Koronawirus - Zalecenia sanitarne | www.torun.pl

Gfarika ilustracyjna. Biały napis "Szczepimy się", na niebieskim tle.

Koronawirus - Zalecenia sanitarne

 • Na zdjęciu widać boisko typu orlik
  Koronawirus, Miasto
  Od 19 kwietnia 2021 roku będzie możliwość uprawiania sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – przy zachowaniu limitu 25 osób.
 • Grafika informująca o przedłużeniu obostrzeń
  Koronawirus, Miasto
  Od 19 kwietnia 2021 r. otwarte znów będą przedszkola i żłobki. Pozostałe obowiązujące zasady bezpieczeństwa zostały przedłużone do 25 kwietnia 2021 r. Wyjątkiem są hotele, które będą zamknięte do 3 maja włącznie.
 • Koronawirus
  W związku z utrzymującym się wysokim poziomem nowych zakażeń koronawirusem na terenie kraju rząd przedłużył obostrzenia do 18 kwietnia 2021 roku.
 • Korty tenisowe w hali
  Koronawirus, Miasto, Sport
  Od 27 marca do 9 kwietnia 2021 r. miejskie obiekty sportowe dostępne są wyłącznie dla sportu zawodowego i dla ściśle określonych zawodników.
 • grafika rządowa z nowymi zaleceniami
  Koronawirus
  Zamknięte przedszkola i salony fryzjerskie oraz nowe limity osób w sklepach i kościołach – w związku z zaostrzającą się sytuacją epidemiczną od soboty, 27 marca 2021 rząd wprowadza dodatkowe ograniczenia.
 • Dzieci grają w piłkę na orliku
  Koronawirus, Miasto, Sport
  Od 20 marca do 9 kwietnia 2021 r. miejskie obiekty sportowo-rekreacyjne będą funkcjonować w mocno ograniczonym zakresie.
 • grafika nt. obowiązku noszenia maseczki
  Koronawirus
  Od 27 lutego usta i nos obowiązkowo będzie trzeba zakrywać maseczką. Nie będzie można już stosować do tego celu szalików, kominów, chust, bandan ani przyłbic. Taką informację przekazał podczas konferencji prasowej 24 lutego 2021 r. minister zdrowia Adam Niedzielski.
 • Na zdjęciu: maseczki ochronne i napis "STOP COVID"
  Koronawirus
  22 lutego 2021 roku w Dzienniku Ustaw opublikowano Rozporządzenie Rady Ministrów wprowadzające zmiany nakazów i zakazów obowiązujących podczas pandemii COVID-19.
 • Na zdjęciu widać pielęgniarke trzymającą strzykawkę napełniona szczepionką
  Koronawirus, Miasto
  Poznaliśmy program realizacji szczepień do końca pierwszego kwartału 2021 r. Informacje zostały podane podczas konferencji prasowej Kancelarii Przewodniczącego Rady Ministrów, jaka odbyła się 19 lutego 2021 r.
 • Na zdjęciu widać dłonie pielęgniarki w fioletowych rękawiczkach podczas wykonywaniu zabiegu szczepienia - igła wkłuwana jest w ramię pacjenta
  Koronawirus, Miasto
  Z myślą o osobach, które nie opuszczają swoich domów, a chcą zostać zaszczepione, powstaną Zespoły Mobilne do Szczepień Populacyjnych. Nabór ofert chętnych podmiotów ogłosił dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.
 • grafika rządowa nt. otwarcia galerii handlowych
  Koronawirus, Miasto
  Otwarte galerie handlowe oraz galerie sztuki i muzea, w sklepach zniesione godziny dla seniorów - takie zmiany w obostrzeniach obowiązywać będą od 1 do 14 lutego 2021 r. Pozostałe ograniczenia pozostają bez zmian.
 • Na zdjęciu widać biegnące sprinterki podczas zawodów
  Miasto, Sport
  Rozpoczęła się procedura akredytacyjna na Halowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce. W celu zapewnienia bezpiecznej organizacji mistrzostw w obliczu pandemii koronawirusa, liczba mediów obecnych w hali została ograniczona, aby dostosować się do obowiązującego protokołu bezpieczeństwa.
 • Bieżnia w hali Arena Toruń
  Miasto, Sport
  Każdy uczestnik lekkoatletycznych halowych mistrzostw Europy, które odbędą się na początku marca 2021 r. w Toruniu, będzie musiał uzyskać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Zasada ta będzie obowiązywać nie tylko zawodników, ale również wszystkich organizatorów, trenerów, osób z obsługi czy dziennikarzy.
 • grafika - zasady bezpieczeństwa do 31.01.
  Koronawirus
  Trudna sytuacja w Europie związana z pandemią oraz wciąż wysoka liczba osób w szpitalach i pod respiratorami w Polsce powodują, że konieczne jest przedłużenie do 31 stycznia 2021 r. obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią – taką decyzję podjął rząd RP.
 • Na zdjęciu widać, jak pielęgniarka wkłuwa igłę strzykawki w ramię pacjenta
  Koronawirus, Miasto
  Do 14 stycznia 2021 roku został wydłużony termin zapisów na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób zakwalifikowanych do Etapu 0.
