Dzień Pracownika Socjalnego | www.torun.pl

Dzień Pracownika Socjalnego

Miasto
Data publikacji: 19 listopada 2021
Autor: Filip Tomasik

Z okazji obchodzonego 21 listopada Dnia Pracownika Socjalnego Prezydent Torunia Michał Zaleski odwiedził załogę Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Spotkanie było okazją do wręczenia okolicznościowych wyróżnień i nagród pracownikom MOPR.

Nieoceniona pomoc, jaką pracownicy jednostek pomocy społecznej niosą drugiemu człowiekowi, codzienne stawanie wobec ludzkiego bólu, bezsilności, krzywdy, uzależnienia i bezradności, wymaga konsekwencji, tolerancji, ale też podejmowania bardzo trudnych decyzji – powiedział w czasie spotkania prezydent Torunia - mimo trwającego stanu epidemii pracownicy pomocy społecznej przez cały czas są „otwarci” dla mieszkańców naszego Miasta i z pełnym zaangażowaniem niosą pomoc potrzebującym.

Każdego roku dzień 21 listopada jest okazją do wyrażenia podziękowań służbom pomocy społecznej za ich codzienny wysiłek wkładany w pracę na rzecz drugiego człowieka. Jest to okazja do przekazania przez miejskie władze podziękowań za troskę i zaangażowanie w niesieniu pomocy najbardziej potrzebującym mieszkańcom Torunia.

W 2021 roku zabezpieczono w budżecie Gminy Miasta Toruń środki finansowe na wypłatę nagród z okazji Dnia Pracownika Socjalnego. 12 pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Toruniu szczególnie wyróżniających się w roku 2021 uhonorowano listami gratulacyjnymi Prezydenta Miasta Torunia oraz nagrodami pieniężnymi.

W Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Toruniu zatrudnionych jest obecnie 187 pracowników, w tym: 90 pracowników socjalnych, 12 asystentów rodziny, 7 specjalistów pracy z rodziną, 2 koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej oraz 9 psychologów.

fot. Lech Kamiński

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: ludzie idący ulicą
  Miasto
  Poniżej publikujemy wyjaśnienie, jakie skierował do redaktora naczelnego „Nowości”, Marcina Habela, po publikacji dwóch artykułów na temat Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, dyrektor jednostki Rafał Walter.
 • Na zdjęciu: kobieta patrzy na zdjęcia na wystawie Sztuka Natury
  Eko, Miasto
  Ruszyła 14. edycja Festiwalu Sztuk Wizualnych Inspirowanych Naturą „Sztuka Natury" Toruń 2021.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski
  Miasto
  Prezydent Michał Zaleski kontynuuje leczenie z powodu zachorowania na Covid-19. Jak poinformował w mediach społecznościowych, jego stan zdrowia z dnia na dzień się poprawia.
 • Kościoł pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.Fot. Sławomir Kowalski
  Drogi, Miasto
  W sobotę 4 grudnia w związku z obchodami święta Radia Maryja zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu, które obejmą ulicę Żwirki i Wigury, Drogę Starotoruńską oraz ulicę Bema.
 • Na zdjęciu od lewej: Łukasz Kaźmierczak, Adrian Drzycimski - Instytut Wspierania Nowych Technologii, Violetta Weroniecka - Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia, Łukasz Szarszewski – Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu
  Biznes, Miasto
  Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu w partnerstwie z liderem Powiatowym Urzędem Pracy dla Miasta Torunia oraz Instytutem Wspierania Nowych Technologii podpisało umowę o wartości docelowej dla mieszkańców ponad 2 mln zł na realizację pilotażowego programu badania rynku pracy. Projekt realizowany będzie ze środków Rezerw Funduszu Pracy Ministerstwa...
 • Plakat zachęcający do udziału w akcji sprawdź światła
  Miasto
  4 grudnia 2021 r. można bezpłatnie sprawdzić ustawienie świateł drogowych w wybranych Stacjach Kontroli Pojazdów w Toruniu.
 • Z okazji setnej rocznicy urodzin Stanisława Lema, Europejskie Centrum Filmowe Camerimage i Grupa Balzola zapraszają na przegląd filmów, opartych na prozie najpopularniejszego polskiego twórcy literatury science-fiction. Od 10 do 30 grudnia na dużym ekranie Kina Camerimage, znajdującego się w Budynku Fundacji Tumult na Rynku Nowomiejskim 28,...
 • W najbliższą sobotę, 4 grudnia 2021 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Legionów w Toruniu odbędzie się Turniej Mikołajkowy Hokeja Halowego. Wstęp na wydarzenie jest wolny.
 • Urząd Miasta Torunia weryfikuje dokumentację dostarczoną przez torunian starających się o granty w ramach projektu "Granty PPGR - Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym".
 • Miasto Toruń nagrodzone przez Wspólnotę Polską "Za zasługi dla sportu polonijnego". Wyróżnienie odebrał 3 grudnia 2021 r. zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz podczas uroczystości w Centrum Olimpijskim w Warszawie.
 • Na jubileuszową, niezwykłą wystawę z okazji 130-lecia funkcjonowania komunikacji miejskiej w grodzie Kopernika zaprasza Miejski Zakład Komunikacji i Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.
 • Drony – technologia przyszłości już nadleciała. Systemy bezzałogowych statków powietrznych niewątpliwie mają szansę stworzyć branżę konkurencyjną do przemysłu samochodowego i lotniczego. W kolejnym odcinku cyklu „Start Up Toruń” Błażej Kriks właściciel firmy KRX Flying oraz ośrodka szkolenia OperatorDronów.pl opowiada o przyszłości swojej branży i...
 • Portal torunposzkole.pl to pomoc dla toruńskich rodziców poszukujących wartościowych zajęć pozaszkolnych dla swoich dzieci.
 • Z powodu montażu naświetlaczy w sobotę 11 grudnia 2021 r. most Piłsudskiego będzie zamknięty dla aut w godzinach od 6.00 do 17.00.