Informator kibica SGP 2023 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Informator kibica SGP 2023

Miasto, Sport
Data publikacji: 29 września 2023
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: dwóch żużlowców na torze

Trwa ostatnie odliczanie przed SGP na toruńskiej Motoarenie. Kibice wybierający się na wydarzenie mogą już pobierać informatory kibica.

Na Motoarenie Toruń im. Mariana Rosego zapadną wszystkie rozstrzygnięcia. Podczas ostatniej rundy, Bartosz Zmarzlik i Fredrik Lindgren rozstrzygną, który z nich zostanie mistrzem świata. Polak w klasyfikacji generalnej ma sześć punktów przewagi nad Szwedem. Ciekawa sytuacja jest także w walce o brązowy medal. Po 113 punktów mają Jack Holder i Martin Vaculik.

Nieznani są także wszyscy zawodnicy, którzy zapewnią sobie prawo startu w przyszłorocznym cyklu SGP. Według regulaminu, sześciu najlepszych zawodników otrzyma szansę rywalizacji o mistrzostwo świata w sezonie 2024. Pewni swego są: Zamrzlik, Lindgren, Holder i Vaculik. O pozostałe dwa miejsca walczy dwóch Brytyjczyków: Dan Bewley i Robert Lambert oraz Duńczyk Leon Madsen. Ósmy w klasyfikacji generalnej Jason Doyle może włączyć się w walkę o czołową szóstkę, ale należy pamiętać, że Australijczyk wygrał SGP Challenge w szwedzkim Gislaved i ma zapewnione starty w przyszłym sezonie SGP.

Dla kibiców wybierających się na Motoarenę przygotowany został okolicznościowy informator. Znajdują się w nich m.in. informacje dotyczące dojazdu, parkowania i poruszania się po Motoarenie i opis dodatkowych atrakcji przygotowanych w miasteczku kibica.

>>> Pobierz informator kibica

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Uroczyste ślubowanie na sztandar miasto zakończyło 17 czerwca 2024 r. służbę przygotowawczą 6 nowych pracowników Urzędu Miasta Torunia.
 • Plac 4 czerwca 1989 r. po zdemonotowaniu barierek wokół terenu inwestycji w poniedziałek 17 czerwca 2024 r. Fot. Małgorzata Litwin
  Miasto
  Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Kultura, Miasto
  Święto Miasta zbliża się wielkimi krokami! W dniach 20 – 24 czerwca na torunian czeka cały szereg atrakcji, dzięki którym świętowanie urodzin Torunia stanie się jeszcze przyjemniejsze.
 • Miasto, Sport
  18 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Bema odbędzie się 46. Memoriał Grzegorza Duneckiego – patrona obiektu.
 • Eko, Kultura, Miasto
  Na kocykach, leżakach i matach piknikowych posłuchaliśmy muzyki i wspólnie odpoczywaliśmy w parku na Bydgoskim Przedmieściu.
 • Miasto
  17 czerwca 2024 r. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema odbyła się uroczystość objęcia obowiązków komendanta Centrum przez płk. Romana Piotrowskiego.
 • 17 czerwca 2024 r. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema odbyła się uroczystość objęcia obowiązków komendanta Centrum przez płk. Romana Piotrowskiego.
 • Serdecznie zapraszamy na recital fortepianowy włoskiego pianisty, Sandro Ivo Bartoli, który będzie gościem w Zespole Szkół Muzycznych w Toruniu w dniach 19-20 czerwca 2024 r.
 • Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego, Toruń znalazł się wśród miast z najmniejszym udziałem osób narażonych na hałas w ciągu doby.
 • 18 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Bema odbędzie się 46. Memoriał Grzegorza Duneckiego – patrona obiektu.
 • 14 czerwca 2024 r. piłkarska reprezentacja Urzędu Miasta Torunia i jednostek organizacyjnych Gminy Miasta Toruń wzięła udział w IX Piłkarskim Turnieju Samorządowców Województwa Kujawsko-Pomorskiego o Puchar Marszałka – Waganiec 2024.
 • Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.