Konsultacje społeczne ws. bezpieczeństwa na Ślaskiego | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Konsultacje społeczne ws. bezpieczeństwa na Ślaskiego

Miasto
Data publikacji: 09 czerwca 2023
Autor: Paula Gałązka

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

Konsultacje społeczne ws. bezpieczeństwa na Ślaskiego

Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych w sprawie poprawy bezpieczeństwa drogowego w obrębie ulicy Ślaskiego.

Dlaczego temat jest ważny?

Rada Okręgu Skarpa wystąpiła do Prezydenta Miasta z wnioskiem o przeprowadzenie konsultacji społecznych w sprawie rozwiązań infrastrukturalnych w obrębie ulicy Ślaskiego. Rada wskazała na niebezpieczne sytuacje, jakie mają miejsce przy zjeździe z ronda adw. Stefana Michałka  w stronę pawilonu Maciej. To miejsce o dużym natężeniu ruchu pieszego, ze względu na wyjście ze sklepów  w  stronę przystanków autobusowych i tramwajowych. Rada zwraca uwagę, że przejście do ronda jest utrudnione szczególnie dla osób starszych i osób z niepełnosprawnościami.

Dodatkowo Rada zwróciła uwagę na wyjazd z parkingu osiedlowego przy Szosie Lubickiej 148 w ul. Ślaskiego, gdzie dochodzi do niebezpiecznych sytuacji wobec niechronionych uczestników ruchu.

Wspólnie z mieszkańcami chcemy zastanowić się, jakie rozwiązania można zastosować w tym rejonie, aby uczestnicy ruchu, w tym piesi korzystający z tej przestrzeni, czuli się bezpieczniej.


Ulica Ślaskiego – główne parametry drogi

Aby rozmawiać o poprawie bezpieczeństwa w rejonie ulicy Ślaskiego warto zapoznać się z głównymi parametrami tej drogi:

 • długość drogi – 259 metrów
 • droga gminna
 • klasa drogi: L (lokalna)
 • droga jednojezdniowa trzypasowa (z wydzielonymi lewoskrętami)
 • wzdłuż ulicy wydzielone torowisko tramwajowe
 • na całej długości odcinka znajdują się 2 przejścia dla pieszych (przy rondzie adw. Stefana Michałka i przy skrzyżowaniu z ul. Szosa Lubicka)
 • brak przejść dla pieszych na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami
 • wzdłuż jezdni obowiązuje zakaz zatrzymywania się
 • obowiązująca dozwolona maksymalna prędkość – 50 km/h
 • wydzielone chodniki po obu stronach jezdni
 • po stronie wschodniej ciąg pieszo-rowerowy.

Co w ramach konsultacji?

 1. Weź udział w spotkaniu konsultacyjnym i powiedz nam, co należy zmienić, aby mieszkańcy czuli się bezpieczniej w obrębie ulicy Ślaskiego

  19 czerwca 2023 r. (poniedziałek),  godz. 17.00
  Szkoła Podstawowa nr 28
  ul. Przy Skarpie 13

  UWAGA!
  Ze względów organizacyjnych, osoby chcące wziąć udział w spotkaniu konsultacyjnym prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swojej obecności (zgłosznia do 19 czerwca, do godziny 12:00):
  - mailem: konsultacje@um.torun.pl
  - telefonicznie: 56 611 86 73 (poniedziałek - piątek, w godzinach 7:30-15:30)

  Po spotkaniu możliwy spacer badawczy – w przypadku zainteresowania uczestników spotkania.

 2. Napisz do nas:
  Jeżeli nie możesz wziąć udziału w spotkaniu,  prześlij swoją opinię. Propozycje dotyczące poprawy bezpieczeństwa drogowego  w obrębie ulicy Ślaskiego można składać  w terminie do 30 czerwca 2023 r. drogą elektroniczną  na adres: konsultacje@um.torun.pl lub telefonicznie: tel. 56 611 86 73.

