Intelligent Business Center Lab | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Intelligent Business Center Lab

Biznes, Miasto
Data publikacji: 03 sierpnia 2022
Autor: Natalia Przytarska
Wizualizacja sześciokondygnacyjnego budynku

W centrum Torunia powstaje 6-kondygnacyjny obiekt, Intelligent Business Centre Lab, w którym będą funkcjonować aż 3 strefy użytkowe.

Realizacją budowy IBCL przy zbiegu ul. Sportowej oraz nowo budowanej części al. 700-lecia Torunia zajmuje się Business Centre Lab. Jest to spółka celowa utworzona jako wynik partnerstwa zawartego pomiędzy Izbą Przemysłowo-Handlową w Toruniu a Nicolaus Bank Spółdzielczy w Toruniu.

W obiekcie funkcjonować będą 3 strefy użytkowe:

 • Fab Lab -  niedużej wielkości przestrzeń warsztatowa,
 • Living Lab - przestrzeń użytkowa o charakterze laboratoryjnym do testowania w warunkach rzeczywistych,
 • Demonstration Center - przestrzeń do demonstrowania opracowywanych produktów i usług.

Całkowita powierzchnia użytkowa będzie wynosić aż 3003,37 m2, w tym pięć kondygnacji nadziemnych oraz jedna podziemna z funkcją garażową. Budynek będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych.

Stan realizacji budowy obiektu na koniec lipca 2022 wynosi ok. 42%. Zostały już wykonane i zamknięte stropy obiektu, a stolarka okienna zamontowana od parteru do III piętra. W trakcie wykonania są ściany murowane, trwają także prace elektryczne i teletechniczne oraz prace instalacyjne w zakresie wodno-kanalizacyjnym i c.t. Ponadto rozpoczęły się prace tynkarskie i wylewka posadzek.

Intelligent Business Center Lab w budowie

Przewidywany termin wprowadzenia do budynku przyszłych użytkowników to I kwartał 2023 r.

Na realizację projektu Inwestor otrzymał dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu trzy tradycyjne łodzie z flagami Festiwalu Wisły
  Kultura, Miasto, Sport
  Największy zlot tradycyjnych łodzi i statków rzecznych w Polsce ponownie zawitał w Toruniu! Kultowa impreza z sześcioletnią tradycją potrwa do 15 sierpnia 2022 r.
 • Miasto
  Swoje święto obchodziło 12 sierpnia 2022 r. toruńskie Kolegium Jagiellońskie. Podczas uroczystości uczelni nadano status akademii.
 • Na zdjęciu Oficer Wojska Polskiego salutuje sztandarowi Garnizonu Toruń.
  Kultura, Miasto
  15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczną się od mszy świętej w kościele garnizonowym św. Katarzyny.
 • Grafika wydarzenia
  Miasto, Sport
  Miasto Toruń i Stowarzyszenie GoSport! zapraszają na drugą edycję wydarzenia „Dzień Sportu 2022”. Podczas imprezy na toruńskich Stawkach możecie liczyć na treningi, sportowe animacje i konkursy z najlepszymi toruńskimi sportowcami.
 • Na zdjęciu: widok z drona na budowę linii tramwajowej
  Miasto, MZK
  Dłużej niż pierwotnie planowano zamknięty będzie odcinek Szosy Chełmińskiej od ul. Grudziądzkiej do pl. NOT. Przejazd nie będzie możliwy do 21 sierpnia 2022 r.
 • Na zdjęciu: trzy jachty z białymi żaglami na Wiśle
  Miasto, Sport
  14 sierpnia 2022 r. odbędzie się 57. edycja Długodystansowych Regat na Wiśle. Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wisły.
 • Szlakiem toruńskiego sportu ruszą uczestnicy rekreacyjnego rajdu organizowanego przez Urząd Miasta oraz Stowarzyszenie GoSport! Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 21 sierpnia 2022 r.
 • W poniedziałek 15 sierpnia 2022 r. w związku z przypadającym świętem, ruch tramwajowy i autobusowy będzie ograniczony.
 • Anooki to zabawni bohaterowie instalacji, które będzie można zobaczyć na placu Rapackiego podczas 13. Bella Skyway Festival, który odbędzie się w Toruniu w dniach 16-20 sierpnia 2022 r.
 • Przy budynku Wydziału Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Torunia powstały trzy rabaty z nowymi nasadzeniami.
 • W związku z szybszym niż planowano zakończeniem prac montażowych przy 13. Bella Skyway Festival w rejonie Placu Rapackiego, Fontanna Cosmopolis została ponownie uruchomiona. Wszyscy spragnieni ochłody będą mogli korzystać z fontanny przez najbliższe upalne dni do godziny 18:00. Później, w godzinach wieczornych, w związku z organizacją festiwalu...
 • W okresie pomiędzy 15 a 17 sierpnia 2022 r. zmieniają się terminy odbioru odpadów.
 • Niemieccy dziennikarze portalu o kulinariach „Kulinariker” ponownie piszą o Toruniu! Tym razem zachęcają do odwiedzenia naszej starówki i jej smakowitych zaułków.
 • Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu ogłasza przetarg ustny na wynajem lokali użytkowych i miejsc parkingowych.