Koronawirus - Wsparcie dla biznesu | www.torun.pl

Gfarika ilustracyjna. Biały napis "Szczepimy się", na niebieskim tle.

Koronawirus - Wsparcie dla biznesu

 • Toruń dla przedsiębiorców
  Biznes, Miasto
  Możliwość umorzenia części lub całości należności czynszowych za najem lokalu administrowanego przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej to kolejny element programu "Toruń dla przedsiębiorców".
 • Toruń dla przedsiębiorców
  Biznes, Miasto
  Toruńscy przedsiębiorcy, którzy zostali najmocniej dotknięci ograniczeniami w prowadzeniu działalności gospodarczej, w związku z ogłoszeniem na obszarze całego kraju stanu zagrożenia epidemicznego oraz stanu epidemii, mogą ubiegać się o pomoc ze strony miasta w ramach programu „Toruń dla przedsiębiorców”.
 • Na zdjęciu kamienice przy Rynku Nowomiejskim w Toruniu
  Biznes, Koronawirus, Miasto
  Toruńscy przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o zwolnienie z podatku od nieruchomości - taką decyzję podjęła Rada Miasta 21 stycznia 2021 r. Ulga obejmie 14 rodzajów działalności gospodarczej ujętych w PKD.
 • Na zdjęciu kamienice na ulicy Warszawskiej w Toruniu podczas zachodu słońca
  Biznes, Koronawirus, Miasto
  21 stycznia 2021 r. Rada Miasta Torunia przyjęła uchwałę w sprawie przesunięcia terminu płatności rat podatku od nieruchomości. Będzie to kolejna forma wsparcia dla przedsiębiorców, którzy utracili przychody na skutek epidemii koronawirusa.
 • Na zdjęciu: grafika promująca tarczę PRF 2.0
  Biznes, Koronawirus
  15 stycznia 2021 roku po północy uruchomiona została możliwość składania wniosków o subwencje w ramach Tarczy Finansowej PFR 2.0 dla Mikrofirm i MŚP z 45 branż najbardziej poszkodowanych w wyniku drugiej fali pandemii.
 • Na zdjęciu kamienice na ulicy Warszawskiej w Toruniu podczas zachodu słońca
  Biznes, Koronawirus, Miasto
  O tym, czy przyjęta zostanie uchwała w sprawie przesunięcia terminu płatności rat podatku od nieruchomości, zadecyduje na najbliższej sesji Rada Miasta Torunia. Ma być to kolejna forma wsparcia dla przedsiębiorców, którzy utracili przychody na skutek epidemii koronawirusa.
 • Na zdjęciu kamienice przy Rynku Nowomiejskim w Toruniu
  Koronawirus, Miasto
  Na najbliższej sesji, 21 stycznia 2021 r. radni rozpatrzą uchwałę dot. zwolnienia z podatku od nieruchomości. Ma być ono udzielone tym przedsiębiorcom, których płynność finansowa uległa pogorszeniu z powodu koronawirusa.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski
  Koronawirus
  Publikujemy treść apelu o wsparcie wszystkich ośrodków turystycznych, w tym Torunia, który prezydent miasta Michał Zaleski skierował do Jarosława Gowina Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii.
 • Na zdjęciu: screen ze strony internetowej Moja starówk@
  Koronawirus, Miasto
  W ramach działań wspierających przedsiębiorców prowadzących działalność w ścisłym centrum Torunia uruchomiono specjalną stronę internetową zachęcającą do zakupów w ramach programu lojalnościowego Moja starówk@.
 • plakat akcji Kupuj Lokalnie - Wspieraj Toruń
  Biznes, Koronawirus, Miasto
  Zakończyła się organizowana przez Urząd Miasta Torunia zabawa będąca częścią akcji wsparcia dla toruńskich gastronomów. Jury nagrodziło najlepsze hasła promujące zamawianie jedzenia na wynos.
 • Na zdjęciu: wejście do Powiatowego Urzędu Pracy
  Biznes, Koronawirus
  Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia przypomina o naborze na dotację dla mikro i małych przedsiębiorstw.
 • Na zdjęciu wejście do budynku Powiatowego Urzędu Pracy dla Miasta Torunia
  Koronawirus, Miasto
  Już niedługo w Powiatowym Urzędzie Pracy dla Miasta Torunia składać będzie można wnioski o dotację dla mikro i małych przedsiębiorstw. Zmieniona w ramach tzw. Tarczy Antykryzysowej 6.0 ustawa o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji 14...
 • Na zdjęciu budynek Powiatowego Urzędu Pracy dla Miasta Torunia
  Koronawirus
  Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia informuje o wznowieniu naborów na zadania z Tarczy antykryzysowej. Zaprasza do składania wniosków podmioty, które jeszcze nie skorzystały z pomocy.
 • plakat akcji Kupuj Lokalnie - Wspieraj Toruń
  Biznes, Miasto
  Jedną z branż najdotkliwiej odczuwającą skutki obostrzeń epidemicznych jest branża gastronomiczna. Dlatego Urząd Miasta Torunia, we współpracy z Centrum Wsparcia Biznesu, Ośrodkiem Informacji Turystycznej przygotował pakiet działań promocyjno-pomocowych pod wspólnym hasłem #KupujLokalnieWspierajToruń.
 • Grafika informuje o akcji pomocy gastronomii prowadzonej w Centrum Handlowym Plaza
  Biznes, Koronawirus, Miasto
  300 voucherów o wartości 30 zł do wykorzystania w toruńskich restauracjach rozda swoim klientom Toruń Plaza. Akcja odbędzie się w najbliższy weekend 12-13 grudnia 2020 r. To część kampanii #kupujlokalniewspierajtoruń, do której przyłączyło się Centrum Handlowe.
