Gwiazdy You Can Dance w SP 10 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Gwiazdy You Can Dance w SP 10

Miasto
Data publikacji: 14 marca 2023
Autor: Marcin Pryka
Gwiazdy You Can Dance na wspólnym zdjęciu z uczniami toruńskiej dziesiątki

Jurorzy programu "You Can Dance. Nowa Generacja 2" we wtorek 14 marca 2023 r. gościli w Toruniu. Przyjechali do Szkoły Podstawowej nr 10 przy ulicy Bażyńskich.

Wizyta Idy Nowakowskiej, Agustina Egurroli i Edyty Herbuś to pokłosie zwycięstwa 49 młodych tancerzy - uczniów klas I-IV toruńskiej dziesiątki w w konkursie. Konkurs zorganizowały Telewizja Polska i Ministerstwo Edukacji i Nauki. Do północy 5 marca 2023 r. trwało głosowanie na najlepsze prezentacje taneczne uczniów szkół podstawowych, które wzięły udział w drugiej edycji programu. Do konkursu przystąpiło 350 szkół z całej Polski. Zespół Mix trenujący pod opieką Anny Wasiłek, który wykonał hip-hopową choreografię do piosenki "Men in Black" z filmu "Faceci w czerni", otrzymał 86005 głosów i 15 tys. zł nagrody.

Podczas części oficjalnej młodzi tancerze zaprezentowali swoje umiejętności. Po niej zaplanowano czas na wywiady, pamiątkowe zdjęcia i autografy. Jurorzy zaprosili zwycięski zespół na finałowe nagranie programu do Warszawy w dniu 24 marca 2023 r.

Na swoim profilu facebookowym SP 10 podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu: nauczycielom, uczniom, rodzinom i przyjaciołom szkolnej społeczności. Szczególne podziękowania otrzymali m.in. Michał Zaleski - Prezydent Miasta Torunia i Adrian Mól - Zastępca Prezydenta Miasta Torunia.

Zdj. Sławomir Kowalski

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  CUK Anioły Toruń pokonując Trefl Gdańsk II 3:0 w setach: 25:17, 25:23, 25:15 odniosły siedemnaste zwycięstwo w tym sezonie. Zdj. Sławomir Kowalski
 • Na zdjęciu: żółte kwiaty żonkile, w tle Ratusz Staromiejski
  Miasto
  Przyszła wiosna - pora na rowery! Już w ten weekend startuje pierwsza w 2023 roku Rowerowa Masa Krytyczna. Na Zamku Krzyżackim zaś odbędą się również wiosenne warsztaty robienia świeczek i kosmetyków - będzie można się poczuć jak średniowieczni alchemicy. A do tego, jak co roku wiosną, rozpoczynają się Alternatywne Spotkania Teatralne KLAMRA. A o...
 • Nagrody wręczył laureatom Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski.
  Miasto
  Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu był „Toruń w okresie dwudziestolecia międzywojennego”. - Toruń w tamtych latach pełnił rolę stolicy województwa pomorskiego, wówczas jednego z większych województw Rzeczypospolitej i był bardzo dynamicznie rozwijającym się ośrodkiem miejskim. Warto pamiętać o takich fragmentach życia XX-lecia...
 • Na zdjęciu: prezydent Michał zAleski, Margit Jungmann, Wacław i Sławomir Krankowscy trzymają tabliczkę z napisem 9. Halowe Mistrzostwa Świata w lekkiej Atletyce Masters
  Miasto, Sport
  25 marca 2023 r. rozpoczynają się 9. Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters. Po raz kolejny gospodarzem wydarzenia tej rangi jest Toruń i hala widowiskowo-sportowa Arena.
 • Zdjęcie przedstawia Wydział Spraw Administracyjnych UMT, który mieści się przy ul. Batorego 38/40
  Miasto
  Ważna informacja dla osób, które z końcem marca chcą złożyć wniosek o dowód osobisty lub są obywatelami Ukrainy, którzy chcą uzyskać numer PESEL. 31 marca 2023 roku nastąpi przerwa w obsłudze, która jest spowodowana zmianą oprogramowania.
 • SP nr 23 świętowała swoje 60-lecie
  Miasto
  Były występy artystyczne, wspomnienia, podziękowania i życzenia. 24 marca 2023 roku w Centrum Kultury Dwór Artusa odbyła się gala z okazji 60-lecia Szkoły Podstawowej nr 23 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Toruniu. W uroczystości wziął udział prezydent Michał Zaleski, jego zastępca Adrian Mól, Anna Łukaszewska, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu...
 • Działkowcy, wędkarze i ekolodzy zachęcają do włączenia się w akcję sprzątania brzegu Wisły – w sobotę 25 marca 2023 r.
 • Przy ul. Kociewskiej ze względów bezpieczeństwa usunięto osiem drzew gatunku topola mieszaniec gatunków nierodzimych.
 • 25 marca 2023 r. rozpoczynają się 9. Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters. Po raz kolejny gospodarzem wydarzenia tej rangi jest Toruń i hala widowiskowo-sportowa Arena.
 • Rozliczając podatek dochodowy za 2022 r. pamiętajmy o przekazaniu 1,5% dla jednej z toruńskich organizacji pozarządowych!
 • W nocy z 25 na 26 marca 2023 roku zmieniamy czas. Przestawienie zegarów z czasu zimowego na letni spowoduje tymczasowe utrudnienia w korzystaniu z komunikacji miejskiej w Toruniu.
 • W przyszłym tygodniu ruszy wypłata dodatkowych rocznych świadczeń pieniężnych dla emerytów i rencistów. Pierwsze trzynastki otrzymają osoby, których wypłata świadczenia podstawowego wypada na 1 kwietnia. - Seniorzy, których termin płatności emerytury czy renty przypada na sobotę, 1 kwietnia, otrzymają trzynastą emeryturę wcześniej. Świadczenia...
 • W tym celu radni przyjęli coroczny Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt w Toruniu na rok 2023.
 • Z roku na rok miasto otrzymuje coraz większe środki z myślą o osobach niepełnosprawnych.