Gwiazdy ponownie w grodzie Kopernika | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Gwiazdy ponownie w grodzie Kopernika

Miasto
Data publikacji: 11 maja 2022
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: zabytkowe samochody marki mercedes

W dniach 14-15 maja 2022 r. Toruń po raz kolejny będzie gościł setki uczestników ogólnopolskiego zlotu miłośników mercedesów. Pojawią się auta z różnych epok motoryzacji – począwszy od legendarnych zabytków, a skończywszy na najnowszych modelach marki.

Ogólnopolskie Zloty Mercedes-Benz w Toruniu odbywały się corocznie w latach 2008-2017. W tamtym okresie były nie tylko największymi cyklicznymi spotkaniami fanów aut spod znaku trójramiennej gwiazdy w Polsce, ale w pierwszej połowie poprzedniej dekady należały nawet do największych na świecie. Rekordowy pod kątem frekwencji był zlot, który odbył się 10 lat temu. Przewinęło się przez niego w sumie aż 500 mercedesów.

Na zlotach nigdy nie brakowało wyjątkowych egzemplarzy „gwiazd”. Również w 2022 roku organizatorzy spodziewają się przyjazdu do Torunia wielu niezwykłych aut. - Mamy szeroki odzew ze strony wielu grup oraz klubów, także zrzeszających posiadaczy konkretnych modeli, stąd spodziewamy się, że na tegorocznym zlocie będzie bardzo różnorodniepodkreśla Julia Truszczyńska, dyrektor Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu 2022.

Zlot oficjalnie rozpocznie się w sobotę 14 maja od godz. 09:00 od wystawy aut przed halą Arena Toruń. Następnie uczestnicy zlotu około godz. 11:00 przejadą sprzed obiektu przy ul. Bema na teren toruńskiego MotoParku, gdzie zaplanowano dla nich największą liczbę atrakcji, m.in. zajęcia sportowo-rekreacyjne, zmagania kierowców na torze pod hasłem Mercedes Mini Trophy i konkurs z wiedzy o marce Mercedes-Benz. Na asfaltowej pętli obiektu odbędą się również pokazowe przejazdy mercedesami profesjonalnie przygotowanymi do sportu. Chętni zlotowicze tego dnia będą mogli odbyć przejazdy na prawych fotelach u boku zawodników driftingowych i utytułowanego kierowcy wyścigowego. Wieczorem w Hotelu Meeting, który jest główną bazą hotelową zlotu, odbędzie się Bankiet z Mercedesem.

W niedzielę 15 maja uczestnicy spotkania zwiedzą kilka toruńskich obiektów sportowych, w tym Arenę Toruń i Motoarenę, a około południa przejadą na teren przystani sportów wodnych przy ul. Popiełuszki, gdzie odbędzie się ostatnia wystawa w ramach zlotu.

Wstęp dla widzów jest wolny.

Więcej informacji na temat wydarzenia:

Tekst i fot.: Tomasz Niejadlik / Mercedes Toruń Club

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Konsekracja kościoła odbyła się w niedzielę 28 maja 2023 r. Ceremonii przewodniczył biskup Wiesław Śmigiel. W uroczystości wziął udział prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Kultura, Miasto
  Wszystko za sprawą toruńskiego Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza, które po raz kolejny - w ramach Michayland z okazji Dnia Dziecka - zabrało mniejszych i większych do zaczarowanej krainy zabawy.
 • Kultura, Miasto
  W sobotę 27 maja 2023 r. na terenie Szkoły Podstawowej Nr 17 im. Józefa Bema przy ul. Rudackiej 26/32 w Toruniu odbył się coroczny festyn osiedlowy „Rudak dzieciom” zorganizowany wspólnie przez Stowarzyszenie Rudak, SP 17 i Radę Okręgu Rudak.
 • Figurka Temidy.
  Miasto
  Do końca czerwca 2023 r. można zgłaszać kandydatów na ławników sądów rejonowych i okręgowych na kadencję 2024-2027.
 • Kultura, Miasto
  Zgodnie z tradycją początek czerwca to w naszym regionie czas świętowania. Już 3 czerwca 2023 r. rozpoczyna się kolejne Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.
 • Kultura, Miasto
  Z okazji jubileuszu 15-lecia Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu 26 maja 2023 r. otwarto wystawę jednego z najbardziej znanych rzeźbiarzy na świecie, Tony'ego Cragga, a także wystawę prac z kolekcji CSW pt. "Centrum żywe".
 • Z okazji jubileuszu 15-lecia Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu 26 maja 2023 r. otwarto wystawę jednego z najbardziej znanych rzeźbiarzy na świecie, Tony'ego Cragga, a także wystawę prac z kolekcji CSW pt. "Centrum żywe".
 • W Toruniu 26-28 maja 2023 roku gościmy nauczycieli polonijnych, którzy biorą udział w 9. Światowym Zjeździe Nauczycieli Polonijnych i Polskich „Wschód, Zachód – Łączy nas Polska”.
 • Z okazji Święta Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej i jubileuszu 5-lecia powstania jednostki WOT w piątek 26 maja 2023 r. na placu apelowym przy ul. Piastowskiej w Toruniu odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczono odznaczenia i medale honorowe.
 • W niedzielę 28 maja 2023 roku na Motoarenie najmłodsi torunianie staną do wyścigów rowerkowych.
 • Przedstawiciele Torunia uczestniczyli 24 maja 2023 r. w krakowskiej części Światowego Kongresu Kopernikańskiego. Swoją pierwszą odsłonę naukowa debata miała w Toruniu w lutym br.
 • 4 czerwca 2023 r. w Parku Miejskim odbędzie się ekopiknik z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska.
 • Końcówka maja 2023 r. to czas wykonania nasadzeń kwiatów na terenie Zielonej Bramy Gotyckiej Starówki.
 • W Ratuszu Staromiejskim w Toruniu 20 toruńskich par odebrało 25 maja 2023 r. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.