Do lekarza w dni wolne | www.torun.pl

Do lekarza w dni wolne

Miasto
Data publikacji: 30 kwietnia 2021
Autor: Małgorzata Litwin

Trzy placówki medyczne zapewniają obecnie świąteczną i nocną opiekę zdrowotną w Toruniu w ramach NFZ.

W czasie majówki może się zdarzyć, że będziemy musieli udać się do lekarza. Od ubiegłego roku na terenie Torunia w dni świąteczne lub w porze nocnej dyżurują 3 placówki:    

 • Miejska Przychodnia Specjalistyczna, ul. Uniwersytecka 17, budynek A, wejście od parkingu – porady dla dorosłych, tel. 56 611 99 42.
 • Szpital Dziecięcy przy ul. Konstytucji 3 Maja 42 - opieka pediatryczna dla dzieci do 18. roku życia, tel. 56 679 40 40.
 • Specjalistyczna Przychodnia Medycyny Rodzinnej "Rudak-Med" Sp. z o.o., ul. Podgórska 24 a - dla dorosłych i dzieci, tel. 56 654 78 20.

Jeśli chodzi o opiekę dentystyczną, w Toruniu wciąż nie ma niestety stomatologa zainteresowanego świadczeniem usług w dni wolne i w godzinach nocnych w ramach NFZ. Najbliższy taki punkt przyjmujący torunian to Miejski Zespół Opieki Zdrowotnej we Włocławku, ul. Kilińskiego 16, tel. 54 231 10 62.

Pacjenci zakażeni Covid-19 lub przebywający na kwarantannie w nagłych wypadkach mogą uzyskać pomoc stomatologiczną w Centrum Rehabilitacji Revital Medic w Toruniu przy ul. Gregorkiewicza 3, tel. 730 731 874 lub w poradni stomatologicznej Regionalnego Szpitala w Grudziądzu, ul. Rydygiera 15/17, tel. 534 450 892.

Na zdjęciu: Miejska Przychodnia Specjalistyczna w Toruniu, fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Natalia Kaliszek i Mksym Spodyriev otrzymują akty przyznania stypendium z rąk prezydenta Torunia Michała Zaleskiego
  Miasto, Sport
  12 maja w TVP Sport zostanie pokazana Gala Łyżwiarska, zarejestrowana w Toruniu 8 maja 2021 r. na lodowisku Tor-Tor. Najlepsi toruńscy zawodnicy Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev otrzymali z rąk prezydenta Michała Zaleskiego akty przyznania stypendiów sportowych za zdobycie kwalifikacji olimpijskiej do Pekinu.
 • Żołnierz składa wieniec pod pomnikiem ofiar II wojny światowej w alei św. Jana Pawła II
  Miasto
  8 maja, w 76. rocznicę zakończenia II wojny światowej w Polsce i Europie, delegacja miasta złożyła wiązanki kwiatów w toruńskich miejscach upamiętnienia jej ofiar.
 • Kwitnące tulipany i żonkile w rejonie pomnika Jana Pawła II
  Eko, Miasto
  Wiosna to zdaniem wielu najpiękniejsza pora roku w Toruniu. Miasto tonie w świeżej zieleni i barwach tysięcy wiosennych kwiatów.
 • Turyści przy pomniku Kopernika, widok w stronę ulicy Szerokiej
  Kultura, Miasto
  14-16 maja 2021 r. zapraszamy torunian i turystów na oficjalną inaugurację sezonu turystycznego w naszym mieście. Będzie okazja do obejrzenia atrakcji mniej znanych lub niedostępnych na co dzień.
 • Logo Transport Logistic
  Biznes, Miasto
  Międzynarodowa branża logistyczna spotkała się online na monachijskich targach.
 • Grafika epidemiczna dla Torunia
  Koronawirus, Miasto
  W Toruniu w ciągu ostatniej doby potwierdzono 24 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nikt nie zmarł z powodu COVID-19.
 • Po raz kolejny zapraszamy mieszkańców Torunia do wspierania branży gastronomicznej i udziału w konkursie Kupuj lokalnie. Zamawiając jedzenie z restauracji można wygrać nagrody.
 • Uchwalony przez Radę Miasta Torunia regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasta Toruń rozstrzyga kwestie związane z cyklicznym przeprowadzaniem deratyzacji.
 • Na wniosek prezydenta Michała Zaleskiego dokonano korekty dot. konstrukcji barier na rozbudowywanym moście im. Józefa Piłsudskiego. Po zmianach bariery nie będą zasłaniały widoku z mostu na m.in. Zamek Dybów.
 • Zbigniew Lisowski, dotychczasowy dyrektor Teatru Baj Pomorski, wygrał konkurs na kierowanie lalkową sceną od września 2021 r. Jeśli wszystkie warunki zostaną uzgodnione, obowiązki powierzone zostaną mu na kolejne 5 lat.
 • Do końca roku 2021 można dokonywać płatności gotówkowych na rzecz Gminy Miasta Toruń bez dodatkowych opłat i prowizji w placówkach Poczty Polskiej na terenie Torunia.
 • Od najbliższego poniedziałku (10 maja) w toruńskiej Strefie Płatnego Parkowania pojawi się samochód, który skontroluje, czy zapłaciliśmy za parkowanie w strefie. E-kontrola ma charakter pilotażowy i potrwa do 14 maja.
 • Podczas 30. Sesji Rady Miasta Torunia 13 maja 2021 r. rozpatrzony zostanie prezydencki projekt uchwały podający do publicznej wiadomości informację o zamiarze i przyczynach połączenia dwóch instytucji kultury: Toruńskiej Agendy Kulturalnej i Centrum Kultury „Zamek Krzyżacki".
 • „Wyrzucisz śmieci za drzwi, wrócą oknem” to kampania Galerii Rusz promująca postawy proekologiczne i zwracająca uwagę na problem zaśmiecania naszej planety.