Drugi konkurs ofert dla toruńskiej kultury | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Drugi konkurs ofert dla toruńskiej kultury

Kultura
Data publikacji: 22 listopada 2021
Autor: Małgorzata Litwin
Mężczyzna w masce grający na akordeonie na toruńskim rynku staromiejskim, fot. Adam Zakrzewski

Do 17 grudnia 2021 r. można składać propozycje w drugim otwartym konkursie ofert na wykonanie zadań Gminy Miasta Toruń w zakresie wspierania rozwoju kultury i ochrony jej dóbr oraz podtrzymywania tradycji narodowej w 2022 r.

W konkursie, ogłoszonym przez Prezydenta Miasta Torunia 19 listopada 2021 r., udział wziąć mogą organizacje pozarządowe oraz inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego, w tym stowarzyszenia zwykłe (zgodnie z art. 11 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie).

Przedmiotem konkursu jest wsparcie realizacji zadań gminy w roku 2022 w zakresie: kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej. Celem zadania jest wzbogacenie oferty kulturalnej dla mieszkańców miasta i turystów, tworzenie warunków do powstawania nowych inicjatyw, rozwijanie świadomego uczestnictwa w kulturze, wzrost jakości życia poprzez pełniejsze zaspokajanie potrzeb społecznych, promocja i popularyzacja lokalnej twórczości i twórców, łączenie nauki i kultury, promocja dziedzictwa hanzeatyckiego Torunia.

Konkurs dotyczy projektów, które będą realizowane w okresie od 1 marca do 31 grudnia 2022 r.       

Zadanie, o którym mowa powyżej zrealizowane może zostać np. poprzez:

a) organizację koncertów, spektakli, widowisk plenerowych z udziałem publiczności;
b) organizację cyklicznych festiwali budujących markę Torunia jako wiodącego ośrodka kultury w kraju;
c) realizację działań z zakresu edukacji kulturalnej dla dzieci, młodzieży i seniorów;
d) przygotowanie publikacji o charakterze historycznym upowszechniających dzieje Torunia oraz życie jego mieszkańców;
e) realizację działań z zakresu dziedzictwa hanzeatyckiego Torunia.  

Łącznie na wykonanie zadań z zakresu wspierania rozwoju kultury i ochrony jej dóbr oraz podtrzymywania tradycji narodowej w tej turze konkursu, miasto planuje przeznaczyć kwotę            800 tys. zł.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest:

1. przygotowanie i złożenie ofert na realizację zadań elektronicznie w Generatorze Ofert  witkac.pl
2. dostarczenie podpisanego poświadczenia złożenia oferty, stanowiącego wydruk z Generatora Ofert witkac.pl w wersji skanu na adres skrzynki mailowej Wydziału Kultury Urzędu Miasta Torunia wku@um.torun.pl

Termin składania ofert w wersji elektronicznej i poświadczenia w wersji papierowej (skan) upływa z dniem 17 grudnia 2021 r.

Szczegóły dotyczące konkursu, w tym pełna treść ogłoszenia, formularze wraz ze wzorami załączników wymienionych w ogłoszeniu zostały opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej  - przejdź do strony BiP

Link do strony z ogłoszeniem konkursowym w GENERATORZE OFERT witkac.pl


UWAGA! WAŻNA INFORMACJA dla oferentów!

Przygotowujesz ofertę swojej organizacji w konkursach ogłaszanych przez miasto? Pamiętaj o:

1. Złożeniu oferty za pomocą GENERATORA OFERT witkac.pl, a następnie wydrukowaniu potwierdzenia złożenia oferty (zawierającego zgodną sumę kontrolną z ofertą złożoną w GENERATORZE OFERT) i opatrzeniu go właściwymi podpisami (przez osoby uprawnione do reprezentowania organizacji). Potwierdzenie złożenia oferty należy złożyć do właściwego działu Urzędu Miasta Torunia lub jednostki Gminy Miasta Toruń (wskazanej w treści ogłoszenia konkursowego) w formie skanu przesłanego drogą e-mailową na adres i w terminie wskazanym w treści ogłoszenia konkursowego.

2. Za datę dostarczenia potwierdzenia uznaje się datę wpływu skanu na wskazaną skrzynkę e-mailową (skan musi wpłynąć na właściwą skrzynkę e-mailową najpóźniej do godz. 23:59 ostatniego dnia terminu naboru).

