www.torun.pl

Koronawirus - Konferencje prasowe Prezydenta Torunia

 • Prezydent Michał Zaleski podczas konferencji prasowej w trybie zdalnym
  Miasto
  Podczas konferencji prasowej w dniu 19 października 2020 r. prezydent Michał Zaleski poinformował o aktualnej sytuacji epidemicznej w mieście.
 • Grafika przedstawia wykres pokazujący miesięczny przyrost liczby zachorowań na Covid-19 wToruniu ze szczególnym wzrostem w październiku
  Miasto
  W Toruniu aktualnie 381 osób jest zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2, z czwartku na piątek przybyło 29. W ciągu doby nie zmieniła się liczba osób wyleczonych oraz zmarłych.
 • Na zdjęciu: tramwaj MZK w "maseczce" stojący na przystanku przed Urzędem Miasta
  Miasto, MZK
  Ograniczenie liczby pasażerów do 30% wszystkich miejsc siedzących i stojących. Co drugie miejsce siedzące musi pozostać wolne. Maseczki na twarzach pasażerów i dystans społeczny. Takie warunki obowiązują w komunikacji miejskiej w Toruniu, w związku z włączeniem miasta do "czerwonej strefy".
 • Na zdjęciu: uczeń korzystający z laptopa
  Miasto
  Od poniedziałku 19 października 2020 roku szkoły ponadpodstawowe przejdą w tryb nauki zdalnej. Dotyczy to 25 szkół prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń – 11 liceów ogólnokształcących, 8 techników i 4 szkół branżowych pierwszego stopnia oraz Szkoły Przyspasabiającej do Pracy i Szkoły Muzycznej.
 • na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski w trakcie konferencji prasowej
  Miasto
  Na terenie Torunia i powiatu toruńskiego potwierdzono 433 przypadki koronawirusa SARS-CoV-2. 278 osób zarażonych to mieszkańcy miasta, a 155 zamieszkuje powiat toruński. Od poniedziałku 14 września przybyło aż 39 z potwierdzonym zarażeniem.
 • Na zdjęciu: Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski
  Miasto
  U 406 mieszkańców miasta Torunia i powiatu toruńskiego wykryto koronawirusa SARS-CoV-2. 262 zarażonych to torunianie, a 144 mieszkańcy powiatu. 282 osób powróciło do zdrowia.
 • Prezydent Michał Zaleski podczas sesji Rady Miasta przeprowadzonej on-line siedzi na tleniebieskiej ścianki z herbem Torunia
  Miasto
  10 września 2020 roku Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski przedstawił radnym informacje dotyczące sytuacji w mieście związanej z pandemią koronawirusa.
 • Na zdjęciu widać toruńską starówkę oraz Wisłę - z lotu ptaka
  Miasto
  W Toruniu i powiecie toruńskim zanotowano do tej pory 361 przypadków zakażenia koronawirusem. Do zdrowia powróciło 218 osób, jednak 21 osób zmarło od początku pandemii.
 • Na zdjęciu widać prezydenta miasta Torunia Michała Zaleskiego i skarbnika miasta Magdalenę Flisykowską-Kacprowicz siedzących przy stole konferencyjnym w czasie konferencji prasowej
  Miasto
  Korekty w budżecie miasta na rok 2020 i w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2020-2050 przedstawione zostały podczas konferencji prasowej, jaka odbyła się w dniu 3 września 2020 r.
 • Miasto
  Jednostki oświatowe w Toruniu są gotowe do rozpoczęcia nowego roku szkolnego, które nastąpi już 1 września 2020 r. O tym, jak będą funkcjonować przedszkola, oddziały przedszkolne i szkoły w dobie pandemii, poinformował prezydent Michał Zaleski podczas konferencji prasowej przeprowadzonej w trybie zdalnym 26 sierpnia 2020 r.
 • Na zdjęciu: siedziba MOPR-u przy ul. Słowackiego
  Miasto
  Budynki Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przy Słowackiego 114 i 118 znowu są otwarte. Zakończono badania pracowników, którzy mieli kontakt z osobą zarażoną koronawirusem. Wszystkie pobrane wymazy dały wynik negatywny.
 • Miasto
  Na terenie Torunia i powiatu toruńskiego potwierdzono 189 przypadków zarażenia koronawirusem. Kwarantanną objęto 255 osób, z czego 32 osoby przebywają w miejscu kwarantanny zbiorowej. 121 osób powróciło do zdrowia. Od początku trwania pandemii odnotowano 19 zgonów.
 • Miasto
  PSSE w Toruniu informuje, że koronawirusa SARS-CoV-2 wykryto u 141 mieszkańców Torunia i powiatu toruńskiego – ostatnia zarażona osoba to mieszkaniec Torunia, który został przebadany po przeprowadzeniu wywiadu epidomiologicznego.
 • Miasto
  8 czerwca 2020 r. egzaminem z języka polskiego rozpoczną się tegoroczne matury. Ze względu na pandemię COVID-19 egzamin zorganizowany zostanie w nowej formule. Przystąpi do niego 2977 absolwentów toruńskich szkół.
 • Miasto
  U 140 osób z terenu Torunia i powiatu toruńskiego potwierdzono zarażenie koronawirusem. Do zdrowia powróciło już 113 z nich. Kwarantanną objęto 174 osoby. Odnotowano 17 zgonów – 1 czerwca mężczyzna mieszkający na terenie powiatu toruńskiego zmarł w Jednoimiennym Szpitalu w Grudziądzu.
