Konkurs Bella Young Graphic Design Award | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Konkurs Bella Young Graphic Design Award

Kultura, Miasto
Data publikacji: 09 czerwca 2023
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjeciu: barwny mapping wyświetlany na fasadzie budynku

W 2023 roku po raz pierwszy podczas Bella Skyway Festival projektanci graficzni będą mieli okazję ubiegać się o nagrodę Bella Young Graphic Design Award.

W 2023 roku uruchomiony został zupełnie nowy projekt – konkurs „Bella Young Graphic Design Award”, dający młodym twórcom specjalizującym się w designie, rysunku i projektowaniu graficznym szansę zaprezentowania swoich umiejętności.

Konkurs skierowany jest do projektantów zajmujących się grafiką komputerową. Twórcy mająca zadanie stworzenie projektów wzorniczych, inspirowanych motywem przewodnim tegorocznego Festiwalu: „Marzyciele z zielonej planety”, odnoszących się do patrona roku 2023 – Mikołaja Kopernika oraz ekologii.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich osób pełnoletnich, które zawodowo lub hobbistycznie zajmują się projektowaniem lub grafiką komputerową. Aby wziąć nim udział należy:

 • wykonać projekt w formie statycznej grafiki lub animacji, zgodny z wytycznymi zawartymi w regulaminie konkursu;
 • wypełnić i wysłać formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie http://www.bellaskyway.pl.

Termin nadsyłania prac upływa 30 czerwca 2023 roku.

Spośród nadesłanych projektów Organizator dokona wyboru maksymalnie 10, które zostaną zaprezentowane na wielkoformatowej projekcji podczas 14. Bella Skyway Festival. Toruń. Kujawsko-Pomorskie, który odbywać się będzie od 15 do 19 sierpnia 2023 r. Laureaci konkursu zostaną wyłonieni spośród finalistów w plebiscycie publiczności.

W ramach przeprowadzonego konkursu wyróżnione zostaną trzy projekty, a ich autorzy otrzymają nagrody pieniężne:

 • I miejsce 25.000 zł brutto,
 • II miejsce 15.000 zł brutto,
 • III miejsce 10.000 zł brutto.

Do pobrania:Toruński festiwal światła od samego początku współpracuje nie tylko z artystami o światowej renomie, ale również z lokalnymi i młodymi artystami, dając im tym samym szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności i zaistnienie w świecie sztuki. To dzięki Bella Skyway Festival toruńscy artyści pokazują się na podobnych imprezach w Singapurze czy Jerozolimie. Dla organizatorów istotnym jest, aby ta strona festiwalu jeszcze bardziej się rozwijała, a młodzi, utalentowani artyści mieli szansę pokazać się w przestrzeni publicznej. Bella Skyway Festival to wspaniała okazja dla młodych artystów, aby zaprezentować swoje zdolności przed szeroką publicznością.

Fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęiu: wieża ratusza na tle pochmurnego nieba
  Kultura, Miasto
  Weekend rozpoczynamy sztuką młodego pokolenia - w CSW otwarcie trzech wystaw młodych artystek. Dla melomanów - koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy. A w niedzielę czeka nas odpoczynek i spacery - instytucje kultury zachęcają do pełnego relaksu.
 • Autobusem MZK do Kamionek
  Miasto
  Z Torunia prosto nad jezioro w Kamionkach. 20 lipca 2024 r. uruchomiona zostanie linia autobusowa nr 141.
 • Parkingi Park&Ride są zlokalizowane w dwóch miejscach – przy ul. Olimpijskiej 42 oraz Dziewulskiego 38.
  Miasto, MZK
  Aż o połowę, od września 2024 r., obniżone zostaną ceny na toruńskich parkingach Park&Ride.
 • Toruńskie Gwiazdy 2024 - plakat
  Kultura, Miasto
  Podczas rozdania toruńskich nagród muzycznych z jubileuszowym koncertem wystąpi Sławek Uniatowski. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca 2024 r. o godz. 18:00 na scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Na zdjęciu: widok na ulicę, pośrodku której biegnie linia tramwajowa, w tle duży biały budynek urzędu marszałkowskiefo
  Drogi, Miasto
  W poniedziałek 15 lipca 2024 r. wprowadzona została czasowa zmiana w organizacji ruchu w centrum miasta.
 • Na zdjęciu: liczne grono osób stoi w sali sesyjnej
  Miasto
  Herb województwa kujawsko-pomorskiego został odsłonięty w sali Rady Miasta Torunia. Jego miejsce jest obok herbu miasta.
 • Ruszyły prace wykończeniowe w powstającym budynku usługowo-biurowym przy ul. Szubińskiej 13 w Toruniu. Inwestor planuje oddać obiekt w ręce najemców w październiku 2024 roku. Do wynajęcia zostały ostatnie lokale dla biznesu.
 • Herb województwa kujawsko-pomorskiego został odsłonięty w sali Rady Miasta Torunia. Jego miejsce jest obok herbu miasta.
 • Podczas rozdania toruńskich nagród muzycznych z jubileuszowym koncertem wystąpi Sławek Uniatowski. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca 2024 r. o godz. 18:00 na scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Zabytek wraz z terenem przyległym zostanie przekazany umową użyczenia Toruńskiej Agendzie Kulturalnej. W pierwszym etapie na miejscu powstanie ogrodzenie, a cały teren zostanie objęty dozorem monitoringu. Wykonane zostaną również najpotrzebniejsze prace porządkowe i konserwacyjne.
 • Uroczyste odsłonięcie herbu województwa kujawsko-pomorskiego rozpocznie 5. sesję Rady Miasta Torunia, która odbędzie się 18 lipca 2024 r.
 • Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poszukuje wykonawcy, który wykona remont ulicy Szosy Lubickiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości ulicy Piskorskiej. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 26 lipca br. Remont obejmie Szosę Lubicką na odcinku od ulicy Dziewulskiego do Olsztyńskiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości...
 • Dobra lokalizacja w zasięgu drogi krajowej nr 15, rozwijające się osiedle mieszkaniowe i plan zagospodarowania przestrzennego zakładający prowadzenie usług. To atuty nieruchomości przy Szubińskiej 23 w Toruniu o powierzchni 0,32 ha. Cena wywoławcza wynosi 1 200 000 zł.
 • 18 lipca 2024 r. o godz. 10.00 rozpocznie się 5. sesja Rady Miasta Torunia.