www.torun.pl

Koronawirus - Wsparcie dla biznesu

 • Toruń dla przedsiębiorców
  Biznes, Miasto
  Możliwość umorzenia części lub całości należności czynszowych za najem lokalu administrowanego przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej to kolejny element programu "Toruń dla przedsiębiorców".
 • Toruń dla przedsiębiorców
  Biznes, Miasto
  Toruńscy przedsiębiorcy, którzy zostali najmocniej dotknięci ograniczeniami w prowadzeniu działalności gospodarczej, w związku z ogłoszeniem na obszarze całego kraju stanu zagrożenia epidemicznego oraz stanu epidemii, mogą ubiegać się o pomoc ze strony miasta w ramach programu „Toruń dla przedsiębiorców”.
 • Zdjęcie drużyny horejowej KH Energa Toruń
  Miasto, Sport
  KH Energa Toruń rozpoczął akcję, która pomoże "zapełnić" trybuny podczas nadchodzących meczów.
 • Miasto
  Przez cały okres trwania pandemii w ramach tzw. Tarczy Antykryzysowej przekazywane jest wsparcie dla przedsiębiorców, organizacji pozarządowych i osób prawnych.
 • Kamienice na Rynku Staromiejskim, w tle wieża kościoła pw. Najświętszej Marii Panny
  Biznes, Miasto
  Aby przyciągnąć przedsiębiorców do Torunia, Rada Miasta podczas najbliższej sesji pochyli się nad programami pomocowymi, związanymi z ulgami w podatku od nieruchomości.
 • Ratusz Staromiejski z lotu ptaka
  Miasto
  W dniach 3 i 4 września 2020 w Toruniu gościć będziemy grupę touroperatorów, przedstawicieli polskich biur podróży, którzy zapoznają się z potencjałem turystycznym naszego miasta.
 • Na zdjęciu: grafik przedstawiająca uniesiony w górę kciuk
  Biznes, Miasto
  Sytuacja epidemiczna w ostatnich miesiącach wywołała zawirowania na rynku pracy. Wszystko jednak powoli wraca do normy, a zapotrzebowania na pracę w wielu branżach sukcesywnie się zwiększa. Toruński Gamet poszukuje aż 30 nowych pracowników. Cały czas przedsiębiorcy mogą zgłaszać zapotrzebowanie na pracowników w Powiatowym Urzędzie Pracy dla Miasta...
 • Na zdjęciu znajdują się dzieci w trakcie wspólnej gimnastyki
  Miasto, Sport
  „Sportowe Wakacje z Fundacją LOTTO” – to konkurs skierowany do organizacji pozarządowych, powołanych - w ramach swej podstawowej działalności statutowej - do realizacji zadań w zakresie upowszechniania sportu i kultury fizycznej.
 • Grafika przedstawia dłonie trzymające długopis, którym podpisywane sa dokumenty
  Biznes, Miasto
  Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy wraz z Toruńską Agencją Rozwoju Regionalnego ogłaszają nabór wniosków na granty na kapitał obrotowy dla mikro i małych przedsiębiorstw z terenu województwa kujawsko-pomorskiego – w tym również dla osób samozatrudnionych.
 • Na zdjęciu rodzina z dzieckiem stoi na plaży na tle morza
  Miasto
  Trwają ostatnie przygotowania do wdrożenia Polskiego Bonu Turystycznego. Już niebawem ze wsparcia będą mogły skorzystać polskie rodziny, a także polska branża turystyczna, która ucierpiała w związku z trudną sytuacją gospodarczą wywołaną epidemią Covid-19. Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych przypadła rola utworzenia, dostosowania i utrzymania...
 • Biznes, Miasto
  W cyklu filmowym „Starówka Mistrzów” Centrum Wsparcia Biznesu prezentuje pracownię złotniczą prowadzoną przez Tadeusza Keczmera. Rzemieślnik i artysta od lat cieszy się zaufaniem klientów.
 • Biznes, Miasto
  O możliwościach uzyskania jednorazowej pożyczki dla organizacji pozarządowych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników kościelnej osoby prawnej, a także umorzenia niskooprocentowanej pożyczki dla mikroprzedsiębiorców informuje Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia.
 • Biznes, Miasto
  Piekarnia Gruzińska „Puri” to kolejny bohater cyklu filmowego „Starówka Mistrzów”, realizowanego przez Centrum Wsparcia Biznesu.
 • Biznes
  Od 6 lipca 2020 r. przedsiębiorcy wynajmujący lokale będące w zasobach Gminy Miasta Toruń mogą składać wnioski o umorzenie czynszu. Pierwotnie w oficjalnych komunikatach o wsparciu dla lokalnego biznesu informowano, że można będzie o nie wnioskować „po odwołaniu stanu epidemii”.
