Konkursy ofert dla turystyki i krajoznawstwa | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Konkursy ofert dla turystyki i krajoznawstwa

Miasto
Data publikacji: 23 listopada 2021
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: zespół staromiejski z lotu ptaka, na pierwszym planie ratusz staromiejski

Do 17 grudnia 2021 r. można składać propozycje w dwóch otwartych konkursach ofert na wykonanie zadań Gminy Miasta Toruń w zakresie upowszechniania turystyki i krajoznawstwa w 2022 r.

W konkursach, ogłoszonych przez Prezydenta Miasta Torunia 19 listopada 2021 r., udział wziąć mogą organizacje pozarządowe oraz inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego, w tym stowarzyszenia zwykłe (zgodnie z art. 11 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie).

I. Otwarty konkurs ofert na wykonanie zadania publicznego związanego z realizacją zadania Gminy Miasta Toruń w roku 2022 w trybie wspierania wykonania zadania w zakresie UPOWSZECHNIANIA TURYSTYKI I KRAJOZNAWSTWA

Celem zadania jest wzmocnienie rozpoznawalności Torunia, wzmocnienie potencjału zespołu staromiejskiego w Toruniu, wzmocnienie turystycznych marek Torunia, rozszerzenie strefy turystycznej Torunia w oparciu o zasoby historyczne, wzmocnienie potencjału Torunia w zakresie turystyki edukacyjnej oraz rozwój turystyki biznesowej w Toruniu.

Konkurs dotyczy projektów, które będą realizowane w okresie od 1 lutego do 31 grudnia 2022 r.

Zadanie, o którym mowa powyżej zrealizowane może zostać np. poprzez:

  • wspieranie działań i inicjatyw turystycznych promujących gminę jako ośrodek turystyczny;
  • wspieranie działań mających na celu organizację szkoleń, spotkań, webinarów branżowych oraz inicjatyw promujących działalność turystyczną i krajoznawczą, w tym akcji internetowych, również za pośrednictwem mediów społecznościowych;
  • wytyczanie, znakowanie i utrzymywanie szlaków turystycznych, których trasa wiedzie przez Gminę Miasta Toruń;
  • organizację ogólnodostępnych imprez turystycznych i krajoznawczych, spływów, rajdów, zlotów, złazów, rejsów, wycieczek oraz gier miejskich na terenie miasta Torunia o charakterze lokalnym, krajowym lub międzynarodowym;
  • tworzenie publikacji/ulotek/gier (zarówno wersji papierowych, jak i on line) przyczyniających się do wzmocnienia turystycznych marek Torunia oraz potencjału turystycznego miasta;
  • organizację innych inicjatyw mających na celu upowszechnianie, promocję oraz rozwój turystyki i krajoznawstwa w Toruniu, w tym również działania internetowe.

Szczegóły dotyczące konkursu, w tym pełna treść ogłoszenia, formularze wraz ze wzorami załączników wymienionych w ogłoszeniu zostały opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej  - przejdź do strony BiP

Link do strony z ogłoszeniem konkursowym w GENERATORZE OFERT witkac.pl


II. Otwarty konkurs ofert na wykonanie zadania publicznego związanego z realizacją zadania Gminy Miasta Toruń w roku 2022 w trybie powierzenia wykonania zadania w zakresie UPOWSZECHNIANIA TURYSTYKI I KRAJOZNAWSTWA

Celem realizacji zadania jest wzmocnienie rozpoznawalności Torunia, promocja potencjału i oferty turystycznej miasta oraz wzmocnienie identyfikacji przynależności Torunia do Międzynarodowego Związku Miast Nowej Hanzy. Konkurs dotyczy projektów, które będą realizowane w okresie od 1 lutego do 31 grudnia 2022 r.

