www.torun.pl

Koronawirus - Funkcjonowanie miasta

 • Na zdjęciu wnętrze Toruńskiego Centrum Targowego
  Miasto
  Prezydent Torunia Michał Zaleski poinformował Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza o możliwej lokalizacji szpitala tymczasowego. W razie potrzeby udostępnione do tego celu ma być Toruńskie Centrum Targowe.
 • Na zdjęciu pracowniczka medyczna trzyma fiolkę z wymazem
  Miasto
  Prezydent Torunia Michał Zaleski wdrożył procedurę tworzenia nowych punktów pobrań, w których wykonać będzie można test na obecność koronawirusa. Działać będą one w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.
 • Grafila przedstawia najnowsze informacje dot. zakażeń w Toruniu
  Miasto
  W Toruniu już 962 osoby są zakażone Covid-19 - z poniedziałku na wtorek tym samym przybyły 92 osoby.
 • Miasto
  Przez cały okres trwania pandemii w ramach tzw. Tarczy Antykryzysowej przekazywane jest wsparcie dla przedsiębiorców, organizacji pozarządowych i osób prawnych.
 • Grafika informacyjna o koronawirusie w Toruniu
  Miasto
  O 28 osób wzrosła z soboty na niedzielę liczba torunian zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Liczba osób chorych na dzień 18 października wynosi 438.
 • Grafika informacyjna o koronawirusie w Toruniu
  Miasto
  O 29 osób wzrosła z piątku na sobotę liczba torunian zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Liczba osób chorych na dzień 17 października wynosi 410.
 • Na zdjęciu widać starszą panią, poruszającą się o kuli, niosącą zakupy w czerwonej torbie
  Miasto
  Osoby starsze są szczególnie narażone na ryzyko zakażenia koronawirusem. Gmina Miasta Toruń podejmuje działania mające na celu wsparcie dla seniorów.
 • Na zdjęciu basen przy Zespole Szkół nr 26
  Miasto, Sport
  Od 17 października 2020 r. Toruń wraz z dziesięcioma innymi miastami wojewódzkimi włączony zostaje do strefy czerwonej. W związku z tym w naszym mieście obowiązywać będą nowe zasady dot. wydarzeń oraz działalności sportowej.
 • Na zdjęciu: tramwaj MZK w "maseczce" stojący na przystanku przed Urzędem Miasta
  Miasto, MZK
  Ograniczenie liczby pasażerów do 30% wszystkich miejsc siedzących i stojących. Co drugie miejsce siedzące musi pozostać wolne. Maseczki na twarzach pasażerów i dystans społeczny. Takie warunki obowiązują w komunikacji miejskiej w Toruniu, w związku z włączeniem miasta do "czerwonej strefy".
 • Na zdjęciu: uczeń korzystający z laptopa
  Miasto
  Od poniedziałku 19 października 2020 roku szkoły ponadpodstawowe przejdą w tryb nauki zdalnej. Dotyczy to 25 szkół prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń – 11 liceów ogólnokształcących, 8 techników i 4 szkół branżowych pierwszego stopnia oraz Szkoły Przyspasabiającej do Pracy i Szkoły Muzycznej.
 • Grafika informacyjna z danymi liczbowymi jak w tekście informacji.
  Miasto
  O 30 osób wzrosła z poniedziałku na wtorek liczba torunian zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Liczba osób chorych na dzień 13 października wynosi 356.
 • Podstawowe dane liczbowe na dzień 11 X 2020
  Miasto
  Aż 186 nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 odnotowano w Toruniu w minionym tygodniu (5-11 października 2020). Łącznie, od początku pandemii do 11 października, w naszym mieście były 603 przypadki zakażenia, z tego 271 osób jest wyleczonych, 313 choruje, a 19 zmarło.
 • Przed Szpitalem Zakaźnym w Toruniu stoją dwie karetki
  Drogi, Miasto
  W środę 7 października 2020 r. od godz. 8:00 ulica Krasińskiego, od Moniuszki do Fredry, zostanie wyłączona z ruchu.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski
  Podczas sesji Rady Miasta Torunia prezydent Michał Zaleski przekazał radnym szereg informacji dotyczących funkcjonowania miasta.
 • Na zdjęciu widac zespół staromiejski oraz Wisłę z lotu ptaka
  Miasto
  Trudny czas pandemii spowodował konieczność dokonania korekty w budżecie miasta na rok 2020 i w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2020-2050. Właściwe uchwały zostały przyjęte podczas 21. sesji Rady Miasta Torunia, jaka odbyła się 10 września 2020 r.
