Koronawirus - Funkcjonowanie miasta | www.torun.pl

Gfarika ilustracyjna. Biały napis "Szczepimy się", na niebieskim tle.

Koronawirus - Funkcjonowanie miasta

 • Na zdjęciu budynek Urzędu Miasta Torunia przy ul. Wały Generała Sikorskiego 8
  Koronawirus, Miasto
  Do 31 stycznia 2021 r. wydziały i biura Urzędu Miasta Torunia nadal pracować będą częściowo w trybie zdalnym. Na wizytę w działach obsługujących mieszkańców nadal trzeba się umawiać wcześniej.
 • Na zdjęciu: pusta sala lekcyjna
  Koronawirus, Miasto
  Od 18 stycznia 2021 roku uczniowie klas I-III szkoły podstawowej wrócą do systemu nauki stacjonarnej. Decyzją Ministra Edukacji i Nauki nauczanie zdalne będzie kontynuowane dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych.
 • Na zdjęciu: kobieta rozmawiająca przez telefon
  Koronawirus, Miasto
  Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Toruniu oferuje pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla dzieci i młodzieży także w okresie ferii zimowych.
 • Na zdjęciu: budynek Urzędu Miasta Torunia przy ul. Wały gen. Sikorskiego 8
  Koronawirus, Miasto
  Od początku 2021 r. wydziały i biura Urzędu Miasta Torunia nadal pracować będą częściowo w trybie zdalnym. Na wizytę w działach obsługujących mieszkańców nadal trzeba się umawiać wcześniej.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski
  Koronawirus
  29 grudnia 2020 roku podczas konferencji prasowej prezydent Michał Zaleski przedstawił dziennikarzom informacje dotyczące funkcjonowania miasta w dobie pandemii COVID-19. W Toruniu 29 grudnia przybyło 108 nowych zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Aby przejść do informacji dot. aktualnej sytuacji epidemicznej kliknij tutaj. Prezydent przekazał...
 • Na zdjęciu widać dłonie pielęgniarki w rękawiczkach, trzymające strzykawkę ze szczepionką
  Koronawirus, Miasto
  W Specjalistycznym Szpitalu Miejskim im. M. Kopernika w Toruniu rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19. W pierwszej kolejności szczepieni są pracownicy placówek służby zdrowia, farmaceuci.
 • Na zdjęciu: zajęcia na lodowisku sezonowym przy Alei Solidarności w styczniu 2020 roku
  Koronawirus, Miasto
  Ferie zimowe dla uczniów w całej Polsce rozpoczną się w tym roku 4 stycznia i potrwają dwa tygodnie. Ze względu na pandemię COVID-19 Ministerstwo Edukacji i Nauki rekomenduje, aby młodzież szkolna wypoczywała w miejscu zamieszkania. Dla zainteresowanych uczniów z Torunia przygotowano półkolonie.
 • Na zdjęciu widać informację o punkcie pobrań typu drive thru oraz pracownika medycznego w kombinezonie ochronnym
  Koronawirus, Miasto
  Od 24 grudnia 2020 r. w Toruniu działać będą cztery punkty poboru testów na obecność koronawirusa.
 • Na zdjęciu: autobus linii nr 26
  Koronawirus, Miasto, MZK
  Ze względu na ograniczenia w przemieszczaniu się, jakie obowiązywać będą w całej Polsce od czwartku 31 grudnia od godz. 19:00 do piątku 1 stycznia do godz. 9:00, wprowadzono szereg zmian w publicznym transporcie zbiorowym na terenie miasta.
 • Baner z informacją o egzaminach
  Koronawirus, Miasto
  Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że styczniowe egzaminy: zawodowe, potwierdzające kwalifikacje w zawodzie, ósmoklasisty dla dorosłych – odbędą się zgodnie z wcześniejszym harmonogramem.
 • Na zdjęciu: ratownicy medyczni przed punktem pobrań na Motoarenie
  Koronawirus
  W Toruniu funkcjonuje osiem punktów pobrań wymazów refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
 • Na zdjęciu: laska przewodniczącego i herb Torunia na ekranie komputera
  Koronawirus, Miasto
  W czwartek 17 grudnia 2020 roku o godz. 10:00 rozpocznie się 25. sesja Rady Miasta Torunia. Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną sesja zorganizowana zostanie w trybiie zdalnym.
 • Na zdjęciu widać pasażerów wysiadających z tramwaju
  Koronawirus, Miasto, MZK
  W związku z bardzo małą liczbą pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej wprowadzone zostaną kolejne zmiany dostosowujące kursowanie tramwajów i autobusów do aktualnego zapotrzebowania na przewozy.
 • Na zdjęciu: Wigilia Miejska 2018
  Koronawirus, Miasto
  Ze względu na pandemię COVID-19 tradycyjne przedświąteczne spotkanie prezydenta z mieszkańcami zostało odwołane. Nie oznacza to jednak, że miasto nie pomoże najbardziej potrzebującym mieszkańcom. Zazwyczaj dostawali oni paczki świąteczne na Wigilii Miejskiej, w tym roku dostarczą je harcerze.
 • Na zdjęciu: autobusy MZK
  Koronawirus, MZK