Realizacja zadania obejmuje promocję turystyczną Torunia poprzez:

  • Organizację plenerowego stoiska miasta podczas Międzynarodowego Zjazdu Miast Nowej Hanzy w Neuss (Niemcy) w dniach 26-29 maja 2022 roku, zgodnie z wymogami określonymi w regulaminie przygotowanym przez jego organizatora. Zapewnienie prezentacji walorów turystycznych Torunia w ramach tzw. wieczoru toruńskiego (planowanego w dniu 28 maja), w miejscu wyznaczonym przez organizatora zjazdu.
  • Organizację w okresie wakacyjnym w 2022 r. co najmniej trzech, 1-dniowych, wydarzeń/eventów, trwających nie mniej niż 8 godzin dziennie, połączonych z prezentacją plenerową oferty turystycznej miasta, w wybranych polskich miastach, ze szczególnym uwzględnieniem działań promocyjnych w mediach społecznościowych oraz związanych z możliwością wykorzystania Polskiego Bonu Turystycznego.

Szczegóły dotyczące konkursu, w tym pełna treść ogłoszenia, formularze wraz ze wzorami załączników wymienionych w ogłoszeniu zostały opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej  - przejdź do strony BiP

Link do strony z ogłoszeniem konkursowym w GENERATORZE OFERT witkac.pl


Warunkiem przystąpienia do konkursów jest:
1. przygotowanie i złożenie ofert na realizację zadań elektronicznie w Generatorze Ofert  witkac.pl
2. dostarczenie podpisanego poświadczenia złożenia oferty, stanowiącego wydruk z Generatora Ofert witkac.pl w wersji skanu na adres skrzynki mailowej Wydziału Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Torunia: wpit@um.torun.pl

Termin składania ofert w wersji elektronicznej i poświadczenia w wersji papierowej (skan) upływa z dniem 17 grudnia 2021 r.



UWAGA! WAŻNA INFORMACJA dla oferentów!

Przygotowujesz ofertę swojej organizacji w konkursach ogłaszanych przez miasto? Pamiętaj o:
1. Złożeniu oferty za pomocą GENERATORA OFERT witkac.pl, a następnie wydrukowaniu potwierdzenia złożenia oferty (zawierającego zgodną sumę kontrolną z ofertą złożoną w GENERATORZE OFERT) i opatrzeniu go właściwymi podpisami (przez osoby uprawnione do reprezentowania organizacji). Potwierdzenie złożenia oferty należy złożyć do właściwego działu Urzędu Miasta Torunia lub jednostki Gminy Miasta Toruń (wskazanej w treści ogłoszenia konkursowego) w formie skanu przesłanego drogą e-mailową na adres i w terminie wskazanym w treści ogłoszenia konkursowego.

2. Za datę dostarczenia potwierdzenia uznaje się datę wpływu skanu na wskazaną skrzynkę e-mailową (skan musi wpłynąć na właściwą skrzynkę e-mailową najpóźniej do godz. 23:59 ostatniego dnia terminu naboru).

3. Wszystkie załączniki do oferty należy:
•    podpisać i opieczętować lub poświadczyć za zgodność z oryginałem;
•    zeskanować, zapisać do pliku PDF;
•    załączyć do oferty w GENERATORZE OFERT witkac.pl

4. Konieczności uwzględnienia w ofercie:
1) opisu zakładanych rezultatów zadania, w tym dodatkowych informacji dotyczących rezultatów zadania. Oszacuj rezultaty zadania i wskaż je w pkt III.6 wzoru oferty realizacji zadania (tabelka).
2) analizy zagrożeń dla projektu, związanych z ograniczeniami wynikającymi z pandemii COVID-19. Pomyśl i zaproponuj także alternatywną formę działań, która pozwoli zrealizować projekt pomimo ograniczeń.

Brak analizy covidowej był dość częstym błędem popełnianym przez organizacje przy tworzeniu ofert nadsyłanych na konkursy miejskie w 2021 r. Tymczasem uwzględnienie tego aspektu w treści oferty jest jednym z elementów obowiązkowych, umożliwiających przekazanie oferty do oceny merytorycznej.

