Kolejne terminy szczepień | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Kolejne terminy szczepień

Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 19 lutego 2021
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu widać pielęgniarke trzymającą strzykawkę napełniona szczepionką

Poznaliśmy program realizacji szczepień do końca pierwszego kwartału 2021 r. Informacje zostały podane podczas konferencji prasowej Kancelarii Przewodniczącego Rady Ministrów, jaka odbyła się 19 lutego 2021 r.

Zgodnie z przedstawionym harmonogramem szczepień obowiązującym do końca pierwszego kwartału 2021 roku:

 • do 7 marca - zakończenie procesu szczepień nauczycieli,
 • od 7 marca - szczepienia uzupełniające kadry medycznej,
 • 15 marca - rozpoczęcie szczepień osób przewlekle chorych (grupa 1B),
 • 22 marca - rozpoczęcie szczepień służb mundurowych (grupa 1C) oraz osób w wieku 60-65 lat.

Kadra medyczna i przewlwkle chorzy będą szczepieni produktami Pfizera i Moderny, z kolei nauczyciele i mundurowi – szczepionką firmy AstraZeneca. 

Jak zaznaczył minister Michał Dworczyk, wskazane terminy będą bezpośrednio uzależnione od tempa dostaw szczepionki.

Jednocześnie minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o obecności w Polsce trzeciej fali zakażeń COVID-19. - W tym tygodniu tygodniowa średnia liczba zakażeń przekroczyła 6500 przypadków dziennie, to 23-procentowy wzrost w skali z tygodnia na tydzień. Mamy do czynienia z trwałą tendencją. Bardzo ważny parametr, który obserwujemy, to liczba zajętych łóżek (dla pacjentów z COVID-19 - red.). W tej chwili mamy dostępne 26 tysięcy łóżek. To gwarantuje nam bufor bezpieczeństwa. Zajętych łóżek mamy około 12-13 tysięcy. Kolejny bardzo ważny parametr to zlecenia (na testy) u podstawowej opieki zdrowotnej. Mamy tu do czynienia z bardzo dynamiczną zmianą. W tym tygodniu zlecono 78,5 tysiąca testów. W poprzednim tygodniu było to 66 tysięcy zleceń zauważył minister Adam Niedzielski.

Adam Niedzielski zaapelował także o przestrzeganie dyscypliny społecznej, co może uchronić przed wzrostem zakażeń.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: laureatki Piernikowej Alei Gwiazd 2022, Katarzyna Zillmann i Jolanta Ogar-Hill
  Kultura, Miasto
  Srebrne medalistki z olimpiady w Tokio, Jolanta Ogar-Hill i Katarzyna Zillmann, odsłoniły swoje „katarzynki” w Piernikowej Alei Gwiazd w dniu 25 czerwca 2022 r.
 • Na zdjęciu: delegacja z Getyngi w ogrodzie w Baju Pomorskim
  Kultura, Miasto
  W Toruniu gości delegacja z Getyngi – miasta partnerskiego Torunia. Okazją jest ceremonia wręczenia Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego, która odbędzie się 26 czerwca 2022 r. w Ratuszu Staromiejskim.
 • Na zdjęciu: defibrylator na scianie
  Miasto
  Na budynku Urzędu Miasta Torunia przy ul. Wały gen. Sikorskiego 8 zamontowany został defibrylator przekazany przez Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
 • Ratusz Staromiejski
  Kultura, Miasto
  W niedzielę 26 czerwca 2022, godz. 12:00 w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu odbędzie się uroczyste wręczenie Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego.
 • Na zdjęciu: procesja poprzedzająca mszę św. w intencji miasta
  Miasto
  Msza św. w intencji miasta i jego mieszkańców w toruńskiej katedrze śś. Janów była tradycyjnym elementem obchodów Święta Miasta 24 czerwca 2022 r.
 • Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13 w prezentacji ekologicznej, fot. Wojtek Szabelski
  Eko, Miasto
  Ponad 438 ton papieru, tektury i puszek zebrali uczestnicy szkolnego konkursu "Zbieramy makulaturę (i nie tylko) EKOKONKURS" w Toruniu. 24 czerwca 2022 r. poznaliśmy tegorocznych laureatów ekologicznej rywalizacji.
 • 5,42 – taką średnią ocen na świadectwach uzyskali uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 27 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.
 • 13. edycja Plaży Gotyku jest już na ostatniej prostej. Za nami już turniej uniwersytecki oraz rywalizacja juniorów i juniorek.
 • Chcesz udzielać woluntarystycznie korepetycji osobom z Ukrainy? Umożliwia to bezpłatna platforma edukacyjna on-line Tutors.live
 • Od 1 do 14 lipca 2022 r. przyjmowane będą wnioski o nagrody Prezydenta Miasta Torunia dla tegorocznych absolwentów toruńskich szkół ponadpodstawowych.
 • Uroczystość z okazji 40-lecia samorządu radców prawnych w Polsce odbyła się 24 czerwca 2022 r. w hotelu Filmar.
 • W najbliższy wtorek (28 czerwca) rozpoczyna się przebudowa Bulwaru Filadelfijskiego. Prace zostały tak zaplanowane, że do końca września ulica będzie otwarta dla ruchu!
 • W związku z rozpoczynającymi się wakacjami szkolnymi, od 27.06. 2022 r. do 31.08.2022 r. komunikacja miejska w Toruniu funkcjonować będzie w dni robocze wg feryjnych rozkładów jazdy.
 • Program imprez "Lato bez nudy" startuje w dniu zakończenia roku szkolnego, czyli 24 czerwca 2022 r. Na dzieci i młodzież w naszym mieście czeka kilkadziesiąt wydarzeń.