3. Wszystkie załączniki do oferty należy:

  • podpisać i opieczętować lub poświadczyć za zgodność z oryginałem;
  • zeskanować, zapisać do pliku PDF;
  • załączyć do oferty w GENERATORZE OFERT witkac.pl

4. Konieczności uwzględnienia w ofercie:

1) opisu zakładanych rezultatów zadania, w tym dodatkowych informacji dotyczących rezultatów zadania. Oszacuj rezultaty zadania i wskaż je w pkt III.6 wzoru oferty realizacji zadania (tabelka).
2) analizy zagrożeń dla projektu, związanych z ograniczeniami wynikającymi z pandemii COVID-19. Pomyśl i zaproponuj także alternatywną formę działań, która pozwoli zrealizować projekt pomimo ograniczeń.

Brak analizy covidowej był dość częstym błędem popełnianym przez organizacje przy tworzeniu ofert nadsyłanych na konkursy miejskie w 2021 r. Tymczasem uwzględnienie tego aspektu w treści oferty jest jednym z elementów obowiązkowych, umożliwiających przekazanie oferty do oceny merytorycznej.

Przygotowując ofertę konkursową oferent zobowiązany jest dokonać analizy zagrożeń związanych z realizacją zadania oraz ryzykiem niewykonania w całości lub w części zadania w związku z obowiązującymi wytycznymi, ograniczeniami, nakazami, zakazami związanymi z pandemią SARS-CoV-2. Analizę należy uwzględnić w ofercie konkursowej - informacje  mogą być zawarte zarówno w części III „Opis zadania”, jak i w części VI „Inne informacje” formularza oferty. Analiza możliwości realizacji zadania w warunkach obostrzeń sanitarnych jest jednym z warunków dopuszczających ofertę do oceny merytorycznej: kryterium B - ocena merytoryczna - kryteria dopuszczające do oceny punktowej – patrz wzór karty oceny oferty (załącznik nr 2 do każdego ogłoszenia konkursowego).

3) dodatkowej informacji:

  • jakie wydatki zostały zaplanowane do pokrycia z dotacji (rodzaj kosztu, wartość ogółem, w tym wartość planowana do pokrycia z dotacji),
  • wysokość przyjętych stawek pracy wolontariuszy i sposób wyceny wkładu osobowego i/lub rzeczowego, jeżeli oferent planuje jego wniesienie w ramach realizacji zadania,
  • opis sposobu zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami w zakresie dostępności:
    a) architektonicznej,
    b) cyfrowej,
    c) informacyjno-komunikacyjnej.

Informacje te uwzględnij w części VI oferty. Brak tych informacji w ofercie uznany będzie przez komisję konkursową za błąd formalny podlegający poprawie.

5. Zgodnie z treścią ogłoszeń konkursowych rozpoczęcie realizacji zadania może nastąpić najwcześniej w dniu podpisania umowy dotacyjnej. Koszty realizacji zadania, które poniósł oferent przed zawarciem umowy nie będą podlegać refundacji przez Gminę Miasta Toruń.

Prosimy organizacje pozarządowe (oferentów) o uważne zapoznawanie się z treścią ogłoszeń konkursowych, w tym także z kryteriami oceny ofert zawartymi w załączniku nr 2 do każdego ogłoszenia konkursowego - czyli z wzorem karty oceny oferty.

Przy ocenie ofert pod względem merytorycznym komisja konkursowa bierze pod uwagę następujące kryteria (zapisy części VII. Termin, tryb i kryteria stosowane przy dokonywaniu wyboru ofert każdego ogłoszenia konkursowego):

1) kryteria dopuszczające do oceny punktowej, tj.:

a) zgodność projektu z ogłoszeniem konkursowym,
b) czy oferent uwzględnił w ofercie analizę zagrożeń związanych z realizacją zadania oraz ryzykiem niewykonania w całości lub w części zadania w związku z obowiązującymi wytycznymi, ograniczeniami, nakazami, zakazami związanymi z pandemią
SARS-CoV-2?;
c) czy w świetle przedstawionej przez oferenta analizy zagrożeń związanych z wykonaniem zadania, o której mowa wyżej, możliwa jest realizacja zadania?;

2) kryteria oceny punktowej.

Oferta, która uzyska pozytywną ocenę w kryteriach dopuszczających, tj. ocena „TAK” w każdym kryterium dopuszczającym, zostanie poddana ocenie punktowej. Oferta, która nie uzyska pozytywnej oceny w kryteriach dopuszczających, tj. uzyska co najmniej jedną ocenę „NIE”  w kryteriach dopuszczających zostanie odrzucona.