Przygotowując ofertę konkursową oferent zobowiązany jest dokonać analizy zagrożeń związanych z realizacją zadania oraz ryzykiem niewykonania w całości lub w części zadania w związku z obowiązującymi wytycznymi, ograniczeniami, nakazami, zakazami związanymi z pandemią SARS-CoV-2. Analizę należy uwzględnić w ofercie konkursowej - informacje  mogą być zawarte zarówno w części III „Opis zadania”, jak i w części VI „Inne informacje” formularza oferty. Analiza możliwości realizacji zadania w warunkach obostrzeń sanitarnych jest jednym z warunków dopuszczających ofertę do oceny merytorycznej: kryterium B - ocena merytoryczna - kryteria dopuszczające do oceny punktowej – patrz wzór karty oceny oferty (załącznik nr 2 do każdego ogłoszenia konkursowego).

3) dodatkowej informacji:
•    jakie wydatki zostały zaplanowane do pokrycia z dotacji (rodzaj kosztu, wartość ogółem, w tym wartość planowana do pokrycia z dotacji),
•    wysokość przyjętych stawek pracy wolontariuszy i sposób wyceny wkładu osobowego i/lub rzeczowego, jeżeli oferent planuje jego wniesienie w ramach realizacji zadania,
•    opis sposobu zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami w zakresie dostępności:
a) architektonicznej,
b) cyfrowej,
c) informacyjno-komunikacyjnej.

Informacje te uwzględnij w części VI oferty. Brak tych informacji w ofercie uznany będzie przez komisję konkursową za błąd formalny podlegający poprawie.

5. Zgodnie z treścią ogłoszeń konkursowych rozpoczęcie realizacji zadania może nastąpić najwcześniej w dniu podpisania umowy dotacyjnej. Koszty realizacji zadania, które poniósł oferent przed zawarciem umowy nie będą podlegać refundacji przez Gminę Miasta Toruń.

Prosimy organizacje pozarządowe (oferentów) o uważne zapoznawanie się z treścią ogłoszeń konkursowych, w tym także z kryteriami oceny ofert zawartymi w załączniku nr 2 do każdego ogłoszenia konkursowego - czyli z wzorem karty oceny oferty.

Przy ocenie ofert pod względem merytorycznym komisja konkursowa bierze pod uwagę następujące kryteria (zapisy części VII. Termin, tryb i kryteria stosowane przy dokonywaniu wyboru ofert każdego ogłoszenia konkursowego):
1) kryteria dopuszczające do oceny punktowej, tj.:

a) zgodność projektu z ogłoszeniem konkursowym,
b) czy oferent uwzględnił w ofercie analizę zagrożeń związanych z realizacją zadania oraz ryzykiem niewykonania w całości lub w części zadania w związku z obowiązującymi wytycznymi, ograniczeniami, nakazami, zakazami związanymi z pandemią
SARS-CoV-2?;
c) czy w świetle przedstawionej przez oferenta analizy zagrożeń związanych z wykonaniem zadania, o której mowa wyżej, możliwa jest realizacja zadania?;

2) kryteria oceny punktowej.

Oferta, która uzyska pozytywną ocenę w kryteriach dopuszczających, tj. ocena „TAK” w każdym kryterium dopuszczającym, zostanie poddana ocenie punktowej. Oferta, która nie uzyska pozytywnej oceny w kryteriach dopuszczających, tj. uzyska co najmniej jedną ocenę „NIE”  w kryteriach dopuszczających zostanie odrzucona.

Wyłącznie oferty, które w kryterium „B” (dopuszczającym) uzyskają ocenę pozytywną (3 x TAK) mogą być poddane przez komisję konkursowa dalszej ocenie merytorycznej. Oferty z negatywną oceną dopuszczającą nie zostaną przyjęte do realizacji i nie uzyskają wsparcia finansowego z budżetu Gminy Miasta Toruń.