 • Biznes, Miasto
  Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Centrum Wsparcia Biznesu zapraszają przedsiębiorców z Torunia na bezpłatny webinar „Wsparcie dla firm”. Wydarzenie odbędzie 9 lipca 2020 r. o godz. 11:00.
 • Biznes, Miasto
  W ramach cyklu „Starówka Mistrzów” Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu zaprasza do świata kolorowych kompozycji owocowo-warzywnych podanych w łupinie kokosa. Coco Bowl to inspirujące miejsce, od nowa definiujące pomysł na prowadzenie restauracji.
 • Biznes, Miasto
  Pracownia Introligatorska „Lega” to ciekawe miejsce przy ul. Szpitalnej 10, gdzie łatwo sobie przypomnieć, że na początku było słowo, które zostało spisane. Na wizytę w pracowni zaprasza Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu w ramach cyklu „Starówka Mistrzów”.
 • Biznes, Miasto
  Witajcie w męskim świecie na toruńskiej starówce. Centrum Wsparcia Biznesu zaprasza do golibrody. W salonie Barberjo każdy drwal może liczyć na profesjonalne ogarnięcie niesfornej brody i czupryny. Barberzy z ul. Pod Krzywą Wieżą są kolejnymi bohaterami cyklu filmowego „Starówka Mistrzów”.
 • Biznes, Miasto
  Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia informuje o zmianach wprowadzonych w dniu 24 czerwca 2020 r. tzw. Tarczą 4.0.
 • Biznes, Miasto
  Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy dla Miasta Torunia ogłosił ciągły nabór wniosków na realizację instrumentów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego 2014-2020 i/lub środków Funduszu Pracy w ramach Tarczy antykryzysowej COVID-19.
 • Biznes, Miasto
  Powiatowy Urząd Pracy we współpracy z Centrum Wsparcia Biznesu zachęca lokalnych przedsiębiorców do zgłaszania ofert pracy.
 • Biznes, Miasto
  W ramach cyklu „Starówka Mistrzów” Centrum Wsparcia Biznesu zaprasza do Toruńskiej Piernikarni Mistrza Bogumiła. To niezwykłe miejsce przy ul. Marii Panny 7, gdzie m.in. nauczycie się przygotowywać najsłynniejsze toruńskie korzenne ciasteczka pod okiem najlepszych piernikarzy.
 • Biznes, Miasto
  W dniu 23 czerwca 2020 r. Prezydent Andrzej Duda podpisał Tarczę Antykryzysową 4.0. Głównym celem ustawy jest obrona polskich przedsiębiorstw, miejsc pracy i konsumentów przed negatywnymi skutkami COVID-19.
 • Biznes, Miasto
  Dynamiczny wzrost gospodarki opartej na usługach i wysoka ocena jakości rynku pracy. Tak perspektywy dla Torunia ocenia w swoim raporcie McKinsey Global Institute. Firma doradcza opublikowała prognozy potencjału rozwojowego rynków pracy w Europie po pandemii koronawirusa.
 • Biznes, Miasto
  Pracownia Ceramiki CUD mieści się przy ul. Most Pauliński. W ramach cyklu „Mistrzowie Starówki” Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu zaprasza do „Pani Alicji Cudownego Emporium”.
 • Biznes, Miasto
  Powiatowy Urząd Pracy we współpracy z Centrum Wsparcia Biznesu zachęca lokalnych przedsiębiorców do zgłaszania ofert pracy.
 • Biznes, Miasto
  Fotograf Zygmunt Sumiński jest bohaterem pierwszego odcinka nowego cyklu filmowego pt. „Starówka Mistrzów”, realizowanego przez Centrum Wsparcia Biznesu.
 • Biznes, Miasto
  Od 15 czerwca 2020 r. średni przedsiębiorcy mogą wnioskować do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości o dotacje w związku ze stratami spowodowanymi pandemią koronawirusa.
 • Miasto
  Przygotowany przez Urząd Miasta Torunia film promujący akcję #TorunIsReady zapraszający turystów do Torunia został przesłany do miast partnerskich: Getyngi, Angers, Kowna, Łucka, Lejdy i Hameenlinny.
 • Biznes, Miasto
  W poniedziałek 8 czerwca 2020 r., po blisko 3-miesięcznej przerwie spowodowanej pandemią, działalność wznawia Toruńskie Centrum Aktywności Lokalnej 2.Piętro. Operator przygotował specjalne zasady dla użytkowników inkubatora.