Wyłącznie oferty, które w kryterium „B” (dopuszczającym) uzyskają ocenę pozytywną (3 x TAK) mogą być poddane przez komisję konkursowa dalszej ocenie merytorycznej. Oferty z negatywną oceną dopuszczającą nie zostaną przyjęte do realizacji i nie uzyskają wsparcia finansowego z budżetu Gminy Miasta Toruń.

Zachęcamy raz jeszcze, aby przed przygotowaniem oferty konkursowej zapoznać się z treścią ogłoszenia konkursowego, szczególnie z kryteriami oceny ofert (wzór karty oceny oferty).
/-/


Najczęściej czytane aktualności

  • Otwieramy lewoskręt na Poznańskiej
    Drogi, Miasto
    W najbliższy piątek (29.03) o godzinie 15.00 zostanie otwarty dla ruchu lewoskręt z ulicy Poznańskiej w ulicę Prüfferów. Nowa infrastruktura zwiększy bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego (m.in. poprzez wykonanie azylu na przejściu dla pieszych), a także poprawi płynność ruchu w tym miejscu.
  • Na zdjęciu: biały autobus miejski
    Miasto, MZK
    W związku z udostępnieniem dla ruchu kołowego ulicy Poznańskiej na odcinku od ul. Hallera do ul. Drzymały od piątku 29 marca 2024 r. wprowadzone zostaną zmiany w rozkładach jazdy niektórych linii komunikacji miejskiej.
  • Na zdjęciu: żółty tramwaj i biały autobus miejski
    Miasto, MZK
    W okresie Świąt Wielkanocnych w Toruniu będzie inaczej funkcjonowała komunikacja miejska.
  • Toruń wspiera miejską policję
    Miasto
    Gmina Miasta Toruń podpisała kolejne porozumienie z Komendą Miejską Policji w Toruniu. Chodzi o wsparcie finansowe na dodatkowe patrole policji oraz zakup nowych samochodów i psów służbowych. 28 marca 2024 r. Gmina Miasta Toruń podpisała porozumienie z Komenda Miejską Policji w Toruniu dotyczące przekazania środków pieniężnych w wysokości 1 mln 75...
  • Miasto, Sport
    W wieku 97 lat zmarł Honorowy Prezes Automobilklubu Toruńskiego Tadeusz Władyko.
  • Na zdjeciu: ławki i krzesła w sali lekcyjnej, w tle tablica i mapa
    Miasto
    Podczas najbliższej sesji 4 kwietnia 2024 r. radni zajmą się propozycją zmian wysokości niektórych składników wynagrodzeń w jednostkach oświatowych.
  • W wieku 97 lat zmarł Honorowy Prezes Automobilklubu Toruńskiego Tadeusz Władyko.
  • 7 kwietnia 2024 r. odbędą się wybory samorządowe. Zanim pójdziesz głosować, warto upewnić się, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy.
  • Podczas najbliższej sesji 4 kwietnia 2024 r. radni zajmą się propozycją zmian wysokości niektórych składników wynagrodzeń w jednostkach oświatowych.
  • Jeszcze do 2 kwietnia 2024 r. zainteresowane podmioty mogą składać oferty na wykonanie przedsięwzięć rewitalizacyjnych na obszarze rewitalizacji (Bydgoskiego Przedmieścia, Podgórza i Starego Miasta). Jest to już II tura konkursu. Przedmiotem konkursu jest powierzenie realizacji zadania gminy w terminie od 1 czerwca 2024 r. do 31 grudnia 2024 r., w...
  • To już ostatnie dni. Do 31 marca 2024 r. trwa nabór wniosków w ramach Programu „Moje Podwórko”. Wsparcie finansowe można otrzymać m.in. na nowe place zabaw, ławki, zieleń, dostosowanie przestrzeni do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami, w tym dla osób z niepełnosprawnościami oraz remont nawierzchni.
  • Toruńscy sportowcy i trenerzy odebrali nagrody od miasta Torunia za swoje osiągnięcia w roku 2023 na arenach krajowych i międzynarodowych.
  • Towarzystwo Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom w Toruniu ogłasza nabór dla szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz przedszkoli z Torunia na: Zajęcia informacyjno-edukacyjne dla rodziców, rodzin osób zagrożonych e-uzależnieniami.
  • Daj Szansę Fundacja Na Rzecz Rozwoju Dzieci Niepełnosprawnych rozpoczęła kolejny rok działalności projektu „Centrum Diagnozy i Terapii FASD”, realizowanego dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń. Ofertę kierujemy do rodzin opiekujących się dziećmi z FASD lub z podejrzeniem występowania FASD. Działania Fundacji pozwalają objęć kompleksową opieką dzieci...