Chleb, wino i szczepionka | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Chleb, wino i szczepionka

Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 03 sierpnia 2021
Autor: Natalia Przytarska
Na zdjęciu pielęgniarka szczepi mężczyznę w restauracji

Kilkunastu pracowników restauracji „Chleb i Wino” zostało zaszczepionych dzisiaj w miejscu swojej pracy. W ten sposób zainicjowana została pilotażowa akcja szczepienna w toruńskiej gastronomii i hotelarstwie.

Bezpieczne miejsce – tak nazywa się realizowana we współpracy z miastem inicjatywa toruńskiej gastronomii i hotelarstwa, której celem jest zapewnienie klientów o bezpieczeństwie korzystania z ich usług dzięki zaszczepieniu obsługi przeciwko COVID-19.

- Chcemy pokazać, że Toruń jest miastem odpowiedzialnym, w którym właściciele i pracownicy gastronomii oraz hotelarstwa dbają o bezpieczeństwo swoich klientówmówiła Aleksandra Iżycka, Gminny Koordynator ds. SzczepieńPrzygotowujemy się w ten sposób na jesień i zimę – chcemy uniknąć zamknięcia tych branż. Szczepienie może nam w tym zdecydowanie pomóc.

Pierwszym bezpiecznym miejscem w Toruniu stała się 3 sierpnia 2021 r. restauracja „Chleb i Wino” na Rynku Staromiejskim. Akcję szczepienną przeprowadziła Miejska Przychodnia Specjalistyczna. Pracownicy do wyboru mieli szczepionki jednodawkowe i dwudawkowe. Tak jak w przypadku szczepień bez wcześniejszej rejestracji, dawkę szczepionki przyjąć mogły nie tylko osoby narodowości polskiej, ale także obcokrajowcy.

Jak rozpoznać, która restauracja lub hotel wzięły udział w akcji, a tym samym stały się bezpiecznym miejscem? Wystarczy znaleźć na drzwiach lokalu specjalną czerwono-czarną naklejkę „Safe Place. Vaccinated – Zaszczepieni”. W ten sposób możemy być pewni, że cała obsługa została zaszczepiona przeciwko COVID-19.

Naklejka safe place

Naklejka Safe Place - Bezpieczne Miejsce

Do udziału w akcji zapraszamy również inne toruńskie lokale. W tym celu należy skontaktować się z:

 • Gminną Koordynator ds. Szczepień, tel. 56 611 89 00
 • Miejską Przychodnią Specjalistyczną, tel. 535 164 120

Fot. tytułowe Jacek Smarz

Najczęściej czytane aktualności

 • Zastępca prezydenta Rafał Pietrucień na Zlocie Mercedesów
  Miasto, Sport
  Kilkuset fanów mercedesów odwiedziło Toruń 19 maja 2024 r. W MotoParku przy ul. Łukasiewicza 66 odbył się Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz.
 • Dziecko na rowerku na Motoarenie
  Sport
  246 uczestników stanęło 19 maja 2024 r. na starcie zawodów rowerkowych dla dzieci na Motoarenie.
 • Na zdjęciu: samochody - mercedesy
  Miasto
  W niedzielę 19 maja 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu, która prawdopodobnie będzie największym na świecie tegorocznym spotkaniem fanów tej prestiżowej marki.
 • Rondo Czadcy z tramwajem
  Drogi, Miasto
  Uwaga! Awaria sygnalizacji świetlnych w rejonie ronda Czadcy, spowodowana przez burzę. Prosimy o ostrożność!
 • Michał Gordon oprowadza zwiedzających po wystawie, fot. Sławomi Kowalski
  Kultura, MZK
  Atrakcją pierwszej w tym roku Toruńskiej Nocy Muzeów była wystawa pt. „Autobusem i tramwajem po dawnym Toruniu”, przygotowana przez Muzeum Okręgowe w Toruniu, Miejski Zakład Komunikacji i Toruński Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej.
 • Na zdjęciu: pani daje dziecku cukierki z koszyka
  Miasto
  Po raz 12. Zespół Szkół nr 19 zorganizował piknik dla swoich uczniów i ich rodzin. Atrakcji było co nie miara!
 • 18 maja 2024 r. w hali w hali sportowej ZSPS i VIII LO przy ul. Grunwaldzkiej rozpoczął się III Międzynarodowy Turniej Szermierczy „Złoty Piernik” w szpadzie dziewcząt i chłopców. Zawody potrwają do 19 maja.
 • 80 ceramicznych maków w 80. rocznicę bitwy pod Monte Cassino – tak Toruń uczcił wielki czyn polskich żołnierzy w czasie II wojny światowej.
 • W ramach podróży studyjnej attache wojskowi w Polsce odwiedzili Toruń. W kolacji wydanej przez Departament Wojskowych Spraw Zagranicznych MON udział wziął prezydent Paweł Gulewski.
 • Dziesięć wyjątkowych monodramów na scenie Teatru Baj Pomorski – rozpoczęły się 38. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora.
 • W niedzielę 19 maja 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu, która prawdopodobnie będzie największym na świecie tegorocznym spotkaniem fanów tej prestiżowej marki.
 • Orsolya Zsuzsanna Kovács, Ambasador Węgier w Polsce, była gościem prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego 17 maja 2024 r.
 • Karatecy z klubu Kimura Toruń wrócili z medalami z Międzynarodowych Mistrzostw Polish Open oraz WGKF w full contact karate.
 • Korzyści płynące z programu „Cała Polska Strefą”, wyzwania związane z cyfryzacją i automatyzacją, wyniki najnowszego raportu Randstad oraz oferta działań probiznesowych Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu – to główne tematy spotkania dla przedsiębiorców z sektora BPO, na które zapraszamy 4 czerwca 2024 roku do restauracji Mio Piano w Toruniu.