Dzień Seniora i dyżury ekspertów w ZUS | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Dzień Seniora i dyżury ekspertów w ZUS

Miasto
Data publikacji: 06 października 2022
Autor: Paula Gałązka
Zdjęcie przedstawia uśmiechniętych seniorów, którzy oglądają coś na tablecie. W tle widnieje budynek ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w październiku 2022 r. zaprasza do udziału w wydarzeniach związanych z Dniem Seniora. Nie zabraknie spotkań i dyżurów ekspertów.

- „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo” - pod takim hasłem w tym roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspólnie z Polskim Związkiem Emerytów Rencistów i Inwalidów organizuje Dzień Seniora. Z tej okazji w październiku zaplanowaliśmy wiele atrakcji, na które zapraszamy wszystkich seniorów - informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Będą spotkania i konsultacje, wykłady, stoiska informacyjne, a także dyżury telefoniczne. To świetna okazja, by skorzystać z porad ekspertów z różnych instytucji i wyjaśnić kwestie związane m.in. z:

 • waloryzacją, przeliczaniem emerytur, zasadami dorabiania do świadczeń oraz korzyściami związanymi z pobieraniem świadczeń z ZUS na konto w banku;
 • dostępnością w różnych dziedzinach życia i wsparciem PFRON w tym zakresie;
 • bezpieczeństwem seniorów, czyli sposobami, jak uchronić się przed oszustami, którzy stosują m.in. metody na wnuczka lub na policjanta;
 • aktywnym udziałem osób z niepełnosprawnościami w życiu społecznym oraz pomocą i wsparciem w kwestiach zdrowia psychicznego;
 • bezpiecznymi zakupami online i bankowością elektroniczną.

Szczegółowy harmonogram dyżurów telefonicznych:

Temat: Kiedy i jak złożyć wniosek o emeryturę
7 października, godz. 12-14.00, tel. 54 230 73 75

Temat: Renta rodzinna
11 października, godz. 10-12.00, tel. 502 008 688

Temat: Świadczenia emerytalno-rentowe i dodatki do tych świadczeń
13 października, godz. 8-10.00, tel. 56 450 68 55
20 października, godz. 9-11.00, tel. 54 282 83 32

Temat: Kto i kiedy może skorzystać z przeliczenia emerytur i rent
20 października, godz. 8-10.00, tel. 56 450 68 55

Temat: Renta z tytułu niezdolności do pracy
21 października, godz. 8-10.00, tel. 56 498 35 81

Temat: Świadczenia dla osób z niepełnosprawnościami
24 października, godz. 8-10.00, tel. 54 230 73 72

W regionie placówki ZUS organizują też indywidualne konsultacje w zakresie świadczeń emerytalno-rentowych, które odbędą się 7 października w godz. 10-12.00 w Dziennym Domu Pobytu „Senior+” w Rypinie oraz 12 października w godz. 10-12.00 w siedzibie PZERiI w Golubiu-Dobrzyniu. Ponadto seniorzy będą mogli przyjść na Dni otwarte w ZUS w Grudziądzu, Włocławku i Lipnie i uzyskać informacje na temat świadczeń z ZUS, zasad dorabiania do emerytur i rent, waloryzacji, czy bezgotówkowej formy pobierania świadczeń z ZUS. Dni otwarte w ZUS odbędą się:

 • 12 i 19 października w godz. 9-12.00 w Inspektoracie ZUS w Grudziądzu, ul. Wybickiego 39 (parter, pokój nr 2),
 • 24 października w godz. 14.00-17.00 w Inspektoracie ZUS we Włocławku, ul Płocka 167 (Sala Obsługi Klientów),
 • 28 października w godz. 9-11.00 w Inspektoracie ZUS w Lipnie. W tym dniu porad będą także udzielać pracownicy Urzędu Skarbowego.

Z kolei Oddział ZUS w Toruniu „Dzień Seniora” organizuje 20 października w godz. 9-14.00 w siedzibie Centrum Pielęgnacji Caritas Diecezji Toruńskiej ul. Wyszyńskiego 7/9. W programie przewidziano ciekawe prelekcje, porady prawne oraz kiermasz rękodzieła. Do dyspozycji będą także stoiska ekspertów m.in. Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Narodowego Funduszu Zdrowia, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Urzędu Skarbowego, policji, czy Stowarzyszenia ds. Osób Niepełnosprawnych.

