Jak pomagać dziecku z traumą? | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Jak pomagać dziecku z traumą?

Miasto
Data publikacji: 25 listopada 2022
Autor: Marcin Pryka
Dziecko

Fundacja Daj Szansę organizuje w Toruniu konferencję pn.: „Jak pomagać dziecku z zaburzonymi więziami i traumą wczesnodziecięcą?"

Konferencja jest elementem zadania „Centrum Diagnozy i Terapii FASD”, współfinansowanego z budżetu Gminy Miasta Toruń. Wysokość dotacji przyznanej na rok 2022 wynosi 80.000 zł. Głównym tematem spotkania będzie pomoc terapeutyczna dziecku z zaburzonymi więziami i traumą wczesnodziecięcą. Chodzi o szukanie rozwiązań we współpracy różnych podmiotów, instytucji i organizacji pracujących na rzecz rodziny. Prelekcje specjalistów, wymiana doświadczeń rodziców i opiekunów oraz wspólna dyskusja mają to zadanie ułatwić.

Wydarzenie odbędzie się 9 grudnia 2022 roku w godzinach 11.30-15.30 w Centrum Dialogu przy placu bł. Frelichowskiego 1 w Toruniu. Szczegóły na plakacie poniżej.

Program konferencji:

12.00 Słowo wstępne i powitanie uczestników

12.15 -13.15 Wzorce przywiązania jako fundament do budowania relacji z sobą, ludźmi i światem. Marta Turza psycholog, doradca ds. traumy, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Kłecko, powiat gnieźnieński.

13.15-14.00 Ruch jako motor napędowy prawidłowego rozwoju: eksploracja otoczenia jako źródło doświadczeń służących rozwojowi; dotyk, ruch, aktywność fizyczna i ich wpływ na funkcjonowanie dziecka. Małgorzata Piwońska – rehabilitant, terapeuta SI, diagnosta FASD oraz Monika Łężyk – pedagog specjalny, terapeuta SI, diagnosta FASD (specjalistki z Instytutu Terapeutycznego Fundacji na Rzecz Rozwoju Dzieci Niepełnosprawnych Daj Szansę w Toruniu)

14.00-14.30 przerwa kawowa

14.30-15.15 Jak pomagać dzieciom z zaburzonymi więziami i traumą wczesnodziecięcą? Porozmawiajmy o potrzebach i wyzwaniach terapii dzieci. Dyskusja z udziałem rodziców, opiekunów i specjalistów.

15.15 podsumowanie i zakończenie

Zdj. istock.com

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Grafika promująca wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Torunia
  Miasto
  Jeszcze tylko do 7 lutego 2023 roku młodzi torunianie mogą zgłaszać swoje kandydatury do Młodzieżowej Rady Miasta.
 • Nie bądź obojętny na innych
  Miasto
  Zwracajmy szczególną uwagę na osoby, które w okresie zimowym mogą potrzebować pomocy.
 • Kobiety odśnieżajace chodnik przed sklepem
  Drogi, Miasto
  W związku z obfitymi opadami śniegu przypominamy, że obowiązek odśnieżania dotyczy nie tylko służb miejskich, ale także innych właścicieli i zarządców nieruchomości na terenie Torunia.
 • Mężczyzna w żółtej kurtce puka do drzwi
  Miasto
  Od soboty 4 lutego 2023 r. w Toruniu rozpocznie się akcja roznoszenia decyzji wymiarowych w sprawie podatków lokalnych na rok 2023.
 • Zdjęcie przedstawia lód na chodniku.
  Miasto
  Po intensywnych opadach śniegu przyjdzie oblodzenie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia dla Torunia.
 • Plakat z rodziną, dzieckiem i telefonem z aplikacją mobilną ZUS
  Miasto
  Duże zainteresowanie świadczeniem 500+. Do ZUS napłynęło już prawie 670 tys. wniosków.
 • Rozpatrzenie uchwały w sprawie zasad udzielania dotacji konserwatorskich będzie jedynym punktem sesji Rady Miasta Torunia 9 lutego 2023 r.
 • W związku z intensywnymi opadami śniegu 3 lutego 2023 roku na toruńskie drogi ruszyły piaskarki i ciągniki.
 • Narodowy Bank Polski 9 lutego 2023 r. wprowadzi do obiegu kolekcjonerski banknot oraz srebrną monetę kolekcjonerską poświęcone Mikołajowi Kopernikowi.
 • Część wydziałów Urzędu Miasta Torunia zmieniła swoje dotychczasowe siedziby. Poniżej wykaz aktualnych lokalizacji.
 • Ostrzeżenie będzie obowiązywało od 2 lutego 2023 roku od godziny 19:00 do 3 lutego 2023 roku do godziny 09:00.
 • Od poniedziałku 6 lutego 2023 r. zostanie otwarte po przebudowie przejście dla pieszych na Szosie Chełmińskiej w rejonie Trasy Średnicowej Północnej przy ul. Wybickiego.
 • Najlepsze prace udekorują torty, które pojawią się 18 lutego 2023 roku podczas imprezy urodzinowej Mikołaja Kopernika.
 • Prawne aspekty funkcjonowania samorządów były tematem konferencji samorządowej, jaka odbyła się 1 lutego 2023 r. w Centrum Innowacyjnej Edukacji. Gościem spotkania był minister ds. samorządu terytorialnego Włodzimierz Tomaszewski.