Do pobrania:


Konsultacje społeczne prowadzi Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji we współpracy merytorycznej z Wydziałem Gospodarki Komunalnej i Miejskim Zarządem Dróg.

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Bulwar po kontroli NIK-u
  Miasto
  Najwyższa Izba Kontroli zakończyła kontrolę inwestycji dotyczącej zagospodarowania Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu. Pozytywnie oceniono przeprojektowanie pawilonów, przeprowadzenie postępowania konsultacyjnego oraz wydanie wymaganych decyzji i postanowień. Izba wskazała także obszary wymagające poprawy. Wśród nich konieczność powstania...
 • Na zdjęciu: dwaj żużlowcy na torze
  Miasto, Sport
  W sobotę 30 września 2023 roku czeka nas wielkie święto żużlowe. Na Motoarenie im. Mariana Rosego odbędzie się ostatni turniej tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Za nami już dziewięć z nich, w tym dwie w Polsce, co oznacza, że pozostał tylko wielki finał.
 • Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września 2023 r. – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema...
 • Miasto
  W Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu 28 września 2023 r. odbywa się VII Forum Seniora, w którym udział bierze kilkuset uczestników z całego województwa kujawsko-pomorskiego.
 • Za długoletnie pożycie małżeńskie
  Miasto
  Kolejne toruńskie pary odebrały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wręczył je 22 września 2023 roku w Ratuszu Staromiejskim Prezydent Torunia Michał Zaleski. Odznaczenia państwowe nadane zostały przez Prezydenta RP 10 parom, które w tym roku świętują 50- i 51-lecie zawarcia związku małżeńskiego. Razem z medalem jubilatom Prezydent Zaleski...
 • Bulwar Filadelfijski w Toruniu
  Inwestycje, Miasto
  Stanowisko Prezydenta Miasta Torunia ws. pokontrolnego wystąpienia Najwyższej Izby Kontroli dot. Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu.
 • Projekty rewitalizacji siedziby katów toruńskich oraz prac konserwacyjnych w kościele p.w. Św. Jakuba otrzymają dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
 • W Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu 28 września 2023 r. odbywa się VII Forum Seniora, w którym udział bierze kilkuset uczestników z całego województwa kujawsko-pomorskiego.
 • Zaburzeniom związanym z FASD/FAS można w stu procentach zapobiec zachowując abstynencję w ciąży.
 • W sobotę 30 września 2023 roku czeka nas wielkie święto żużlowe. Na Motoarenie im. Mariana Rosego odbędzie się ostatni turniej tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Za nami już dziewięć z nich, w tym dwie w Polsce, co oznacza, że pozostał tylko wielki finał.
 • Dokładnie 22 października 2023 r. maratończycy z całej Polski, upamiętniając 550. rocznicę narodzin Mikołaja Kopernika, wystartują na dystansie królewskim spod pomnika Kopernika.
 • Muzeum i hostel znalazły swoje miejsce na Dworcu Toruń Główny, który po metamorfozie odwiedzają nie tylko podróżni.
 • Muzeum Twierdzy Toruń, oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu, zaprasza na kolejną, 17. odsłonę cyklu „Środowe spotkania z historią wojskowości”. W najbliższą środę (27 września 2023 r.) spotkamy się z Panem Miłoszem Rusieckim, pasjonatem lotnictwa i autorem rewelacyjnej książki pt. „Lotnicze obiekty Torunia 1908–1955. Obiekty aeronautyczne”.
 • Przez ostatnie 40 lat działał na rzecz toruńskiej kultury i edukował młodych. 27 września 2023 roku Prezydent Torunia Michał Zaleski spotkał się odchodzącym na emeryturę Zbigniewem Przybyszem. Spotkanie było okazją do wielu wspomnień i opowieści, ale przede wszystkim do podziękowań: - Dziekuję za Pana wieloletnią pracę na rzecz miasta, współpracę...