 • Miasto
  Od początku epidemii w Toruniu i powiecie toruńskim potwierdzono 136 przypadków zarażenia koronawirusem. W szpitalu zakaźnym przebywa 8 osób. Kwarantanną objęto 629 osób, a 334 osoby przebywają w nadzorze epidemiologicznym. Zwiększa się liczba ozdrowieńców – jest ich już 100 osób. Odnotowano 16 zgonów.
 • Miasto
  W Toruniu i powiecie toruńskim potwierdzono 133 przypadki zarażenia koronawirusem. W Szpitalu Zakaźnym przebywa 13 osób. Kwarantanną objęto 438 osób, z czego 10 przebywa w miejscu kwarantanny zbiorowej, a 324 osoby przebywają w nadzorze epidemiologicznym. Odnotowano 14 zgonów. Zwiększa się liczba ozdrowieńców – PSSE w Toruniu informuje, że do...
 • Miasto
  W Toruniu i powiecie toruńskim potwierdzono 132 przypadki zarażenia koronawirusem. Kwarantanną objęto 495 osób, 322 osoby są w nadzorze epidemiologicznym. Cztery osoby przebywają w szpitalu zakaźnym. Zwiększa się liczba ozdrowieńców – PSSE w Toruniu informuje, że do zdrowia wróciło już 85 osób. Niestety, z 12 bo 13 zwiększyła się liczba zgonów. W...
 • Miasto
  W Toruniu i powiecie toruńskim potwierdzono 129 przypadków zarażenia koronawirusem. Kwarantanną objęto ponad 600 osób, z czego 14 przebywa w miejscach kwarantanny zbiorowej. Odnotowano 12 zgonów. Zwiększa się liczba ozdrowieńców – PSSE w Toruniu informuje, że do zdrowia wróciło już 67 osób.
 • Miasto
  Koronawirusa SARS-CoV-2 stwierdzono u 128 mieszkańców Torunia i powiatu toruńskiego. Prawie 680 osób objętych jest kwarantanną, z czego w miejscach zbiorowej kwarantanny przebywa 9 osób. 54 osoby powróciły do zdrowia, odnotowano 12 zgonów.
 • Miasto
  Konawirusa stwierdzono u 121 mieszkańców Torunia i powiatu toruńskiego. Kwarantanną objęto 484 osoby, a w miejscu kwarantanny zbiorowej przebywa 7 osób. Do zdrowia powróciło 41 zarażonych. Odnotowano 12 zgonów.
 • Miasto
  W Toruniu i powiecie toruńskim koronawirusa stwierdzono u 114 osób. Kwarantanną objętych jest 517 osób, a 7 przebywa w miejscu kwarantanny zbiorowej. 32 osoby powróciły do zdrowia. 12 osób zarażonych SARS-CoV-2 zmarło.
 • Miasto
  W Toruniu i powiecie toruńskim potwierdzono 111 przypadków zarażenia koronawirusem. 23 osoby wróciły do zdrowia, odnotowano 8 zgonów.
 • Miasto
  Według danych Powiatowego Inspektora Sanitarno-Epidemiologicznego, w Toruniu oraz powiecie toruńskim 103 osoby są zarażone koronawirusem. 658 osób objętych jest kwarantanną, w tym 6 – przebywa w miejscach kwarantanny zbiorowej. Do tej pory odnotowano 12 ozdrowieńców. 7 osób zmarło w wyniku powikłań po zarażeniu SARS-CoV-19.
 • Miasto
  Od 16 kwietnia 2020 roku na terenie całego kraju obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Każdy, kto wychodzi z domu, musi zakryć te części twarzy. Może to zrobić za pomocą maseczki jednorazowej, maseczki materiałowej, chusty, apaszki czy szalika. Od kilku dni w Toruniu trwa dystrybucja darmowych maseczek.
 • Miasto
  W Toruniu i powiecie toruńskich jest 101 osób zakażonych SARS-CoV-19. W kwarantannie przebywa 925 osób, w tym 13 osób w kwarantannie zbiorowej. Cztery osoby zostały wyleczone, jednak zanotowano 6 zgonów.
 • Miasto
  W Toruniu i w powiecie toruńskim stwierdzono 91 przypadków zarażenia SARS-CoV-19. W kwarantannie domowej przebywa ponad 960 osób, a w miejscach kwarantanny zbiorowej 18.
 • Miasto
  U ponad 70 osób z terenu miasta Torunia i powiatu toruńskiego stwierdzono zarażenie SARS-CoV-19. Prawie 900 osób objętych jest kwarantanną domową, a 25 osób przebywa w miejscach kwarantanny zbiorowej.
 • Miasto
  Koronawirusa SARS-CoV-19 potwierdzono u 68 osób z terenu Torunia i powiatu toruńskiego. W kwarantannie domowej przebywa prawie 700 osób, a w miejscach kwarantanny zbiorowej 25 osób. W związku z przypadkami zarażenia u pacjentów i personelu Specjalistycznego Szpitala Miejskiego trzy oddziały placówki pozostają wyłączone.
 • Miasto
  Maseczki ochronne z Toruńskim Zakładów Materiałów Opatrunkowych trafią do Torunia.