Drugi wieczór w Parku Kultury | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Drugi wieczór w Parku Kultury

Kultura, Miasto
Data publikacji: 10 czerwca 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: w amfiteatrze parku grupa osób gra na bębnach

To był magiczny wieczór w „Parku Kultury”. W amfiteatrze parku miejskiego na Bydgoskim Przedmieściu wieczorem 8 czerwca 2024 r. można było obejrzeć spektakl teatralny i posłuchać koncertów toruńskich muzyków.

W sobotni wieczór widzowie obejrzeli spektakl w wykonaniu Teatru Miejsca – Roberta Poryzińskiego. To jedyny w Polsce teatr przemierzający kraj rowerem przekształconym w scenę teatralną. „Opowieści papierowego teatru” to spektakl teatralny w konwencji kamishibai, oparty na motywach trzech baśni Hansa Christiana Andersena: „Dzielny ołowiany żołnierz”, „Brzydkie kaczątko“i „Dyrektor teatru marionetek“. Następnie scenę parku miejskiego rozgrzali artyści tworzący projekt Djembnięci. Zespół tworzy grupka entuzjastów afrykańskich rytmów grająca na bębnach djembei dundun. Gorące rytmy zagościły w parku na Bydgoskim Przedmieściu, a artyści zabrali słuchaczy w rytmiczną podróż po afrykańskiej ziemi. Na finał wieczoru wystąpił niezwykłyduet wokalno-instrumentalny. Znakomita wokalistka, laureatka wielu konkursów wokalnych, Joanna Kaczmarkiewicz oraz muzyk i producent Jan Gembala. Artyści zaprezentowali znane przeboje w niebanalnych aranżacjach muzycznych.

W ramach wydarzeń uczestnicy zapraszani są także do strefy profilaktyki uzależnień, w której animatorzy przedstawiają treści związane zagrożeniami behawioralnymi, a uczestnicy wykonują prace plastyczne związane z przeciwdziałaniem uzależnieniom.

Kolejne bezpłatne koncerty z cyklu „Park Kultury” zaplanowano w lipcu i czerwcu.

Mecenasem cyklu „Park Kultury” jest Nicolaus Bank. Partnerem jest Toruńska AgendaKulturalna. Projekt został dofinansowany ze środków Gminy miasta Toruń.

Harmonogram kolejnych wydarzeń z cyklu „Park Kultury”:

 • sob. 27.07 – amfiteatr parku na Bydgoskim Przedmieściu: Sara Pach; pokaz filmowy
 • sob. 03.08 – amfiteatr parku na Bydgoskim Przedmieściu: Kwartet Smyczkowy TOS; Orkiestra Improwizowana
 • sob. 31.08 – Nicolaus Bank Cafe: Koncert fimowy – Jan Gembala Trio; pokaz filmowy

Fot. Stowarzyszenie GoSport

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Święto Miasta zbliża się wielkimi krokami! W dniach 20 – 24 czerwca na torunian czeka cały szereg atrakcji, dzięki którym świętowanie urodzin Torunia stanie się jeszcze przyjemniejsze.
 • Na zdjęciu: wnętrze kościoła św. Szczepana
  Miasto
  Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Na zdjęciu: dzieci bawią się na boisku
  Miasto
  Tradycyjny festyn rodzinny na Rudaku przyciągnął 15 czerwca 2024 r. na teren Szkoły Podstawowej nr 17 rzesze mieszkańców tego osiedla.
 • Na zdjeciu: wręczenie nagrody Lindego
  Kultura, Miasto
  Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.
 • Na zdjęciu: skrzypaczka
  Kultura, Miasto, Sport
  W weekend wchodzimy koncertowo – muzyką zza oceanu zamyka swój 45. sezon Toruńska Orkiestra Symfoniczna. W sobotę zaś rozgośćmy się na śniadaniu na trawie w Parku Miejskim i przestudiujmy kolejne wydarzenia, których czeka nas co nie miara.
 • Gwiazdy na 10. edycji festiwalu NADA!
  Kultura, Miasto
  Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
 • W związku z prognozowanymi opadami burzowymi w nocy z 15 na 16 czerwca 2024 r. może wystąpić zagrożenie hydrologiczne wraz z lokalnymi podtopieniami.
 • Z okazji 100-lecia maratonu w Polsce 15 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim rozegrano biegi sztafetowe, w których łącznie wystąpiły 93 drużyny.
 • Koncertem „Amerykański sen”zakończyła swój 45. jubileuszowy sezon artystyczny Toruńska Orkiestra Symfoniczna. 14 czerwca 2024 r. w CKK Jordanki po raz pierwszy także wręczono Muzy TOS-u – statuetki wyróżniające mecenasów i przyjaciół instytucji.
 • Z okazji 46-lecia partnerstwa miast Torunia i Getyngi w Teatrze Baj Pomorski wystawiony został spektakl „Weltmajstry” w reż. Roberta Talarczyka.
 • W sobotę 15 czerwca 2024 r. na drodze powiatowej nr 2036 od Świetlicy Wiejskiej w Młyńcu Drugim w kierunku Mierzynka do skrzyżowania z ulicą Farmerską na wysokości "figurki" w godz. 10:30-15:00 odbędzie się wyścig kolarski i droga będzie nieprzejezdna.
 • Złotym Aniołem dla Damy Polskiego Kina podczas MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze wyróżniane są wyjątkowe artystki o bogatym dorobku filmowym i teatralnym.
 • W Gdańsku trwa 44. Międzynarodowy Zjazd Miast Nowej Hanzy. W wydarzeniu biorą udział przedstawiciele Torunia.
 • W weekend wchodzimy koncertowo – muzyką zza oceanu zamyka swój 45. sezon Toruńska Orkiestra Symfoniczna. W sobotę zaś rozgośćmy się na śniadaniu na trawie w Parku Miejskim i przestudiujmy kolejne wydarzenia, których czeka nas co nie miara.