  Mając na uwadze dostosowanie rozkładów jazdy do aktualnego zapotrzebowania na przewozy od 1 grudnia 2020 r. wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu autobusów linii nr: 11, 22, 26, 34 i 40.
 • Na zdjęciu: budynek PUP-u
  Koronawirus, Miasto
  Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia informuje o możliwości rejestracji osób bezrobotnych, uzyskania zasiłku oraz pomocy w ramach usług i instrumentów rynku pracy.
 • Na zdjęciu: strzykawka medyczna
  Koronawirus, Miasto
  25 listopada 2020 roku Miejska Przychodnia Specjalistyczna rozpocznie szczepienia przeciwko grypie dla mieszkańców w ramach „Programu szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców Torunia po 65 roku życia na lata 2015-2020”.
 • Grafika ilustracyjna.
  Koronawirus, Miasto
  Ponad 60 wolontariuszy - członków toruńskich organizacji pozarządowych oraz osób niezrzeszonych - stale współpracuje z toruńskim MOPR-em pomagając osobom starszym, niepełnosprawnym i samotnym, pozbawionym wsparcia rodziny i pozostającym w domach w związku zagrożeniem spowodowanym pandemią.
 • Na zdjęciu kamienice przy ul. Szerokiej w Toruniu wieczorem
  Koronawirus, Miasto
  19 listopada 2020 r. podczas sesji Rady Miasta Torunia zmieniony został termin składania wniosków o dotację na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub znajdującym się w gminnej ewidencji zabytków na terenie Torunia.
 • Na zdjęciu prezydent Torunia Michał Zaleski przemawia w Dworze Artusa podczas uroczystości wręczenia Nagród Prezydenta Torunia
  Koronawirus, Miasto
  Prezydent Michał Zaleski podjął decyzję o przełożeniu uroczystości wręczenia Nagrody Prezydenta Torunia za rok 2019. Wyróżnienia za szczególne osiągnięcia lub za całokształt działalności zeszłorocznej przyznane zostaną prawdopodobnie w 2021 roku.
 • Na zdjęciu: laska przewodniczące i herb Torunia na ekranie komputera
  Koronawirus, Miasto
  19 listopada 2020 roku o godz. 10:00 rozpocznie się 24. sesja Rady Miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: punkt poboru pobrań przy Motoarenie
  Koronawirus
  W środę 11 listopada zmienią się godziny otwarcia dwóch punktów pobierania wymazów, które działają na terenie Torunia.
 • Na zdjęciu: autobus MZK na tle Urzędu Miasta Torunia
  Koronawirus, Miasto, MZK
  Od najbliższego poniedziałku 9 listopada wprowadzonych zostanie kilka zmian w rozkładach jazdy autobusów MZK. Korekty mają związek z wchodzącymi w życie ograniczeniami dotyczącymi m.in. funkcjonowania szkół.
 • Na zdjęciu: logo konsultacji społecznych
  Koronawirus, Miasto
  Z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju, termin oraz forma warsztatu Design Thinking uległ zmianie.
 • zdjęcie witryny OIT, fot. Maciej Lemanik
  Koronawirus, Miasto
  W związku z obowiązującymi od 7 do 29 listopada 2020 r. obostrzeniami wynikającymi z sytuacji epidemicznej, w tym okresie zamknięty będzie także Ośrodek Informacji Turystycznej w Toruniu.
 • Na zdjęciu: muzycy i dyrygent na scenie CKK Jordanki
  Koronawirus, Kultura
  Decyzją Premiera RP Mateusza Morawieckiego instytucji kultury na terenie całego kraju do końca listopada pozostają zamknięte. Wydarzenia kulturalne organizowane przez toruńskie instytucje kultury zostaną odwołane lub zrealizowane bez udziału publiczności. Trwają prace nad przygotowaniem programu imprez i warsztatów online.
 • grafika - nowe obostrzenia od 7.11.
  Koronawirus, Kultura, Miasto
  Podczas środowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe obostrzenia wprowadzone ze względu na rosnącą ilość zakażeń koronawirusem. Od soboty zamknięte będą instytucje kultury i sklepy w galeriach handlowych inne niż sklepy spożywcze, drogerie i apteki. Od poniedziałku uczniowie klas I-iii szkół podstawowych przejdą na...
 • Infografika z informacja o zamknięciu cmentarzy
  Koronawirus
  W dniach 31.10-2.11.2020 cmentarze będą zamknięte – taką informację podał podczas konferencji prasowej premier RP Mateusz Morawiecki.
 • Na zdjęciu: grafika promująca działania promocyjne skierowane do toruńskich przedsiębiorców
  Koronawirus, Miasto
  Zaplanowana na pierwszy weekend listopada jesienna odsłona akcji Toruń za pół ceny zostanie odwołana. Kanały informacyjne i działania promujące akcję zostaną wykorzystane we wspieraniu lokalnych przedsiębiorców borykających się ze skutkami ekonomicznymi pandemii COVID-19.
 • Drewniane sprzęty na placu zabaw na podłożu piaszczystym, wokół rosną drzewa
  Koronawirus, Miasto
  Wszystkie miejskie place zabaw zostaną wyłączone z użytkowania w okresie od 1 listopada 2020 r. do 31 marca 2021 r.