Konkurs na dyrektora Baja Pomorskiego | www.torun.pl

Konkurs na dyrektora Baja Pomorskiego

Kultura, Miasto
Data publikacji: 25 lutego 2021
Autor: Małgorzata Litwin
Teatr Baj Pomorski w wieczornej iluminacji, fot. Małgorzata Litwin

Miasto ogłosiło konkurs na stanowisko  dyrektora Teatru  "Baj Pomorski" w Toruniu. Oferty można składać do 31 marca 2021 r.

Konkurs  zostanie przeprowadzony przez komisję konkursową powołaną przez Prezydenta Miasta Torunia. Kandydaci muszą posiadać wykształcenie wyższe II stopnia z obszaru sztuki (preferowana dziedzina sztuk teatralnych), co najmniej 10-letnie, udokumentowane doświadczenie z zakresu kultury teatralnej w instytucjach kultury lub organizacjach i podmiotach związanych z działalnością kulturalną, w tym 5-letnie na stanowiskach kierowniczych. Powinni mieć udokumentowane doświadczenie w realizacji inwestycji i pozyskiwaniu środków na realizację projektów kulturalnych, a także znajomość w mowie i piśmie co najmniej jednego języka obcego (preferowany język angielski). Muszą przedstawić program  realizacji  zadań  w  zakresie  bieżącego  funkcjonowania  i  rozwoju teatru na  okres 5 sezonów artystycznych (tj. lata 2021–2026).

Szczegółowe wymagania i zakres obowiązków znajduje się w ogłoszeniu o konkursie na stronie Biuletynu Informacji Publicznej. Przejdź do strony z ogłoszeniem o konkursie

Oferty należy w terminie do dnia 31  marca 2021 r. złożyć albo  przesłać przesyłką  pocztową  lub  kurierską na adres: Biuro Kadr i Płac Urzędu Miasta Torunia, ul. Wały gen. Sikorskiego 8, 87-100 Toruń. Za datę złożenia oferty uważa się datę jej wpływu do siedziby Urzędu Miasta Torunia.

Fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 81 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. 3 osoby zmarły przez COVID-19.
 • Wylewanie asfaltu na moście Piłsudskiego
  Drogi, Inwestycje, Miasto
  Przed nami betonowanie i asfaltowanie na moście. Prace rozpoczną się nocą 9 kwietnia 2020 r. Na moście będzie obowiązywał ruch wahadłowy.
 • Na zdjęciu PIUM w centrum handlowym
  Miasto
  Mimo zamknięcia galerii handlowych, mieszkańcy Torunia mogą załatwić sprawy w Punktach Informacyjnych Urzędu Miasta w centrach Plaza i Copernicus. Na wizytę trzeba się jednak umówić.
 • Na zdjęciu budynek Urzędu Miasta Torunia oraz znak Śródmiejskiej Strefy Parkowania
  Drogi, Miasto
  Obowiązek wpisania numeru rejestracyjnego, zwolnienia z opłat w dni wolne od pracy, reklamacje wezwań do zapłaty - 15 kwietnia 2021 r. Rada Miasta Torunia zagłosuje nad zmianami w uchwale dot. stref płatnego parkowania.
 • Na zdjęciu: jeden z parkletów na starówce
  Eko, Miasto
  Na torunian spacerujących po ulicach starówki czeka dziewięć parkletów w ośmiu lokalizacjach. To idealne miejsce do wypoczynku w otoczeniu kwitnącej na wiosnę zieleni.
 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 124 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV2. W naszym mieście przebadano 542 osoby. 3 mieszkańców miasta zmarło przez choroby współistniejące z zakażeniem.
 • 31 dotacji na łączną kwotę 940 tys. zł przewidzianych jest w projekcie uchwały o dotacjach konserwatorskich, którą rozpatrzy na najbliższej sesji Rada Miasta Torunia.
 • Podczas najbliższej sesji Rady Miasta Torunia radni zagłosują nad uchwałą, która wprowadzi zmiany w budżecie obywatelskim.
 • Największy polski serwis zajmujący się komercyjnymi nieruchomościami opisuje potencjał inwestycyjny Torunia. Dziennikarze portalu Propertynews.pl prezentują ofertę terenów inwestycyjnych miasta i wskazują świetnie zlokalizowane działki pod produkcję czy centra logistyczne. W rozmowie z dziennikarzami Propertynews.pl Łukasz Szarszewski, dyrektor...
 • Do 30 kwietnia 2021 r. można nadsyłać oferty w II turze konkursu na wykonanie zadań miasta w zakresie wspierania rozwoju kultury i ochrony jej dóbr oraz podtrzymywania tradycji narodowej w 2021 r.
 • 28 projektów z zakresu kultury i ochrony dóbr narodowych uzyskało wsparcie miasta w I turze otwartego konkursu ofert w 2021 r. Wyniki zostały ogłoszone 8 kwietnia 2021 r.
 • Miasto intensywnie przygotowuje się do zwiększenia potencjału szczepień powszechnych. Znane są już miejsca Punktów Szczepień Masowych w Toruniu.
 • W sobotę 10 kwietnia na Barbarce można będzie dostać sadzonki drzew w ramach akcji "Posadź drzewo dla przyszłych pokoleń 2021".
 • 15 kwietnia 2021 roku podczas sesji Rady Miasta radni zagłosują nad uchwałą w sprawie szczególnych warunkach udzielania świadczeń pomocy materialnej o charakterze motywacyjnym uczniom z toruńskich szkół. Uchwała określa także formy i zakres tych świadczeń oraz trybu postępowania w tych sprawach.