto
  Nieodwołany Festiwal - Toruń 2020 to pierwszy toruński festiwal zrealizowany w całości online. Od 5 do 20 czerwca Toruńska Orkiestra Symfoniczna zaprasza na koncerty na żywo, e- warsztaty oraz podcasty.
 • Studio na Jordankach, fot. Sławomir Kowalski
  Kultura, Miasto
  W Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki powstało profesjonalne studio telewizyjne toruńskiej firmy Art4Media. Studio zainauguruje swoją działalność muzycznie, prezentując koncerty.
 • baner konkursu
  Kultura, Miasto
  Toruńscy artyści, którzy zwyciężyli w konkursie „Daj sztukę”, realizują swoje projekty w sieci. Dostępne online są już m.in. wystawy, spotkania, warsztaty i performance.
 • zdjęcie z warsztatów
  Inwestycje, Kultura
  Budowanie świadomych postaw konsumenckich, poprawa nawyków żywieniowych wśród dzieci i młodzieży oraz promocja trendów na rynku rolno-spożywczym to elementy kampanii edukacyjnej międzynarodowego projektu #AnnualFoodAgenda.
 • koncert TOS online
  Kultura, Miasto
  Toruńska Orkiestra Symfoniczna w niedzielne wieczory zaprasza na koncerty on-line „ Maj z Mozartem”. Instytucja przygotowuje dla melomanów jeszcze więcej niespodzianek.
 • sala wystawowa w Muzeum Historii Torunia
  Kultura, Miasto
  Po Ratuszu Staromiejskim Muzeum Okręgowe otwiera kolejne swoje oddziały. Od 13 maja można ponownie zwiedzić Dom Mikołaja Kopernika oraz Muzeum Historii Torunia w Domu Eskenów.
 • Plakat Michela Bouveta
  Kultura, Miasto
  Prace dwóch ikon francuskiego plakatu – Alaina Le Querneca i Michela Bouveta – można będzie zobaczyć od piątku, 15 maja w Centrum Sztuki Współczesnej. 11. odsłona Międzynarodowego Festiwalu Grafiki Projektowej Plaster to jedno z pierwszych toruńskich wydarzeń kulturalnych odbywających się w realnej, a nie wirtualnej przestrzeni, po częściowym...
 • Miasto
  Już około 25 000 użytkowników posiada dostęp do platformy do komunikacji i nauki zdalnej. Platforma uruchomiona przez miasto Toruń, przy współpracy z firmami Microsoft, VULCAN oraz EXEA, to jedna z pierwszych tego typu integracja systemów uruchomiona w Polsce. W tym momencie korzysta z niej aktywnie około 30 jednostek oświatowych na terenie miasta...
 • wieża toruńskiego ratusza
  Kultura, Miasto
  Organizowane kilka razy w ciągu roku Noce Muzeów zawsze przyciągają tłumy. Tym razem ta impreza odbędzie się w przestrzeni wirtualnej. Muzeum Okręgowe zaprasza 16 maja od godz. 18.00.
 • Praca Szymona Jankowskiego, Autoportret, III cz. tryptyku
  Kultura, Miasto
  Międzynarodowa Wystawa Rysunku Studenckiego, pierwsze wydarzenia Tygodnia Bibliotek, transmisja spektaklu „Hemar. Marchewka – próba generalizacji” Impresaryjnego Teatru Muzycznego, a także sporo interaktywnych propozycji dla dzieci – tak zapowiada się wirtualny weekend w Toruniu.
 • Miasto
  Europejski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną obchodzony jest 5 maja. Ma uświadamiać społeczeństwu, że osoby z tym rodzajem niepełnosprawności są wśród nas, pokazywać ich możliwości i zwracać uwagę na bariery utrudniające im prowadzenie zwyczajnego życia (edukacyjne, zawodowe, komunikacyjne, prawne, kulturalne, itp.)
 • Zdjęcie z wystawy,fot. Hubert Smolarek
  Kultura, Miasto
  „Toruń 100 lat Niepodległy. Z miłości ku Ojczyźnie” – to wystawa planszowa, którą można oglądać na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego. Jest to też pierwsza ekspozycja udostępniona w Toruniu po zniesieniu ograniczeń związanych z epidemią.
