ECF dołączyło do Izby Przemysłowo-Handlowej | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

ECF dołączyło do Izby Przemysłowo-Handlowej

Kultura, Miasto
Data publikacji: 13 maja 2022
Autor: Filip Tomasik

Pomarańczowe tło i napis budżet obywatelski mieszkańców Torunia 2023

Budżet obywatelski w Toruniu na 2023 r.

OKRES SKŁADANIA WNIOSKÓW

od 4 do 31 maja 2022

  

Jedna z najmłodszych toruńskich instytucji kultury - Europejskie Centrum Filmowe CAMERIMAGE została nowym członkiem Izby Przemysłowo-Handlowej w Toruniu. Wejście w szeregi organizacji przedsiębiorców pozwoli ECFC na rozwijanie współpracy z lokalnym biznesem i prezentowanie firmom swojej przyszłej całorocznej oferty, skierowanej także do lokalnego środowiska gospodarczego.

Budowa siedziby Europejskiego Centrum Filmowego CAMERIMAGE, inwestycji współfinansowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz przez Miasto Toruń ma szanse stać się impulsem dla dalszego rozwoju miasta i budowy jego wizerunku europejskiego centrum festiwalowego, targowego i kongresowego. Istotną rolę, zarówno w procesie inwestycyjnym jak i w późniejszym funkcjonowaniu instytucji powinni odegrać lokalni przedsiębiorcy. Izba Przemysłowo-Handlowa w Toruniu jest najlepszym miejscem do zbudowania więzi i relacji biznesowych między organizatorami instytucji oraz zainteresowanymi firmami. Organizacja funkcjonuje od 1989 roku, głównie w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, zrzeszając aktualnie kilkaset firm reprezentujących różne branże – od IT, doradztwa ubezpieczeniowego przez usługi finansowe, prawnicze, HoReCa, po marketing i produkcję. Izba Przemysłowo-Handlowa w Toruniu łączy ludzi i biznesy, przeprowadziła już tysiące konsultacji, zrealizowała setki usług doradczych dla lokalnego biznesu oraz przeprowadziła dziesiątki projektów unijnych, pomagając Firmom Członkowskim pozyskać finansowanie na rozwój. W ubiegłym roku IPH wraz z Nicolaus Bankiem rozpoczęła w Toruniu budowę nowoczesnego biurowca Inteligent Business Centre Lab, w którym Firmy produkcyjne, usługowe i badawcze z sektora małych i średnich przedsiębiorstw zyskają miejsce do testowania wypracowywanych rozwiązań.

Atrakcyjna, całoroczna oferta wydarzeń odbywających się w Europejskim Centrum Filmowym CAMERIMAGE ma szansę przekonać gości naszego miasta do pozostania w nim na dłużej i ułatwi walkę z stereotypowym postrzeganiem Torunia jako miasta „na jeden dzień”. Wraz z sąsiadującymi na Jordankach obiektami Centrum Kulturalno – Kongresowego i Centrum Sztuki Współczesnej siedziba ECFC stworzy centrum kulturalne, którego renoma będzie wykraczać poza granice regionu a nawet naszego kraju. Funkcjonowanie tego typu obiektów, odwiedzanych przez tysiące gości z całego świata, bezpośrednio oddziałuje przede wszystkim na sektor małych i średnich przedsiębiorstw, których wiele skupionych jest w Izbie Przemysłowo-Handlowej w Toruniu i które już trzy lata temu w roku 2019 odczuły korzyści płynące z organizacji w Toruniu Festiwalu EnergaCAMERIMAGE.

Przyjęcie ECFC w poczet członków Izby Przemysłowo-Handlowej w Toruniu to bez wątpienia początek owocnej współpracy między oboma instytucjami i kolejny krok na drodze do budowania bliskich relacji między toruńskimi przedsiębiorcami a instytucjami i twórcami kultury.

Wizualizacje przyszłej siedziby ECFC znaleźć można pod adresem.

Prezentacja filmowa wizualizacji ECFC znajduje się pod adresem.

Wypowiedzi projektantów siedziby ECFC zobaczyć można pod adresem.

