Jazz Od Nowa Festival | www.torun.pl

Jazz Od Nowa Festival

Data wydarzenia
-

Pomarańczowy napis GłosujMY na niebieskim tle z chmurkami.

Od 16 do 25 października 2021 r.
głosujemy na projekty do Budżetu obywatelskiego Torunia na 2022 rok.

>>> Przejdź do informacji na temat głosowania

  

plakat festiwalu
Opis wydarzenia: 

Wśród festiwali organizowanych regularnie w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa” szczególne miejsce zajmuje JAZZ Od Nowa Festival.

Inauguracja festiwalu w 2001 roku była w pewnym sensie ukoronowaniem istotnego wątku działalności toruńskiej „Od Nowy”, która zarówno w swej pierwotnej siedzibie,
w staromiejskim Dworze Artusa, jak i pod obecnym adresem na „akademickich” Bielanach zawsze była miejscem jazzowi przyjaznym. Co zaś najważniejsze, festiwal ten od razu zaistniał w krajowym kalendarzu jazzowych imprez jako kilkudniowe spotkanie o możliwie dużym rozmachu organizacyjnym i w naszym założeniu ciekawym, wyraźnie skrystalizowanym profilu. Zdaniem bywalców JAZZ Od Nowa Festival, od początku odznacza się przemyślaną i konsekwentną formułą łączącą w swoim repertuarze jazzową klasykę z jej wybitnymi przedstawicielami, z improwizowaną muzyką jazzowego pogranicza, sięgającą całego spektrum muzycznej awangardy.

Organizatorzy od początku starają się łączyć klasykę jazzu z jego nurtem eksperymentalnym. Zapraszając gwiazdy polskiego i światowego jazzu nie zapominają przy tym o wykonawcach lokalnych, a także tych debiutujących, którzy stoją u progu kariery. Istotnym elementem myślenia o festiwalu jest dbałość o szerokość jego formuły stylistycznej, rozciągającej się od klasycznego, akustycznego mainstreamu, przez wszelkie odsłony jazzu elektrycznego, w tym jazz-rockowy fusion, free jazz, aż po muzykę improwizowaną, czy wkraczającą wręcz w sferę muzyki współczesnej. Stąd też na festiwalowych afiszach obok Blancharda, Fostera, Ptaszyna, Namysłowskiego, Stańki, Urbaniaka, czy Makowicza pojawiają się Vandermark, Łoskot, Pink Freud, Robotobibok, bracia Olesiowie, czy reprezentujący muzykę współczesną kompozytor Krzysztof Knittel, a nawet przedsięwzięcia o wymiarze bez mała parateatralnym w wykonaniu znanego performera Andrzeja Mitana.

Program 2021:

13 października, środa, godz. 20:00, Od Nowa
Rodziewicz (Rodziewicz, Nash, Sikała, Gawdzis)
O.N.E. Quintet
Bilety: 50 zł / 60 zł

14 października, czwartek, godz. 20:00, Od Nowa
Grzegorz Kapołka Trio
EABS
Bilety: 50 zł / 60 zł

15 października, piątek, godz. 20:00, Od Nowa
Sebastian Zawadzki
Piotr Wojtasik Quintet
Bilety: 60 zł / 70 zł

16 października, sobota, godz. 20:00, Aula UMK
String Connection
Dorota Miśkiewicz i Henryk Miśkiewicz
Bilety: 70 zł / 80 zł

Karnet: 140 zł / 160 zł
bilety dostępne na https://going.pl/21jazzodnowa

Data: 
13.10.2021 20:00 — 16.10.2021 20:00
Miejsce: 
Od Nowa, ul. Gagarina 37A
Kategoria wydarzenia: 
Festiwal
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Inwestycje, Miasto
  19 października 2021 r. w Urzędzie Miasta Torunia odbyło się spotkanie prezydenta Torunia Michała Zaleskiego ze starostami z naszego województwa w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego.
 • Zuza Wiśniewska, fot. Anna Łukaszewicz
  Kultura, Miasto
  Pochodząca z Torunia Zuza Wiśniewska została laureatką pierwszego miejsca na zakończonym 17 października 2021 r. 57. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. To jeden z najważniejszych ogólnopolskich przeglądów młodych talentów.
 • Zdjęcie z lotu ptaka z zaznaczonymi działkami
  Biznes, Miasto
  2 405 000 zł wpłynie do kasy miasta ze sprzedaży 4 działek inwestycyjnych w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej "Toruń Wschód". Działki wylicytowały firmy z którymi współpracuje Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.
 • Złożenie kwiatów pod pomnikiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki
  Miasto
  W 37. rocznicę zamachu na bł. ks. Jerzego Popiełuszkę przedstawiciele miasta i województwa złożyli kwiaty pod jego toruńskim pomnikiem przy alei św. Jana Pawła II
 • Na zdjęciu: odznaczenia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”
  Miasto
  Osoby związane z ochroną zdrowia w województwie kujawsko-pomorskim odebrały odznaki honorowe „Za zasługi dla ochrony zdrowia”, przyznawane przez ministra zdrowia.
 • Na zdjęciu - pokaz zdjęć z miejsc uczestniczących w projekcie partnerstwo kulturowe
  Miasto
  Miasto Toruń wraz z dziewięcioma podmiotami europejskimi uczestniczyło w projekcie pn. „Partnerstwo kulturowe: promowanie dziedzictwa kulturowego poprzez wymianę turystyczną miast”.
 • 14 firm odebrało w dniu 18 października 2021 r. certyfikaty znaku jakości Made in Toruń. Wśród wyróżnionych przedsiębiorstw są m.in. start-upy zajmujące się technologiami nanowęglowymi, firmy z branż paliwowej, medycznej czy programistycznej. Na liście są też szkoła językowa, centrum nurkowe, pralnia chemiczna czy firma consultingowa
 • W Toruniu w ciągu ostatniego tygodnia (11-17 października 2021 r.) potwierdzono 119 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Jedna osoba zmarła w wyniku chorób współistniejących z COVID-19.
 • Posiedzenie dotyczące kolejnych zjazdów hanzeatyckich odbyło się w Neuss w Niemczech. W 2023 roku przedstawiciele miast hanzeatyckich spotkają się Toruniu.
 • Schyłek sezonu turystycznego okazał się jednocześnie początkiem festiwalu nagród, które otrzymało Muzeum Okręgowe w Toruniu. W III kwartale tego roku toruńskiej instytucji przyznano szereg wyróżnień zarówno za działalność wydawniczą jak i muzealną.
 • Aż 8 złotych medali, 1 srebrny i 3 brązowe przywiozła Centuria Toruń z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Taekwondo Olimpijskim rozgrywanych w Olecku.
 • Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Centrum Innowacyjnej Edukacji 30 października 2021 r. opanują tajemnicze moce, które sprawią, że budynki centrum nauki zamienią się w labirynty pełne niespodzianek i zaskakujących zdarzeń.
 • Prawie 40 osób oddało krew w ramach zorganizowanej przez Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu akcji „W tym morzu liczy się każda kropla”. Krwiobus czekał na chętnych 17 października 2021 r. w zajezdni autobusowej przy ul. Legionów 220.
 • 15 października 2021 r. w murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej odbyła uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego. Podczas wydarzenia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek nadał uczelni status akademii.