Zachęcamy raz jeszcze, aby przed przygotowaniem oferty konkursowej zapoznać się z treścią ogłoszenia konkursowego, szczególnie z kryteriami oceny ofert (wzór karty oceny oferty).
/-/

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

  • Na zdjęciiuL kobieta wrzuca złożoną kartę do głosowania do urny wyborczej
    Miasto
    W drugiej turze wyborów na prezydenta miasta Torunia wymaganą większość głosów zdobył Paweł Gulewski (KKW Koalicja Obywatelska).
  • Na zdjęciu: biegacze na bieżni
    Miasto, Sport
    Rozstrzygnięto otwarty konkurs ofert na organizację w Toruniu międzynarodowych i ogólnopolskich wydarzeń sportowych, memoriałów oraz turniejów cyklicznych kreujących sportowy wizerunek miasta Torunia. Imprezy mają odbyć się od 1 lipca do końca 2024 roku.
  • Zazieleniamy Bulwar Filadelfijski
    Eko, Miasto
    Na Bulwarze Filadelfijskim robi się coraz bardziej zielono. To za sprawą nowych nasadzeń oraz trawy, która właśnie jest układana nad Wisłą.
  • Nabór ofert na lokale miejskie - grafika z pękiem kluczy
    Biznes, Miasto
    Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu ogłasza nabór ofert na wynajem lokali użytkowych, obiektów fortecznych i miejsc parkingowych.
  • Trendownia 2024 - plakat
    Biznes, Miasto
    W środę 24 kwietnia 2024 r. rusza 19. edycja Trendowni – konferencji poświęconej trendom w sieciach dostaw i produkcji. 24-25 kwietnia 2024 r. w hotelu Copernicus Toruń spotkają się przedstawiciele branży logistycznej.
  • Docenieni za bohaterską postawę
    Miasto
    St. asp. Łukasz Grabowski i Rafał Koziołek zachowali zimną krew i wyciągnęli z Wisły 16-letnią dziewczynę. Ich bohaterską postawę docenił Prezydent Torunia Michał Zaleski.
  • Pod hasłem "Otwartość" rozpoczęła się 22. edycja toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Dla uczestników przygotowano 130 imprez w 5 strefach i 18 blokach tematycznych.
  • Stowarzyszenie „Kierunek Zdrowie” obchodzi 20-lecie działalności charytatywnej.
  • Utworzone w 1993 roku Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza w Toruniu świętuje 30-lecie istnienia. Uroczystości rocznicowe odbyły się w Hotelu Filmar.
  • W 2. kolejce PGE Ekstraligi KS APATOR Toruń pewnie pokonał FOGO UNIĘ Leszno 59:31. Liderem gospodarzy był Emil Sajfutdinow, który zdobył 14 punktów. Było to pierwsze w tym sezonie spotkanie rozegrane na Motoarenie.
  • Uczniowie drugiej klasy w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 15 im. Powstańców Śląskich w Piekarach Śląskich wybrali kilka miejsc w Toruniu i okolicach, do których przygotują specjalne kartki.
  • Z roku na rok na świecie wytwarza się coraz więcej plastiku. Dlatego tegoroczny Międzynarodowy Dzień Ziemi zwraca uwagę na ten aspekt, zachęcając wszystkich do refleksji nad hasłem tych obchodów: „Planeta vs. Plastik”. Choć oficjalne święto przypada na 22 kwietnia, już teraz zachęcamy mieszkańców Torunia do podejmowania działań na rzecz ochrony...
  • Na Bulwarze Filadelfijskim robi się coraz bardziej zielono. To za sprawą nowych nasadzeń oraz trawy, która właśnie jest układana nad Wisłą.
  • Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia zaprasza do składania projektów w otwartych konkursach ofert na realizację działań z zakresu profilaktyki uzależnień.