IX Kongres Azjatycki w Toruniu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

IX Kongres Azjatycki w Toruniu

Biznes, Miasto
Data publikacji: 11 maja 2022
Autor: Magdalena Winiarska

Pomarańczowe tło i napis budżet obywatelski mieszkańców Torunia 2023

Budżet obywatelski w Toruniu na 2023 r.

OKRES SKŁADANIA WNIOSKÓW

od 4 do 31 maja 2022

  

Kongres Azjatycki w Toruniu w 2021 r.

18-20 maja 2022 roku w Toruniu po raz kolejny odbędzie się konferencja poświęcona tematyce azjatyckiej - Międzynarodowy Kongres Azjatycki. To najważniejsze w Europie Środkowej wydarzenie naukowe, kulturalne i biznesowe poświęcone Azji. Od kilkunastu lat integruje badaczy, ekspertów, polityków, dyplomatów i przedsiębiorców.

Tytuł tegorocznej edycji Kongresu to „Horyzonty Polityki Azjatyckiej: Ścieżki i Strategie”. Organizatorem wydarzenia jest Towarzystwo Azji i Pacyfiku. Kongres objęty jest od wielu lat Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego. Partnerem organizacyjnym i merytorycznym kongresu jest Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

IX Międzynarodowy Kongres Azjatycki jest powrotem do formuły spotkań z okresu przed wybuchem pandemii koronawirusa. Wydarzenie będzie obejmowało cykl stacjonarnych i zdalnych paneli dyskusyjnych, webinariów i imprez towarzyszących, które odbywają się już od grudnia 2021 roku i trwać będą do końca września 2022 roku. Główne dni IX Kongresu to 18-20 maja, kiedy odbywają się najważniejsze uroczystości i panele stacjonarne. Z kolei wszystkie panele zdalne odbywać się będą od 21 maja.

Organizatorzy dziękują byłemu Ambasadorowi Królestwa Tajlandii w Polsce, JE Panu Chettaphanowi Maksamphanowi, który podczas poprzedniej edycji wydarzenia przyjął propozycję objęcia statusu Gościa Honorowego IX Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego, oraz obecnemu szefowi misji, Charge d'Affairesa i Ambasady Królestwa Tajlandii w Polsce, Panu Jeerasakowi Pomsuwanowi, który znacząco wzbogacił program kulturowy wydarzenia i zaangażował się w jego organizację. Organizatorzy dziękują też ambasadorom Azerbejdżanu, Kazachstanu, Korei Północnej, Malezji, Uzbekistanu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich, którzy w tym roku aktywnie uczestniczą w Kongresie Azjatyckim.

Kongres Azjatycki to:

 • ponad 600 uczestników z 20 państw,
 • wybitnych polskich ekspertów z zakresu studiów azjatyckich,
 • rozmówców debatujących w 50 panelach tematycznych dotyczących polityki, gospodarki, inwestycji, innowacji, współpracy międzynarodowej i kultury.

Zapraszamy do udziału i śledzenia aktualnych informacji dot. programu na stronie organizatora.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Pamiątkowe zdjęcie prezydenta i radnego z Tralalińskimi
  Miasto
  Urząd odwiedziły 25 maja 2022 r. dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 5 przy ul. Dekerta w Toruniu.
 • Na zdjęciu mężczyzna ubrany niebieską kurtkę siedzi wewnątrz samochodu podczas jazdy
  Miasto, Toruń dla Ukrainy
  Wyjazd obywatela Ukrainy z Polski na okres powyżej 1 miesiąca pozbawia go prawa do legalnego pobytu, a tym samym prawa do świadczeń - wynika z zapisów specustawy z dnia 12 marca 2022 r.
 • Prezydent Torunia Michał Zaleski i prezes toruńskiego oddziału WOPR Wojciech Lewko
  Miasto
  Prezydent Torunia odznaczony brązowym medalem Za zasługi dla WOPR. Odznaczenie otrzymał 24 maja 2022 r. z rąk prezesa toruńskiego oddziału WOPR.
 • Chłopiec na rowerze jedzie przez Park Miejski.
  Miasto, Sport
  Przez cały czerwiec trwać będzie rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2022. Oprócz Torunia bierze w niej udział ponad 50 miast.
 • Pomarańczowy plakat wyścigów rowerkowych 2022
  Sport
  Zakończył się nabór dzieci do udziału w sobotnich wyścigach rowerkowych na Motoarenie. We wszystkich grupach osiągnięto już limity uczestników. Zapraszamy 28 maja do kibicowania!
 • Na zdjęciu widok na las i przestrzeń zabudowaną z lotu ptaka
  Eko, Miasto
  W odpowiedzi na oczekiwania mieszkańców Urząd Miasta Torunia proponuje kompromis i wpisuje w miejski plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego pomiędzy Szosą Chełmińską, ul. Storczykową i ul. Ugory pełną ochronę obszarów leśnych. Założenia planu przedstawiono podczas konferencji prasowej z udziałem prezydenta Torunia Michała...
 • Na kilka dni przed przypadającym 27 maja Dniem Samorządu Terytorialnego 40 pracowników Urzędu Miasta Torunia odebrało z rąk prezydenta akty nadania awansu zawodowego.
 • W poniedziałek 30 maja 2022 r. w Toruniu odbędą się uroczystości pogrzebowe śp. Kazimierza Bryndala i jego małżonki Eleonory Sobieckiej-Bryndal.
 • Toruń wymieniony przez prezydenta Wołodymyra Zełenskiego wśród polskich miast najbardziej zasłużonych dla pomocy obywatelom Ukrainy.
 • Budowa nowej linii tramwajowej wkracza na kolejny etap. Prace prowadzone są m.in. w samym centrum Torunia – na pl. NOT. Dzieje się także na pozostałych odcinkach.
 • Strefa Inwestycyjno-Logistyczna Toruń-Wschód prężnie się rozbudowuje. Powstają kolejne magazyny, powierzchnie dla logistyki, biurowce i siedziby firm. Na kilkudziesięciu hektarach inwestują światowi giganci, jak i małe i średnie przedsiębiorstwa. Centrum Wsparcia Biznesu prezentuje stan zaawansowania prac inwestorskich w sąsiedztwie węzła...
 • Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zapraszają na spotkanie autorskie poświęcone książce „Kosmos i życie". Wydarzenie zaplanowano 2 czerwca 2022 r. w Centrum Innowacyjnej Edukacji.
 • Młodzieżowy Dom Kultury i OPP Dom Harcerza rozpoczęły nabór na zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia w roku szkolnym 2022/2023.
 • O tym, że warto odwiedzić Toruń, można przeczytać w gazetach – w ostatnich miesiącach na łamach prasy pojawiły się artykuły zapraszające do naszego miasta.