 • Na zdjęciu widac robotników pracujących przy budowie drogi
  Miasto
  Zmiany w Programie Budowy Dróg Lokalnych na lata 2020-2023 zostały przyjęte przez Radę Miasta podczas sesji w dniu 10 września 2020 r.
 • Na zdjęciu widać prezydenta miasta Torunia Michała Zaleskiego i skarbnika miasta Magdalenę Flisykowską-Kacprowicz siedzących przy stole konferencyjnym w czasie konferencji prasowej
  Miasto
  Korekty w budżecie miasta na rok 2020 i w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2020-2050 przedstawione zostały podczas konferencji prasowej, jaka odbyła się w dniu 3 września 2020 r.
 • Kobieta i troje dzieci w maseczkach sa pochyleni nad tablicą interaktywną w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
  Miasto
  Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy gotowe na nowy rok szkolny. Pierwsze zajęcia dla przedszkolaków i uczniów odbędą się 15 września 2020 r. Od początku września można zwiedzać też wystawy w budynku Młyna Wiedzy i ekspozycję "Ścieżki dorastania" w budynku Centrum Innowacyjnej Edukacji.
 • Ludzie w maseczkach na tle tramwaju i autobusu
  Miasto, MZK
  Rozpoczął się nowy rok szkolny. W związku z tym przypominamy, że w tramwajach i autobusach maseczki są obowiązkowe.
 • Na zdjęciu widać osobę w maseczce
  Miasto
  Osoby przebadane w związku z zakażeniami koronawirusem podczas półkolonii odbywających się w SP nr 27 w Kaszczorku oraz w niepublicznym żłobku mają wynik ujemny.
 • Na zdjęciu: budynek Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego
  Miasto
  Na 116 wymazów pobranych od pracowników Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego 115 dało wynik negatywny. Jeden test musi zostać powtórzony, ponieważ doszło do przypadkowego zniszczenia materiału w laboratorium.
 • Na zdjęciu: grafika z wizerunkiem gen. Hallera, biało-czerwoną wstęgą i datą 15.08
  Miasto
  W sobotę 15 sierpnia 2020 r. wystartuje kolejny z cyklu historycznych rajdów rowerowych „Śladem toruńskich dróg do wolności”. Na trasie wyprawy znalazły się miejsca, które pokażą wielowątkową historię Torunia. Wystartowały zapisy na to wydarzenie.
 • Na zdjęciu: dwie uczennice w białych bluskach idą wzdłuż Rynku Staromiejskiego
  Miasto
  31 lipca 2020 r. ósmoklasiści poznają wynik egzaminu ósmoklasisty. Z powodu stanu epidemii w roku szkolnym 2019/2020 egzamin odbył się w dniach od 16 do 18 czerwca 2020 r.
 • Grafika z młodą kobietą w maseczce
  Miasto
  Maseczka i rękawiczki to nadal podstawa w dobie koronawirusa. Wciąż obowiązują zasady dotyczące ochrony osobistej przed zachorowaniem na Covid-19.
 • Na zdjęciu: siedziba MOPR-u przy ul. Słowackiego
  Miasto
  Budynki Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przy Słowackiego 114 i 118 znowu są otwarte. Zakończono badania pracowników, którzy mieli kontakt z osobą zarażoną koronawirusem. Wszystkie pobrane wymazy dały wynik negatywny.
 • Na zdjęciu: podopieczni MOPR-u
  Miasto
  W związku z zamknięciem siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przy ul. Słowackiego 114 i 118, mieszkańcy osobiście obsługiwani będą w Rejonach Pomocy Środowiskowej i działach instytucji, poza budynkiem głównym.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski z mikrofonem
  Miasto
  Podczas Sesji Rady Miasta 23 lipca 2020 roku prezydent Michał Zaleski przekazał radnym komplet informacji m.in. o funkcjonowaniu miasta i stanie epidemii.
 • Kultura, Miasto
  Koncerty, Kino Letnie, spektakle teatralne i zbliżający się festiwal światła w niecodziennej odsłonie – tak właśnie zapowiadają się wakacje w Toruniu. Festiwal Teatrów Ulicznych czy plenerowa Scena Letnia to tylko część oferty przygotowanej przez Toruńską Agendę Kulturalną na ten okres. Najbliższe wydarzenia już w ten weekend! Przypominamy o...
 • Miasto
  W wakacje żłobki będą funkcjonować bez przerwy, a w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych przerwa trwać będzie 2 tygodnie.
 • Miasto
  Rodzice coraz chętniej decydują się oddać swoje dziecko do żłobka. W trzech placówkach miejskich w Toruniu pod opieką opiekunów przebywa już 127 dzieci, w placówkach niepublicznych ponad 700 maluchów.