Konkurs na dyrektora Baja Pomorskiego rozstrzygnięty | www.torun.pl

Konkurs na dyrektora Baja Pomorskiego rozstrzygnięty

Kultura, Miasto
Data publikacji: 07 maja 2021
Autor: Magdalena Kujawa

Budżet obywatelski 2022, fragment plakatu

 

Rozpoczęliśmy kolejną edycję budżetu obywatelskiego w Toruniu - na rok 2022

>>> Przejdź do informacji na ten temat

  


Zbigniew Lisowski

Zbigniew Lisowski, dotychczasowy dyrektor Teatru Baj Pomorski, wygrał konkurs na kierowanie lalkową sceną od września 2021 r. Jeśli wszystkie warunki zostaną uzgodnione, obowiązki powierzone zostaną mu na kolejne 5 lat.

O stanowisko dyrektora Teatru Baj Pomorski ubiegały się trzy osoby, które do 31 marca 2021 r. złożyły dokumenty konkursowe. Dwie z nich spełniły wymogi formalne. W wyniku postępowania 9-osobowa komisja wyłoniła zwycięzcę. Zbigniew Lisowski wygrał konkurs przy 7 glosach za i 2 wstrzymujących się.

W uzasadnieniu komisja stwierdza, że kandydat spełnia wszystkie wymogi określone w ogłoszeniu o konkursie. Po wnikliwej ocenie propozycji i po wysłuchaniu kandydata, komisja uznała, iż koncepcja Zbigniewa Lisowskiego wpisuje się w założenia, jakie były przedmiotem postępowania konkursowego. W opinii komisji dotychczasowy dyrektor Baja wykazał się dużą wiedzą i doświadczeniem, a także odpowiednimi predyspozycjami osobowościowymi, które są przydatne na tym stanowisku pracy.

W następnym etapie organizator przedstawi kandydatowi warunki organizacyjno-finansowe instytucji kultury, z uwzględnieniem programu realizacji zadań, w celu uzgodnienia treści umowy. Jeśli strony przyjmą wszystkie warunki, Zbigniew Lisowski będzie piastował funkcję dyrektora Teatru Baj Pomorski przez najbliższe 5 lat – od 1 września 2021 r. do 31 sierpnia 2026 r.

Zbigniew Lisowski – reżyser, autor scenariuszy teatralnych, dyrektor Teatru Baj Pomorski od sierpnia 2003. Teatr znajdował się w sferze jego zainteresowań już w okresie szkolnym, nie od razu jednak zdecydował, że będzie miejscem jego realizacji zawodowej. Początkowo zdecydował się na studia ogrodnicze w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Zarzucił je na rzecz reżyserii na białostockim wydziale zamiejscowym Akademii Teatralnej w Warszawie.

Po uzyskaniu dyplomu w 1997 jako reżyser współpracował z teatrami lalkowymi w Białymstoku, Olsztynie, Zielonej Górze. W 1999 został kierownikiem artystycznym Teatru Guliwer w Warszawie. Swoje spektakle opiera na różnych formach ekspresji aktorskiej, łączy konwencję lalkową z innymi gatunkami sztuki teatralnej, chętnie sięga po współczesne rozwiązania multimedialne, np.: projekcje wideo, animacje komputerowe. Interesuje go jak najszersza formuła teatru, który żywo reaguje na współczesne osiągnięcia w dziedzinie scenografii i muzyki. Za jego dyrekcji Teatr Baj Pomorski przeszedł gruntowną rozbudowę i modernizację. Ostatnio do użytku oddana została także plenerowa Scena Szekspirowska przy teatrze.

Kliknij, aby przeczytać komunikat o wynikach konkursu – pdf
Kliknij, aby przeczytać protokół końcowy komisji konkursowej - pdf

Fot. Magdalena Kujawa

Najczęściej czytane aktualności

 • Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki - widok z drona na budynek i teren zieleni wokół
  Kultura, Miasto
  Już w najbliższy czwartek 24 czerwca na scenie plenerowej CKK Jordanki rusza Kino Letnie ECF Camerimage! A w nim - najciekawsze filmowe dokonania ostatnich lat.
 • Regaty na Wisle, zachmurzone niebo, most i widok na Hotel Bulwar
  Miasto, Sport
  Drużyny Torunia i Bydgoszczy będą się ścigać 26 czerwca 2021 r. na Wiśle podczas regat ósemek wioślarskich ze sternikiem z okazji Dni Torunia. Rywalizacja "O Puchar Prezydenta Miasta Torunia" odbędzie się już po raz osiemnasty.
 • Na zdjęciu kran ogrodowy
  Eko, Miasto
  Utrzymujące się w ciągu ostatnich dni upały przyczyniają się do zwiększonego poboru wody w naszym mieście. Apelujemy do mieszkańców Torunia o korzystanie z wody z rozsądkiem.
 • Na zdjęciu osoby idą obok stojącego autobusu
  Miasto, MZK
  W związku z zakończeniem roku szkolnego, od 28 czerwca 2021 r. do 31 sierpnia 2021 r. w dni robocze komunikacja miejska funkcjonować będzie wg "feryjnych" rozkładów jazdy.
 • Grafika Nowe statystyki zachorowań
  Koronawirus, Miasto
  1 osoba z pozytywnym wynikiem testu, brak ofiar śmiertelnych – to statystyka epidemiczna dla Torunia na dzień 23 czerwca 2021 r. Zaszczepiło się kolejnych 2006 torunian.
 • Plakat informujący o X kolejce PGE Ekstraligi
  Miasto, Sport
  Przed nami X kolejka PGE Ekstraligi, w której toruńskie "Anioły" podejmą na własnym torze zawodników leszczyńskiej Unii.
 • Dobra wiadomość dla pasażerów! Od 1 lipca 2021 roku w środkach komunikacji miejskiej wyposażonych w automaty biletowe, w których można dokonywać płatności kartą, będzie można płacić za bilet BLIKIEM.
 • 26-27 czerwca pod Krzywą Wieżą Drużyna Wojów Słowiańskich "Dąb Pomorza" wystąpi w rekonstrukcji historycznej pt. "Jak to w Polsce za Piastów bywało".
 • W związku z przebudową peronu od soboty 26 czerwca 2021 r. od godz. 7:00 zawieszony zostanie przystanek tramwajowy „Jamontta” w kierunku pętli Olimpijska.
 • Poznaliśmy zwycięzców konkursu makulaturowego 2021 – zwycięskie szkoły i przedszkola odebrały nagrody na scenie na Rynku Staromiejskim.
 • 26 czerwca 2021 r. zapraszamy na Jarmark Św. Franciszka "Wszystko dla Psa i Kota" na targowisku przy Szosie Chełmińskiej.
 • Zuzanna Błażejewska, zawodniczka Klubu Sportowego Centuria, została wicemistrzynią Polski w taekwondo olimpijskim.
 • Ze złotymi medalami Mistrzostw Polski Juniorek w Boksie wróciły zawodniczki MKSW Pomorzanin.
 • Od 1 lipca 2021 r. procedurą dotyczącą świadczenia "Dobry start" dla uczniów zajmować się będzie ZUS, a nie jak do tej pory – Toruńskie Centrum Świadczeń Rodzinie.