 • Budynek CSW
  Kultura, Miasto
  W toruńskich placówkach wystawienniczych i bibliotekach trwają przygotowania do otwarcia po przerwie spowodowanej obostrzeniami związanymi z epidemią koronawirusa.
 • baner konkursu
  Kultura, Miasto
  Spotkania, koncerty, działania edukacyjne, akcje artystyczne online zrealizowane zostaną w wyniku ogłoszonego przez Urząd Miasta Torunia oraz Toruńską Agendę Kulturalną konkursu „Daj sztukę”. Dofinansowanie otrzyma 15 pomysłów. Trudna sytuacja, w której znaleźli się twórcy kultury, zaowocowała różnymi inicjatywami wsparcia. Jedną z nich był...
 • Miasto, Sport
  W tym trudnym czasie dla wszystkich mieszkańców toruńskie kluby sportowe aktywnie wspierają akcję „Zostań w domu”, oferując różne formy aktywności fizycznej. Poza tym, z inicjatywy Wydziału Sportu i Rekreacji kluby, w ramach udzielonych przez miasto dotacji na całoroczne szkolenie sportowe, prowadzą treningi w trybie on-line (zamiast na obiektach...
 • Kultura, Miasto
  Spektakl Jaskółeczka, wystawa Znaki Apokalipsy, Dzień Białej Flagi - to tylko niektóre propozycje wydarzeń kulturalnych na ten weekend online w Toruniu.
 • Miasto
  Uruchomiona została usługa tymczasowego profilu zaufanego, który może zostać potwierdzony poprzez rozmowę wideo z urzędnikiem.
 • Kultura, Miasto
  Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy przygotowało ofertę na pierwszą toruńską wirtualną majówkę oraz wakacje. Mimo zamknięcia dla zwiedzających - instytucja nie zwalnia tempa i udostępnia wiele materiałów online.
 • Miasto, Sport
  Piłkarze drugoligowej Elany, z powodu epidemii Covid-19, swój ostatni mecz na drugoligowych boiskach rozegrali 7 marca 2020 r. Od tego czasu futbolowe rozgrywki w naszym kraju są zawieszone.
 • baner wystawy Sztuczny ból
  Kultura, Miasto
  Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” uruchomiło specjalną stronę, na której wirtualnie można zwiedzać dostępne w placówce wystawy.
 • Miasto, Sport
  W kolejnej odsłonie cyklu „Zostań w domu, ćwicz z nami” do wspólnego treningu zaprasza Elana Toruń '07 oraz '11.
 • Kultura, Miasto
  Panująca na całym świecie pandemia koronawirusa spowodowała odwołanie licznych wydarzeń kulturalnych. W Toruniu nie dajemy się jednak wirusowi! - sprawdźcie, co przygotowały na ten okres miejskie instytucje kulturalne.
 • baner projektu
  Kultura, Miasto
  Do stworzenia zbiorowego portretu mieszkańców Torunia w czasie pandemii zachęca Fundacja „For Photography”. Twórcy proponują udział w projekcie fotograficznym „Toruńczycy w okowach koronawirusa”.
 • Miasto, Sport
  W kolejnej odsłonie cyklu „Zostań w domu, ćwicz z nami” do wspólnego treningu zapraszają trenerzy Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin.
 • baner wydarzenia
  Kultura, Miasto
  Legendy toruńskie w atrakcyjnej filmowej formie, wraz z propozycjami zabaw przygotowało na czas kwarantanny Żywe Muzeum Piernika wraz z Domem Legend Toruńskich. „Toruńskie opowieści. Na ratunek rodzicom" to seria edukacyjno-rozwojowych spotkań dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat.
 • baner wydarzenia
  Kultura, Miasto
  Zaśpiewaj hymn z TOS – to akcja Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej związana z obchodami 100. rocznicy powrotu Torunia do wolnej Polski oraz zbliżającym się Świętem Narodowym Trzeciego Maja, a także obecną sytuacją wywołaną koronawirusem.