Ekoaktywni w Toruniu | www.torun.pl

Ekoaktywni w Toruniu

Eko, Miasto
Data publikacji: 04 października 2021
Autor: Magdalena Winiarska

Pomarańczowy napis GłosujMY na niebieskim tle z chmurkami.

Od 16 do 25 października 2021 r.
głosujemy na projekty do Budżetu obywatelskiego Torunia na 2022 rok.

>>> Przejdź do informacji na temat głosowania

  

Na zdjęciu: dzieci podczas zajęć sportowych prowadzonych w ramach programu Ekoaktywni

Program rozwoju edukacji ekologicznej „Ekoaktywni” został zainaugurowany w Szkole Podstawowej nr 28.

30 września 2021 roku w Szkole Podstawowej nr 28 im. prof. Henryka Arctowskiego w Toruniu Fundacja Aktywnego Rozwoju Skowrońska-Fularczyk-Malinowski zainaugurowała program rozwoju edukacji ekologicznej „Ekoaktywni”. W rolach głównych wystąpiło blisko 150 uczniów, którym we wszystkich konkurencjach towarzyszyły mistrzynie sportu, Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Katarzyna Skowrońska.

- Nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek dostała tyle pozytywnej energii od dziecipowiedziała Katarzyna Skowrońska, dwukrotna mistrzyni Europy w siatkówce, najbardziej rozpoznawalna na świecie polska siatkarka, Członek Zarządu Fundacji Aktywnego Rozwoju. – Było ekoaktywnie, sportowo, energicznie, radośnie i dosłownie kolorowo. Koszulki, jakie w pakietach startowych otrzymali od nas uczniowie, nie były przypadkowe. Żółty, niebieski, zielony i brązowy - dzięki temu wszyscy wiedzą na pewno, jakie są zasady segregacji odpadów. Coś pięknego!

„Ekoaktywni”  to długofalowy, autorski program ekologicznej edukacji pozaszkolnej z elementami rekreacji ruchowej i integracji społecznej, który w nietuzinkowy sposób łączy zdrowy tryb życia z troską o środowisko. Program został objęty honorowymi patronatami przez Ministra Klimatu i Środowiska Michała Kurtykę oraz Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu Ireneusza Stachowiaka.

- Ten program ma w sobie coś innowacyjnego – powiedział Ireneusz Stachowiak, prezes WFOŚiGW w Toruniu. – Wnosi ciekawe i nowe spojrzenie na problem kształtowania postaw prośrodowiskowych. Moim zdaniem to świetna inicjatywa, którą z dumą wspieramy, a sam program powinien być realizowany cyklicznie w kolejnych latach.

Każdy z uczestników inauguracyjnego eventu zasłużył na medal - i go otrzymał! Dzień później turniej #EKOAKTYWNI odbył się w Rypinie, a dwa dni później – w Więcborku. Do końca listopada 2021 r. Fundacja Aktywnego Rozwoju zorganizuje jeszcze 12 takich wydarzeń.

Tekst i zdjęcia: Fundacja Aktywnego Rozwoju Skowrońska-Fularczyk-Malinowski


Najczęściej czytane aktualności

 • Inwestycje, Miasto
  19 października 2021 r. w Urzędzie Miasta Torunia odbyło się spotkanie prezydenta Torunia Michała Zaleskiego ze starostami z naszego województwa w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego.
 • Zuza Wiśniewska, fot. Anna Łukaszewicz
  Kultura, Miasto
  Pochodząca z Torunia Zuza Wiśniewska została laureatką pierwszego miejsca na zakończonym 17 października 2021 r. 57. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. To jeden z najważniejszych ogólnopolskich przeglądów młodych talentów.
 • Zdjęcie z lotu ptaka z zaznaczonymi działkami
  Biznes, Miasto
  2 405 000 zł wpłynie do kasy miasta ze sprzedaży 4 działek inwestycyjnych w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej "Toruń Wschód". Działki wylicytowały firmy z którymi współpracuje Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.
 • Złożenie kwiatów pod pomnikiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki
  Miasto
  W 37. rocznicę zamachu na bł. ks. Jerzego Popiełuszkę przedstawiciele miasta i województwa złożyli kwiaty pod jego toruńskim pomnikiem przy alei św. Jana Pawła II
 • Na zdjęciu: odznaczenia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”
  Miasto
  Osoby związane z ochroną zdrowia w województwie kujawsko-pomorskim odebrały odznaki honorowe „Za zasługi dla ochrony zdrowia”, przyznawane przez ministra zdrowia.
 • Na zdjęciu - pokaz zdjęć z miejsc uczestniczących w projekcie partnerstwo kulturowe
  Miasto
  Miasto Toruń wraz z dziewięcioma podmiotami europejskimi uczestniczyło w projekcie pn. „Partnerstwo kulturowe: promowanie dziedzictwa kulturowego poprzez wymianę turystyczną miast”.
 • 14 firm odebrało w dniu 18 października 2021 r. certyfikaty znaku jakości Made in Toruń. Wśród wyróżnionych przedsiębiorstw są m.in. start-upy zajmujące się technologiami nanowęglowymi, firmy z branż paliwowej, medycznej czy programistycznej. Na liście są też szkoła językowa, centrum nurkowe, pralnia chemiczna czy firma consultingowa
 • W Toruniu w ciągu ostatniego tygodnia (11-17 października 2021 r.) potwierdzono 119 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Jedna osoba zmarła w wyniku chorób współistniejących z COVID-19.
 • Posiedzenie dotyczące kolejnych zjazdów hanzeatyckich odbyło się w Neuss w Niemczech. W 2023 roku przedstawiciele miast hanzeatyckich spotkają się Toruniu.
 • Schyłek sezonu turystycznego okazał się jednocześnie początkiem festiwalu nagród, które otrzymało Muzeum Okręgowe w Toruniu. W III kwartale tego roku toruńskiej instytucji przyznano szereg wyróżnień zarówno za działalność wydawniczą jak i muzealną.
 • Aż 8 złotych medali, 1 srebrny i 3 brązowe przywiozła Centuria Toruń z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Taekwondo Olimpijskim rozgrywanych w Olecku.
 • Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Centrum Innowacyjnej Edukacji 30 października 2021 r. opanują tajemnicze moce, które sprawią, że budynki centrum nauki zamienią się w labirynty pełne niespodzianek i zaskakujących zdarzeń.
 • Prawie 40 osób oddało krew w ramach zorganizowanej przez Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu akcji „W tym morzu liczy się każda kropla”. Krwiobus czekał na chętnych 17 października 2021 r. w zajezdni autobusowej przy ul. Legionów 220.
 • 15 października 2021 r. w murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej odbyła uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego. Podczas wydarzenia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek nadał uczelni status akademii.