Więcej informacji i harmonogram wydarzeń jest na stronie internetowej ZUS.

Najczęściej czytane aktualności

 • Premiera filmu "Barbarka 1939"
  Kultura, Miasto
  Zainteresowanie było tak duże, że zorganizowano aż trzy pokazy. 27 listopada 2022 roku w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki "Od Nowa" odbyła się premiera filmu "Barbarka 1939".
 • Zdjęcie przedstawia scenę, na którzy goście otworzyli Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy
  Kultura, Miasto
  26 listopada 2022 r. rozpoczął się Toruński Jarmark Bożonarodzeniowych. W tym roku na odwiedzających czeka ponad 50 wystawców i moc atrakcji.
 • Dziecko
  Miasto
  Fundacja Daj Szansę organizuje w Toruniu konferencję pn.: „Jak pomagać dziecku z zaburzonymi więziami i traumą wczesnodziecięcą?"
 • Inwestycje, Miasto
  Przy ulicy Strzałowej w Toruniu powstanie nowy kompleks szkolny. 25 listopada 2022 została podpisana umowa z wykonawcą inwestycji – firmą Strabag.
 • Eko, Miasto
  Zima 2022 roku zawitała do Torunia w ostatnich dniach listopada. Pierwsze śniegi szybko topnieją, więc utrwaliliśmy je na zdjęciach.
 • Dyrektor wręczył wyróżnienia zasłużonym pracownikom szkoły.
  Miasto
  W Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika 25 listopada 2022 r. obchodzono 30. rocznicę utworzenia IX Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Toruniu.
 • Przypominamy, że listopad 2022 r. jest ostatnim miesiącem bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla uprawnionych uchodźców z Ukrainy.
 • Pełną ofertę inwestycyjną miasta oraz zaproszenie do współpracy przekazali wczoraj, 24 listopada 2022 roku, na ręce ambasadora Chińskiej Republiki Ludowej Sun Linjianga przedstawiciele Centrum Wsparcia Biznesu. Dyplomata z Państwa Środka na swoją pierwszą wizytę po objęciu stanowiska ambasadora ChRL w Polsce wybrał Toruń.
 • Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu zaprasza do udziału w wykładzie online: Szuflada Mickiewicza, czyli o lirykach lozańskich (i nie tylko), który odbędzie się 5 grudnia 2022 r o godz. 16:00. Wygłosi go dr hab. Paulina Abriszewska, prof. UMK. W ramach wykładu zajrzymy do Mickiewiczowskiej szuflady. Znajdziemy...
 • Przedstawiciele toruńskich organizacji pozarządowych spotkali się 24 listopada 2022 r. w Dworze Artusa na corocznym forum organizowanym w naszym mieście. Najważniejszym punktem wydarzenia był wybór reprezentantów środowiska pozarządowego do nowej Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Torunia na kadencję 2023-2025.
 • Beneficjenci projektu pn. „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR” odebrali laptopy, które mają stanowić wsparcie w nauce i rozmowy toruńskich uczniów.
 • We współpracy z Polską Organizacją Turystyczną i Kujawsko-Pomorską Organizacją Turystyczną Miasto Toruń zorganizowało podróż studyjną Study Tour dla przedstawicieli biur podróż z Korei Południowej. Goście zwiedzają nasze miasto m.in. śladem Mikołaja Kopernika i pierników.
 • Mimo, że aura stała się prawdziwie jesienno-zimowa, prace na budowie nowej linii tramwajowej idą w dobrym tempie. Na placu NOT trwa montaż sieci trakcyjnej i środkowej części skrzyżowania torów.
 • Dwa nowoczesne biurowce powstaną w Toruniu przy ul. Pod Dębową Górą 9. Trwają prace ziemne związane z budową budynków biurowych firmy Pikseo. Generalnym wykonawcą jest toruńska firma TOM-BUD. Na terenie, położonym w bezpośrednim sąsiedztwie Urzędu Miasta Torunia (ul. Grudziądzka), realizowane będą dwa nowoczesne budynki biurowe. Będzie w nich...