Festiwal Zawodów - Targi Pracy | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Festiwal Zawodów - Targi Pracy

Biznes, Miasto
Data publikacji: 05 czerwca 2023
Autor: Magdalena Winiarska

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

Na zdjęciu: stoisko podczas Targów Pracy - młodzi ludzie w białych strojach kroją jabłka

Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych mogą wziąć udział w wydarzeniu pn. „Festiwal Zawodów - Targi Pracy”, które odbędzie się 6 czerwca 2023 r.

Festiwal Zawodów - Targi Pracy odbędzie się w Kujawsko-Pomorskiej Wojewódzkiej Komendzie Ochotniczych Hufców Pracy w Toruniu przy ul. Poznańskiej 11/13 w Toruniu. Początek wydarzenia o godz. 10:00, całość potrwa do godz. 14:00.

Wydarzenie skierowane jest do uczniów szkół ponadpodstawowych i podstawowych z Torunia oraz terenu 4 powiatów: toruńskiego, golubsko-dobrzyńskiego, chełmińskiego, wąbrzeskiego, jak również do osób bezrobotnych i poszukujących pracy oraz wszystkich inni zainteresowanych odnalezieniem nowej ścieżki kariery zawodowej.

Na około 50 stoiskach pojawią się m.in.:

 • jednostki Kujawsko-Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy m.in. Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży oraz Ośrodek Szkolenia i Wychowania z Torunia,
 • instytucje rynku pracy tj. WUP oraz Powiatowe Urzędy Pracy, Państwowa Inspekcja Pracy,
 • liczne lokalne firmy i przedsiębiorstwa,
 • służby mundurowe – Policja, wojsko, Straż Miejska, Służba Więzienna, Straż pożarna, leśnicy,
 • Kujawsko-Pomorska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości oraz Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości z Torunia,
 • Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego z Torunia.

Festiwal Zawodów - Targi Pracy w Toruniu to wydarzenie cykliczne realizowane od 2010 roku, wzbogacone w roku 2023 o Festiwal Zawodów. W tej edycji wydarzenia obecni będą regionalni pracodawcy zawodów niszowych (np. kominiarz, dekarz, szewc, piekarz itp.), mundurowych, medycznych (np. pielęgniarka, opiekun medyczny, terapeuta zajęciowy) oraz zawodów przyszłości (np. automatyk, programista). Dzięki uprzejmości WORD-u w Toruniu będzie możliwość skorzystania z symulatora dachowania. Osoby zainteresowane będą mogły także wziąć udział w pokazie pierwszej pomocy.

W trakcie trwania Festiwalu, pracodawcy, młodzież oraz ich rodzice będą mogli zapoznać się nie tylko z ofertą i usługami świadczonymi dla uczestników OHP, ale również zobaczyć sprzęt i urządzenia potrzebne na danym stanowisku pracy oraz porozmawiać ze specjalistami rozwoju zawodowego i wychowawcami OHP. Właściciele firm zatrudniających młodocianych pracowników będą mogli skorzystać ze specjalnie dla nich przygotowanych warsztatów "E-refundacja", poprowadzonych przez specjalistów z CEiPM w Toruniu.

Organizatorem wydarzenia jest Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Toruniu we współpracy z Kujawsko-Pomorską Izbą Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Wojewódzkim Urzędem Pracy, Państwową Inspekcją Pracy.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Torunia. Patronat medialny: Telewizja Polska S.A. Oddział w Bydgoszczy, Radio PIK S.A., Gazeta Pomorska.

Sponsorzy: Kujawsko-Pomorska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Firma ANIRO Sp. z o.o.; Cukiernia Franciszek Pokojski S.C.; Piekarnia Bartkowscy Sp.j.; Cukiernia Sowa Sp. z o.o.

Fot. Sławomir Kowalski

Kliknij, aby powiększyć

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dwaj żużlowcy na torze
  Miasto, Sport
  W sobotę 30 września 2023 roku czeka nas wielkie święto żużlowe. Na Motoarenie im. Mariana Rosego odbędzie się ostatni turniej tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Za nami już dziewięć z nich, w tym dwie w Polsce, co oznacza, że pozostał tylko wielki finał.
 • Bulwar po kontroli NIK-u
  Miasto
  Najwyższa Izba Kontroli zakończyła kontrolę inwestycji dotyczącej zagospodarowania Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu. Pozytywnie oceniono przeprojektowanie pawilonów, przeprowadzenie postępowania konsultacyjnego oraz wydanie wymaganych decyzji i postanowień. Izba wskazała także obszary wymagające poprawy. Wśród nich konieczność powstania...
 • Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września 2023 r. – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema...
 • Miasto
  W Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu 28 września 2023 r. odbywa się VII Forum Seniora, w którym udział bierze kilkuset uczestników z całego województwa kujawsko-pomorskiego.
 • Za długoletnie pożycie małżeńskie
  Miasto
  Kolejne toruńskie pary odebrały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wręczył je 22 września 2023 roku w Ratuszu Staromiejskim Prezydent Torunia Michał Zaleski. Odznaczenia państwowe nadane zostały przez Prezydenta RP 10 parom, które w tym roku świętują 50- i 51-lecie zawarcia związku małżeńskiego. Razem z medalem jubilatom Prezydent Zaleski...
 • Bulwar Filadelfijski w Toruniu
  Inwestycje, Miasto
  Stanowisko Prezydenta Miasta Torunia ws. pokontrolnego wystąpienia Najwyższej Izby Kontroli dot. Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu.
 • Projekty rewitalizacji siedziby katów toruńskich oraz prac konserwacyjnych w kościele p.w. Św. Jakuba otrzymają dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
 • W Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu 28 września 2023 r. odbywa się VII Forum Seniora, w którym udział bierze kilkuset uczestników z całego województwa kujawsko-pomorskiego.
 • Zaburzeniom związanym z FASD/FAS można w stu procentach zapobiec zachowując abstynencję w ciąży.
 • W sobotę 30 września 2023 roku czeka nas wielkie święto żużlowe. Na Motoarenie im. Mariana Rosego odbędzie się ostatni turniej tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Za nami już dziewięć z nich, w tym dwie w Polsce, co oznacza, że pozostał tylko wielki finał.
 • Dokładnie 22 października 2023 r. maratończycy z całej Polski, upamiętniając 550. rocznicę narodzin Mikołaja Kopernika, wystartują na dystansie królewskim spod pomnika Kopernika.
 • Muzeum i hostel znalazły swoje miejsce na Dworcu Toruń Główny, który po metamorfozie odwiedzają nie tylko podróżni.
 • Muzeum Twierdzy Toruń, oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu, zaprasza na kolejną, 17. odsłonę cyklu „Środowe spotkania z historią wojskowości”. W najbliższą środę (27 września 2023 r.) spotkamy się z Panem Miłoszem Rusieckim, pasjonatem lotnictwa i autorem rewelacyjnej książki pt. „Lotnicze obiekty Torunia 1908–1955. Obiekty aeronautyczne”.
 • Przez ostatnie 40 lat działał na rzecz toruńskiej kultury i edukował młodych. 27 września 2023 roku Prezydent Torunia Michał Zaleski spotkał się odchodzącym na emeryturę Zbigniewem Przybyszem. Spotkanie było okazją do wielu wspomnień i opowieści, ale przede wszystkim do podziękowań: - Dziekuję za Pana wieloletnią pracę na rzecz miasta, współpracę...