Więcej o budowanym przez IPH budynku Inteligent Business Centre Lab można przeczytać na stronie Izby Przemysłowo-Handlowej w Toruniu.

Filmowe podsumowanie najważniejszego wydarzenia organizowanego przez Izbę Przemysłowo Handlową w Toruniu- Konferencji "Firma przyszłości" zobaczyć można pod adresem.

Najczęściej czytane aktualności

 • Pamiątkowe zdjęcie prezydenta i radnego z Tralalińskimi
  Miasto
  Urząd odwiedziły 25 maja 2022 r. dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 5 przy ul. Dekerta w Toruniu.
 • Na zdjęciu mężczyzna ubrany niebieską kurtkę siedzi wewnątrz samochodu podczas jazdy
  Miasto, Toruń dla Ukrainy
  Wyjazd obywatela Ukrainy z Polski na okres powyżej 1 miesiąca pozbawia go prawa do legalnego pobytu, a tym samym prawa do świadczeń - wynika z zapisów specustawy z dnia 12 marca 2022 r.
 • Prezydent Torunia Michał Zaleski i prezes toruńskiego oddziału WOPR Wojciech Lewko
  Miasto
  Prezydent Torunia odznaczony brązowym medalem Za zasługi dla WOPR. Odznaczenie otrzymał 24 maja 2022 r. z rąk prezesa toruńskiego oddziału WOPR.
 • Chłopiec na rowerze jedzie przez Park Miejski.
  Miasto, Sport
  Przez cały czerwiec trwać będzie rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2022. Oprócz Torunia bierze w niej udział ponad 50 miast.
 • Pomarańczowy plakat wyścigów rowerkowych 2022
  Sport
  Zakończył się nabór dzieci do udziału w sobotnich wyścigach rowerkowych na Motoarenie. We wszystkich grupach osiągnięto już limity uczestników. Zapraszamy 28 maja do kibicowania!
 • Na zdjęciu widok na las i przestrzeń zabudowaną z lotu ptaka
  Eko, Miasto
  W odpowiedzi na oczekiwania mieszkańców Urząd Miasta Torunia proponuje kompromis i wpisuje w miejski plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego pomiędzy Szosą Chełmińską, ul. Storczykową i ul. Ugory pełną ochronę obszarów leśnych. Założenia planu przedstawiono podczas konferencji prasowej z udziałem prezydenta Torunia Michała...
 • Na kilka dni przed przypadającym 27 maja Dniem Samorządu Terytorialnego 40 pracowników Urzędu Miasta Torunia odebrało z rąk prezydenta akty nadania awansu zawodowego.
 • W poniedziałek 30 maja 2022 r. w Toruniu odbędą się uroczystości pogrzebowe śp. Kazimierza Bryndala i jego małżonki Eleonory Sobieckiej-Bryndal.
 • Toruń wymieniony przez prezydenta Wołodymyra Zełenskiego wśród polskich miast najbardziej zasłużonych dla pomocy obywatelom Ukrainy.
 • Budowa nowej linii tramwajowej wkracza na kolejny etap. Prace prowadzone są m.in. w samym centrum Torunia – na pl. NOT. Dzieje się także na pozostałych odcinkach.
 • Strefa Inwestycyjno-Logistyczna Toruń-Wschód prężnie się rozbudowuje. Powstają kolejne magazyny, powierzchnie dla logistyki, biurowce i siedziby firm. Na kilkudziesięciu hektarach inwestują światowi giganci, jak i małe i średnie przedsiębiorstwa. Centrum Wsparcia Biznesu prezentuje stan zaawansowania prac inwestorskich w sąsiedztwie węzła...
 • Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zapraszają na spotkanie autorskie poświęcone książce „Kosmos i życie". Wydarzenie zaplanowano 2 czerwca 2022 r. w Centrum Innowacyjnej Edukacji.
 • Młodzieżowy Dom Kultury i OPP Dom Harcerza rozpoczęły nabór na zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia w roku szkolnym 2022/2023.
 • O tym, że warto odwiedzić Toruń, można przeczytać w gazetach – w ostatnich miesiącach na łamach prasy pojawiły się artykuły zapraszające do naszego miasta.