 • Usmiechnięty mężczyzna zapina kask rowerowy - plakat zachęcający do szczepień przeciwko COVID-19
  Koronawirus, Miasto
  W serwisie rządowym przedstawiona została procedura szczepień przeciwko COVID-19. Proces rejestracji rozpocznie się prawdopodobnie 15 stycznia 2021 r.
 • Grafika informująca o nowych ograniczeniach
  Koronawirus, Miasto
  Od 28 grudnia 2020 r. do 17 stycznia 2021 r. obowiązują dodatkowe ograniczenia. To zasady, które tworzą tzw. etap odpowiedzialności w walce z koronawirusem.
 • grafika z nowymi obostrzeniami
  Koronawirus
  Dodatkowe ograniczenia od 28 grudnia 2020 r. do 17 stycznia 2021 r. wprowadza rząd RP w związku z trwającą epidemią. Ponadto w noc sylwestrową będzie obowiązywał zakaz przemieszczania się.
 • Budynek Spechjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu
  Koronawirus, Miasto
  Specjalistyczny Szpital Miejski im. M. Kopernika w Toruniu został wytypowany jako punkt szczepień przeciw COVID-19 dla personelu podmiotów wykonujących działalność leczniczą i aptek.
 • Dzieci na łyżwach leżdżą po lodowisku
  Koronawirus, Miasto
  Podczas ferii zimowych, które odbędą się w całym kraju w dniach 4-17 stycznia 2021 r., będą mogły być organizowane półkolonie dla uczniów klas I-IV szkoły podstawowej.
 • Na zdjęciu widac maskotkę Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiejatletyce Toruń 2021 w kształcie katarzynki, w tle herb Torunia
  Miasto, Sport
  W dniach 4-7 marca 2021 roku w Toruniu mają odbyć się Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce. Toruń jest gotowy na te prestiżowe zawody.
 • Na zdjęciu chłopiec na łyżwach na lodowisku trzyma się słupka
  Miasto, Sport
  W sobotę 5 grudnia 2020 r. zostanie otwarte lodowisko sezonowe Przy Skarpie. Z uwagi na sytuację epidemiczną lodowisko będzie funkcjonowało zgodnie z obowiązującymi zasadami reżimu sanitarnego.
 • Łóżka czekające na pacjentów w nowo oddanym oddziale zakaźnym w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym
  Koronawirus, Miasto
  W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu otwarto - w trybie przyspieszonym - pawilon oddziału zakaźnego, w którym ulokowani zostaną pacjenci z Covid-19.
 • Medycy ubrani w białe kombinezony pochylają się nad otwartym oknem samochodu, aby pobrać wymaz siedzącej wewnątrz osobie
  Koronawirus, Miasto
  Od 9 listopada 2020 r. laboratorium ALAB ma nową lokalizację punktu pobrań wymazów refundowanych przez NFZ – przy ul. Bema 23/29. Zastąpił on dotychczasowy punkt pobrań przy ul. Grudziądzkiej 51B.
 • Na zdjęciu widać służby medyczne w specjalnych białych kombinezonach w namiocie, gdzie wykonywane są testy
  Koronawirus, Miasto
  Już w sześciu lokalizacjach w Toruniu można wykonać testy na obecność koronawirusa, refundowane przez NFZ.
 • grafika - nowe obostrzenia od 7.11.
  Koronawirus, Kultura, Miasto
  Podczas środowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe obostrzenia wprowadzone ze względu na rosnącą ilość zakażeń koronawirusem. Od soboty zamknięte będą instytucje kultury i sklepy w galeriach handlowych inne niż sklepy spożywcze, drogerie i apteki. Od poniedziałku uczniowie klas I-iii szkół podstawowych przejdą na...
 • Dwóch medyków w kombinezonach pochyba się nad otwartym oknem samochodu osobowego, aby pobrać wymaz
  Koronawirus, Miasto
  Od piątku 23 października 2020 r. czynny jest nowy punkt pobrań materiału biologicznego w celu wykonania testu diagnostycznego na obecność wirusa SARS-Cov-2 w specjalnie ustawionych namiotach na Motoarenie.
 • grafika - nowe zasady w czerwonej strefie
  Koronawirus, Miasto
  Cała Polska od soboty, 24 października 2020 r. objęta zostanie czerwoną strefą. Na konferencji prasowej 23 października 2020 r. premier RP Mateusz Morawiecki poinformował także o nowych obostrzeniach, mających na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się epidemii.
 • Grafika w kolorze zielonym zachęcająca do skorzystania z wywiadów bezposrednich podczas Powszechnego Spisu Rolnego
  Eko, Miasto
  Od 10 października 2020 roku istnieje możliwość przeprowadzania spisu rolnego przez rachmistrzów w formie wywiadów bezpośrednich z respondentami.
 • Miasto
  Od czwartku 15 października 2020 r. w sklepach, drogeriach i aptekach w godz. 10:00-12:00 zakupy będą mogły zrobić jedynie osoby powyżej 60. roku życia.