Dobry start dla toruńskich uczniów | www.torun.pl

Dobry start dla toruńskich uczniów

Miasto
Data publikacji: 06 sierpnia 2020
Autor: Małgorzata Litwin
Kobieta wchodzi do siedziby Toruńskiego Centrum Świadczeń Rodzinie

Toruńskie Centrum Świaczeń Rodzinie wypłaciło już ponad 1,6 mln zł w ramach świadczenia "Dobry start".

To rządowa pomoc skierowana do uczniów rozpoczynających rok szkolny 2020/2021. Wsparcie jest przeznaczone na na pokrycie kosztów związanych z początkiem roku szkolnego. Świadczenie przysługuje raz w roku, w wysokości 300 zł na każde dziecko, do ukończenia 20. roku życia, a na dziecko z niepełnosprawnością umiarkowaną lub znaczną - do 24. roku życia. Jest przyznawane również na dzieci, które ukończyły odpowiednio 20. lub 24. rok, ale w tym samym roku kalendarzowym rozpoczną rok szkolny.

W tym roku w Toruniu pieniądze trafiły już do 3981 rodzin na 5377 dzieci, a łączna kwota wypłat wyniosła 1 613 100 zł.

Przypominamy, że wnioski o przyznanie świadczenia "Dobry start" można składać od 1 lipca do 30 listopada. W lipcu do Toruńskiego Centrum Świadczeń Rodzinie wpłynęło 7931 wniosków.

Podania można złożyć elektronicznie (za pośrednictwem bankowości elektronicznej, portalu PUE Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz platformy Emp@tia), a w sierpniu także papierowo (wypełnione wnioski należy wrzucać do urn podawczych znajdujących w siedzibach TCŚR). Zachęcamy do składania wniosków przez internet – wypełnienie formularza zajmuje kilka minut i nie wymaga wychodzenia z domu. Informacja o jego przyznaniu świadczenia jest przesłana zainteresowanym pocztą elektroniczną na adres e-mail wskazany we wniosku.

Szczegóły na temat świadczenia "Dobry start" (w tym druki oraz wzór wypełnionego wniosku wraz z instruktażem) można znaleźć pod linkiem: www.tcsr.torun.pl/akcja-swiadczeniowa-2020

Fot. Lech Kamiński


Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: autobusy MZK i przechodząca kobieta na przejściu dla pieszych
  MZK
  W związku z powrotem dzieci klas I-III Szkół Podstawowych do nauki stacjonarnej, od poniedziałku 18 stycznia 2021 r. przywrócona zostanie linia nr 39.
 • Na zdjęciu kamienice przy Rynku Nowomiejskim w Toruniu
  Koronawirus, Miasto
  Na najbliższej sesji, 21 stycznia 2021 r. radni pochylą się nad uchwałą dot. zwolnienia z podatku od nieruchomości. Ma być ono udzielone tym przedsiębiorcom, których płynność finansowa uległa pogorszeniu z powodu koronawirusa.
 • Mapa z zaznaczoną lokalizacją węzła przesiadkowego przy dworcu Toruń Wschodni
  Miasto
  Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących budowy węzła przesiadkowego przed dworcem Toruń Wschodni wraz ze zmianą układu drogowego - w rejonie pl. Skarbka.
 • Pomnik Hallera z kwiatami
  Miasto
  18 stycznia 2021 roku mija 101 lat od powrotu Torunia do wolnej Polski. Z powodu pandemii obchody będą miały skromniejszy charakter. W imieniu mieszkańców złożone zostaną kwiaty, oddany zostanie salut armatni, przygotowano wystawę, quiz i konkurs plastyczny.
 • budowa instalacji wodno-kanalizacyjnej
  Inwestycje, Miasto
  Projekt uchwały w sprawie Wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych Toruńskich Wodociągów Sp. z o.o. na lata 2021- 2025 rozpatrywany będzie 21 stycznia 2021 r., podczas 26. sesji Rady Miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: grafika konsultacji społecznych
  Miasto
  Podczas sesji Rady Miasta Torunia radni zdecydują, czy przyjmują Plan konsultacji społecznych na rok 2021.
 • W ciągu ostatniej doby 79 mieszkańców Torunia zaraziło się koronawirusem SARS-CoV-2. Przez choroby współistniejące z COVID-19 zmarły trzy osoby.
 • Barbara Köhler – niemiecka poetka, laureatka Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi z 2003 r. zmarła 8 stycznia 2021 r. w wieku 61 lat. Informację przekazało Miasto Getynga.
 • Czternaście osób zajmujących się działalnością artystyczną, twórców i animatorów kultury otrzyma Stypendia Miasta Torunia w dziedzinie kultury na rok 2021. Za otrzymane od miasta pieniądze zrealizują swoje artystyczne projekty. Do 30 września 2020 r. do Wydziału Kultury Urzędu Miasta Torunia wpłynęły 23 wnioski o stypendium, w tym 16 o stypendium...
 • Publikujemy treść apelu o wsparcie wszystkich ośrodków turystycznych, w tym Torunia, który prezydent miasta Michał Zaleski skierował do Jarosława Gowina Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii.
 • Od 15 stycznia seniorzy 80+ mogą się rejestrować na szczepienie, od 22 stycznia osoby 70+, a pozostali mogą od 15 stycznia zgłosić chęć szczepienia i oczekiwać na powiadomienie.
 • Po krótkiej przerwie wznowiono prace przy rozbudowie mostu drogowego im. marszałka Józefa Piłsudskiego. Ruch wahadłowy będzie obowiązywał w nocy z 13 na 14 stycznia 2021 r.
 • Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Torunia przedłużeniu uległ termin składania wniosków o dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane.
 • Zimowa aura nie zahamowała robót przy dwóch inwestycjach realizowanych przez Miejski Zakład Komunikacji w centrum Torunia. W rejonie pl. Rapackiego trwają przeglądy odbiorowe, a na ul. Kraszewskiego realizowane są roboty przy rozbiórce torowiska.