 • Na zdjęciu pusty lokal gastronomiczny z zewnątrz
  Biznes, Miasto
  Prezydent Torunia Michał Zaleski skierował pismo do Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii z prośbą o wprowadzenie mechanizmów wspierających przedsiębiorców prowadzących działalność gastronomiczną oraz w zakresie przewozu osób taksówką.
 • Na zdjęciu: grafika z panoramą Torunia promująca działania wspierające przedsiębiorców z RPO
  Biznes, Koronawirus, Miasto
  Rusza drugi nabór wniosków o przeznaczone dla gastronomii i branży fitness granty na utrzymanie miejsc pracy, ze złagodzonymi warunkami. Pozwoli to na skorzystanie z tej formy wsparcia z regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko Pomorskiego większej liczbie przedsiębiorców. Wnioski należy składać 9 i 10 grudnia 2020 r. Granty...
 • Na zdjęciu: parkometr na starówce
  Drogi, Koronawirus, Miasto
  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom branży gastronomicznej w trudnej sytuacji epidemicznej, miasto wprowadziło możliwość otrzymania 3 dodatkowych pozwoleń na wjazd i postój pojazdu na terenie dróg wewnętrznych zespołu staromiejskiego w związku z odbiorem i dostawą dań przygotowywanych na wynos. Koszt jednego zezwolenia to 25 zł netto miesięcznie za...
 • Parkometr przy ul. Skrzyńskiego, fot. Adam Zakrzewski
  Drogi, Koronawirus, Miasto
  Firmy gastronomiczne, które przygotowują posiłki na wynos, mogą nabywać miesięczny abonament postojowy, kosztujący jedynie 30 zł.
 • W zakładzie produkcyjnym pracownicy na wózkach widłowych przewożą palety, obok stoją ogromne regały
  Biznes, Koronawirus, Miasto
  Firma Gamet w ostatnim czasie zatrudniła kilkunastu pracowników, którzy na co dzień pracują w branży gastronomicznej lub hotelarskiej. Producent zdecydował się przyjąć do pracy osoby, które ze względu na obecnie panującą sytuację epidemiczną zostali pozbawieni dochodów. Toruńska firma nadal poszukuje pracowników.
 • Na zdjęciu: grafika promująca wirutalny jarmark
  Biznes, Miasto
  Wystartował Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy. W tym roku cieszące się dużym zainteresowaniem wydarzenie organizowane będzie wyłącznie online.
 • Grafika zachęcająca do udziału w konkursie „Wygraj voucher do toruńskiej restauracji”.
  Biznes, Koronawirus, Miasto
  Rusza konkurs „Wygraj voucher do toruńskiej restauracji”, który stanowi wsparcie dla toruńskiej branży gastronomicznej.
 • Ratusz staromiejski o zmroku
  Biznes, Miasto
  Polski Bon Turystyczny to jedna z form wsparcia branży turystycznej w kraju. Po zniesieniu restrykcji, ci, którzy nie wykorzystali go latem, mogą dzięki niemu spędzić atrakcyjnie czas w Toruniu.
 • Grafika informująca o pomocy dla branż gastronomicznej i fitness ze środków Unii Europejskiej
  Biznes, Koronawirus, Miasto
  Branże gastronomiczna i fitness otrzymają wsparcie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego – zasady przyznawania pomocy ogłosił Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Termin aplikowania o pomoc mija w poniedziałek 7 grudnia.
 • Grafika przedstawia informację o programach pomocowych dla branży gastronomicznej
  Biznes, Koronawirus, Miasto
  Jakie programy pomocowe dla branży gastronomicznej zostały przygotowane przez Gminę Miasta Toruń, a także przez rząd, samorząd województwa kujawsko-pomorskiego oraz instytucje otoczenia biznesu? Te informacje zostały zebrane przez Centrum Wsparcia Biznesu i przedstawione na specjalnie utworzonych ikonografikach.
 • Na zdjęciu: budynek Powiatowego Urzedu Pracy
  Biznes, Koronawirus, Miasto
  Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia realizuje zadania w ramach tzw. Tarczy antykryzysowej. 30 listopada kończą się nabory wniosków na cztery instrumenty pomocowe, ale wciąż można aplikować o niskooprocentowane pożyczki z Funduszu Pracy.
 • Grafika informująca o pożyczce płynnościowek Antycovid-19
  Biznes, Koronawirus, Miasto
  Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju sp. z o.o. oferuje przedsiębiorcom trzy rodzaje pożyczek o atrakcyjnym oprocentowaniu.
 • Na zdjęciu widać puste wnętrze lokalu gastronomicznego
  Biznes, Koronawirus, Miasto
  Miasto podejmuje wiele inicjatyw, mających na celu pomóc przedsiębiorcom przetrwać czas pandemii.
 • Grafika przedstawia założenia tarczy 2.0
  Biznes, Koronawirus, Miasto
  Tarcza Finansowa PFR 2.0 to 35 mld zł na wsparcie dla mikro, małych i średnich oraz dużych firm. Środki trafią do niemal 40 branż dotkniętych kryzysem.
 • plakat akcji Kupuj Lokalnie - Wspieraj Toruń
  Biznes, Miasto
  Jedną z branż najdotkliwiej odczuwającą skutki obostrzeń epidemicznych jest branża gastronomiczna. Urząd Miasta Torunia, we współpracy z Centrum Wsparcia Biznesu, Ośrodkiem Informacji Turystycznej przygotował pakiet działań promocyjno-pomocowych pod wspólnym hasłem #KupujLokalnieWspierajToruń.