Gwiazdy ponownie w grodzie Kopernika | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Gwiazdy ponownie w grodzie Kopernika

Miasto
Data publikacji: 11 maja 2022
Autor: Magdalena Winiarska

Pomarańczowe tło i napis budżet obywatelski mieszkańców Torunia 2023

Budżet obywatelski w Toruniu na 2023 r.

OKRES SKŁADANIA WNIOSKÓW

od 4 do 31 maja 2022

  

Na zdjęciu: zabytkowe samochody marki mercedes

W dniach 14-15 maja 2022 r. Toruń po raz kolejny będzie gościł setki uczestników ogólnopolskiego zlotu miłośników mercedesów. Pojawią się auta z różnych epok motoryzacji – począwszy od legendarnych zabytków, a skończywszy na najnowszych modelach marki.

Ogólnopolskie Zloty Mercedes-Benz w Toruniu odbywały się corocznie w latach 2008-2017. W tamtym okresie były nie tylko największymi cyklicznymi spotkaniami fanów aut spod znaku trójramiennej gwiazdy w Polsce, ale w pierwszej połowie poprzedniej dekady należały nawet do największych na świecie. Rekordowy pod kątem frekwencji był zlot, który odbył się 10 lat temu. Przewinęło się przez niego w sumie aż 500 mercedesów.

Na zlotach nigdy nie brakowało wyjątkowych egzemplarzy „gwiazd”. Również w 2022 roku organizatorzy spodziewają się przyjazdu do Torunia wielu niezwykłych aut. - Mamy szeroki odzew ze strony wielu grup oraz klubów, także zrzeszających posiadaczy konkretnych modeli, stąd spodziewamy się, że na tegorocznym zlocie będzie bardzo różnorodniepodkreśla Julia Truszczyńska, dyrektor Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu 2022.

Zlot oficjalnie rozpocznie się w sobotę 14 maja od godz. 09:00 od wystawy aut przed halą Arena Toruń. Następnie uczestnicy zlotu około godz. 11:00 przejadą sprzed obiektu przy ul. Bema na teren toruńskiego MotoParku, gdzie zaplanowano dla nich największą liczbę atrakcji, m.in. zajęcia sportowo-rekreacyjne, zmagania kierowców na torze pod hasłem Mercedes Mini Trophy i konkurs z wiedzy o marce Mercedes-Benz. Na asfaltowej pętli obiektu odbędą się również pokazowe przejazdy mercedesami profesjonalnie przygotowanymi do sportu. Chętni zlotowicze tego dnia będą mogli odbyć przejazdy na prawych fotelach u boku zawodników driftingowych i utytułowanego kierowcy wyścigowego. Wieczorem w Hotelu Meeting, który jest główną bazą hotelową zlotu, odbędzie się Bankiet z Mercedesem.

W niedzielę 15 maja uczestnicy spotkania zwiedzą kilka toruńskich obiektów sportowych, w tym Arenę Toruń i Motoarenę, a około południa przejadą na teren przystani sportów wodnych przy ul. Popiełuszki, gdzie odbędzie się ostatnia wystawa w ramach zlotu.

Wstęp dla widzów jest wolny.

Więcej informacji na temat wydarzenia:

Tekst i fot.: Tomasz Niejadlik / Mercedes Toruń Club

Najczęściej czytane aktualności

 • Pamiątkowe zdjęcie prezydenta i radnego z Tralalińskimi
  Miasto
  Urząd odwiedziły 25 maja 2022 r. dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 5 przy ul. Dekerta w Toruniu.
 • Na zdjęciu mężczyzna ubrany niebieską kurtkę siedzi wewnątrz samochodu podczas jazdy
  Miasto, Toruń dla Ukrainy
  Wyjazd obywatela Ukrainy z Polski na okres powyżej 1 miesiąca pozbawia go prawa do legalnego pobytu, a tym samym prawa do świadczeń - wynika z zapisów specustawy z dnia 12 marca 2022 r.
 • Prezydent Torunia Michał Zaleski i prezes toruńskiego oddziału WOPR Wojciech Lewko
  Miasto
  Prezydent Torunia odznaczony brązowym medalem Za zasługi dla WOPR. Odznaczenie otrzymał 24 maja 2022 r. z rąk prezesa toruńskiego oddziału WOPR.
 • Chłopiec na rowerze jedzie przez Park Miejski.
  Miasto, Sport
  Przez cały czerwiec trwać będzie rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2022. Oprócz Torunia bierze w niej udział ponad 50 miast.
 • Pomarańczowy plakat wyścigów rowerkowych 2022
  Sport
  Zakończył się nabór dzieci do udziału w sobotnich wyścigach rowerkowych na Motoarenie. We wszystkich grupach osiągnięto już limity uczestników. Zapraszamy 28 maja do kibicowania!
 • Na zdjęciu widok na las i przestrzeń zabudowaną z lotu ptaka
  Eko, Miasto
  W odpowiedzi na oczekiwania mieszkańców Urząd Miasta Torunia proponuje kompromis i wpisuje w miejski plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego pomiędzy Szosą Chełmińską, ul. Storczykową i ul. Ugory pełną ochronę obszarów leśnych. Założenia planu przedstawiono podczas konferencji prasowej z udziałem prezydenta Torunia Michała...
 • Na kilka dni przed przypadającym 27 maja Dniem Samorządu Terytorialnego 40 pracowników Urzędu Miasta Torunia odebrało z rąk prezydenta akty nadania awansu zawodowego.
 • W poniedziałek 30 maja 2022 r. w Toruniu odbędą się uroczystości pogrzebowe śp. Kazimierza Bryndala i jego małżonki Eleonory Sobieckiej-Bryndal.
 • Toruń wymieniony przez prezydenta Wołodymyra Zełenskiego wśród polskich miast najbardziej zasłużonych dla pomocy obywatelom Ukrainy.
 • Budowa nowej linii tramwajowej wkracza na kolejny etap. Prace prowadzone są m.in. w samym centrum Torunia – na pl. NOT. Dzieje się także na pozostałych odcinkach.
 • Strefa Inwestycyjno-Logistyczna Toruń-Wschód prężnie się rozbudowuje. Powstają kolejne magazyny, powierzchnie dla logistyki, biurowce i siedziby firm. Na kilkudziesięciu hektarach inwestują światowi giganci, jak i małe i średnie przedsiębiorstwa. Centrum Wsparcia Biznesu prezentuje stan zaawansowania prac inwestorskich w sąsiedztwie węzła...
 • Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zapraszają na spotkanie autorskie poświęcone książce „Kosmos i życie". Wydarzenie zaplanowano 2 czerwca 2022 r. w Centrum Innowacyjnej Edukacji.
 • Młodzieżowy Dom Kultury i OPP Dom Harcerza rozpoczęły nabór na zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia w roku szkolnym 2022/2023.
 • O tym, że warto odwiedzić Toruń, można przeczytać w gazetach – w ostatnich miesiącach na łamach prasy pojawiły się artykuły zapraszające do naszego miasta.