Icewind w strefie Toruń-Wschód | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Icewind w strefie Toruń-Wschód

Biznes, Miasto
Data publikacji: 15 września 2023
Autor: Magdalena Winiarska

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

Na zdjęciu: budynek z niebielskim logo Icewind

Ponad 600 m kw. liczy nowy obiekt firmy Icewind przy ul. Świdnickiej na tzw. Abisynii w Toruniu. W budynku jest możliwość zapoznania się z technologiami urządzeń klimatyzacyjnych, wentylacyjnych oraz pomp ciepła podczas ich rzeczywistej pracy.

Cały obiekt Icewind został zaprojektowany z wykorzystaniem ekologicznych technologii do jego ogrzewania, chłodzenia i wentylowania - oprócz oczywistych korzyści polegających na niskich kosztach utrzymania stanowi w całości budynek referencyjny dla wszystkich zainteresowanych firm planujących podobne inwestycje. Nowa siedziba Icewind ma 400 metrów powierzchni magazynowej i ponad 200 metrów powierzchni biurowej. Firma kupiła w 2021 roku od miasta działkę o powierzchni 20 arów. Teren w strefie Inwestycyjno-Logistycznej Toruń-Wschód kosztował 232 300 zł.

- Współpraca z torun.direct układała się modelowo, jesteśmy zadowoleni z lokalizacji, która daje nam doskonałe możliwości komunikacyjne - podkreśla Sławomir Rygielski, właściciel firmy Icewind.

Icewind to toruńska firma zajmująca się wykonywaniem nowoczesnych instalacji ogrzewania, chłodzenia i wentylacji dla klientów indywidualnych i dla firm oraz obiektów użyteczności publicznej. Icewind może pochwalić się realizacją najbardziej skomplikowanych inwestycji w Toruniu i okolicach, w których za pomocą tych samych urządzeń pomieszczenia są chłodzone i ogrzewane.

Warto dodać, że strefa inwestycyjno-logistyczna „Toruń Wschód” wypełniła się już w 90%. Osiemnaście z 20 działek przeznaczonych dla małych i średnich przedsiębiorstw znalazło nabywców. W rejonie ulic Przelot i Świdnickiej trwają intensywne prace budowlane. W strefie aktualnie pozostało do sprzedaży ok. 15 ha terenów pod inwestycje. Miejscy planiści przeznaczyli te tereny pod obiekty usługowo-produkcyjne i składy magazynowe. Są to tereny niezabudowane, ale w sąsiedztwie znajduje się niezbędna infrastruktura.

Fot. Centrum Wsparcia Biznesu

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dwaj żużlowcy na torze
  Miasto, Sport
  W sobotę 30 września 2023 roku czeka nas wielkie święto żużlowe. Na Motoarenie im. Mariana Rosego odbędzie się ostatni turniej tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Za nami już dziewięć z nich, w tym dwie w Polsce, co oznacza, że pozostał tylko wielki finał.
 • Bulwar po kontroli NIK-u
  Miasto
  Najwyższa Izba Kontroli zakończyła kontrolę inwestycji dotyczącej zagospodarowania Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu. Pozytywnie oceniono przeprojektowanie pawilonów, przeprowadzenie postępowania konsultacyjnego oraz wydanie wymaganych decyzji i postanowień. Izba wskazała także obszary wymagające poprawy. Wśród nich konieczność powstania...
 • Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września 2023 r. – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema...
 • Miasto
  W Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu 28 września 2023 r. odbywa się VII Forum Seniora, w którym udział bierze kilkuset uczestników z całego województwa kujawsko-pomorskiego.
 • Za długoletnie pożycie małżeńskie
  Miasto
  Kolejne toruńskie pary odebrały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wręczył je 22 września 2023 roku w Ratuszu Staromiejskim Prezydent Torunia Michał Zaleski. Odznaczenia państwowe nadane zostały przez Prezydenta RP 10 parom, które w tym roku świętują 50- i 51-lecie zawarcia związku małżeńskiego. Razem z medalem jubilatom Prezydent Zaleski...
 • Bulwar Filadelfijski w Toruniu
  Inwestycje, Miasto
  Stanowisko Prezydenta Miasta Torunia ws. pokontrolnego wystąpienia Najwyższej Izby Kontroli dot. Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu.
 • Projekty rewitalizacji siedziby katów toruńskich oraz prac konserwacyjnych w kościele p.w. Św. Jakuba otrzymają dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
 • W Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu 28 września 2023 r. odbywa się VII Forum Seniora, w którym udział bierze kilkuset uczestników z całego województwa kujawsko-pomorskiego.
 • Zaburzeniom związanym z FASD/FAS można w stu procentach zapobiec zachowując abstynencję w ciąży.
 • W sobotę 30 września 2023 roku czeka nas wielkie święto żużlowe. Na Motoarenie im. Mariana Rosego odbędzie się ostatni turniej tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Za nami już dziewięć z nich, w tym dwie w Polsce, co oznacza, że pozostał tylko wielki finał.
 • Dokładnie 22 października 2023 r. maratończycy z całej Polski, upamiętniając 550. rocznicę narodzin Mikołaja Kopernika, wystartują na dystansie królewskim spod pomnika Kopernika.
 • Muzeum i hostel znalazły swoje miejsce na Dworcu Toruń Główny, który po metamorfozie odwiedzają nie tylko podróżni.
 • Muzeum Twierdzy Toruń, oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu, zaprasza na kolejną, 17. odsłonę cyklu „Środowe spotkania z historią wojskowości”. W najbliższą środę (27 września 2023 r.) spotkamy się z Panem Miłoszem Rusieckim, pasjonatem lotnictwa i autorem rewelacyjnej książki pt. „Lotnicze obiekty Torunia 1908–1955. Obiekty aeronautyczne”.
 • Przez ostatnie 40 lat działał na rzecz toruńskiej kultury i edukował młodych. 27 września 2023 roku Prezydent Torunia Michał Zaleski spotkał się odchodzącym na emeryturę Zbigniewem Przybyszem. Spotkanie było okazją do wielu wspomnień i opowieści, ale przede wszystkim do podziękowań: - Dziekuję za Pana wieloletnią pracę na rzecz miasta, współpracę...