Biznesowy Poranek z marketingiem | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Biznesowy Poranek z marketingiem

Biznes, Miasto
Data publikacji: 22 lutego 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: prezydent przemawia do biznesmenów

Przedstawiciele firm marketingowych spotkali się z prezydentem Michałem Zaleskim, żeby porozmawiać o możliwościach rozwoju oraz podzielić się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami w prowadzeniu biznesu w Toruniu.

22 lutego 2024 roku w Toruńskim Inkubatorze Technologicznym przy ul. Łokietka 5 odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Biznesowe Poranki”. Tym razem o prowadzeniu działalności w naszym mieście prezydent Michał Zaleski rozmawiał z przedstawicielami toruńskich firm z branży marketingowej.

Michał Zaleski podkreślał, że corocznie Toruń odwiedza ponad 2 miliony osób, jednak ważne jest poszukiwanie nowych spojrzeń na miasto, by nie było postrzegane tylko przez pryzmat pierników i Kopernika. – Toruń powinien nastawić się na intensywne poszukiwanie sposobów, żeby wyeksponować jego potencjał, nie tylko jako miasta turystycznego, ale także miejsca do inwestycji i poszukiwania pracy. Pracodawcy potrzebują nie tylko terenów pod inwestycje, ale przede wszystkim dobrych warunków do życia dla pracowników, z bogatą ofertą socjalną, edukacyjną, kulturalną i sportowąmówił prezydent Michał Zaleski.

Wśród zaproszonych gości pojawili się przedstawiciele największych toruńskich firm marketingowych, którzy podzielili się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi promocji miasta. Dawid Klimek z TRM Studio podkreślał rolę mediów społecznościowych oraz kanału YouTube w rozpowszechnianiu wiadomości o Toruniu. Podobne zdanie miał także Tomasz F. Grzelak z People Helper: – Social media to często podstawowe źródło informacji dla wielu ludzi, a sukcesy np. sportowców na toruńskich obiektach przyciągają uwagę całego świata.

Jednym z ciekawszych pomysłów na zwiększenie popularności naszego miasta wśród turystów jest projekt szefa kuchni Bartłomieja Witkowskiego, który może rozsławić Toruń swoją kulinarną ofertą nie tylko w Polsce, ale także poza jej granicami.

Przedstawiciele samorządu zaprezentowali swoje propozycje na promocję Torunia, a cenne uwagi od fachowców z branży marketingowej pomogą wdrożyć kolejne pomysły na wyeksponowanie walorów miasta i przyciągnięcia do niego nie tylko turystów, ale także inwestorów i nowych mieszkańców.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Docenieni za bohaterską postawę
  Miasto
  St. asp. Łukasz Grabowski i Rafał Koziołek zachowali zimną krew i wyciągnęli z Wisły 16-letnią dziewczynę. Ich bohaterską postawę docenił Prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Na zdjęciu: błękitne niebo, ceglany mur gdaniska i zakwitające pąki na drzewie
  Kultura, Miasto, Sport
  Jak co roku o tej porze poszerzamy horyzonty dzięki kolejnej edycji Festiwalu Nauki i Sztuki. A dla miłośników żużla nie lada gratka - pierwszy w tym sezonie mecz na toruńskiej Motoarenie. Kibicujemy!
 • Zazieleniamy Bulwar Filadelfijski
  Eko, Miasto
  Na Bulwarze Filadelfijskim robi się coraz bardziej zielono. To za sprawą nowych nasadzeń oraz trawy, która właśnie jest układana nad Wisłą.
 • Miasto
  21 kwietnia 2024 r. w godz. 7:00-21:00 zagłosujemy w II turze wyborów samorządowych, w których wybierzemy Prezydenta Miasta Torunia. Przed głosowaniem warto upewnić się, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy.
 • Miasto
  Uczniowie drugiej klasy w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 15 im. Powstańców Śląskich w Piekarach Śląskich wybrali kilka miejsc w Toruniu i okolicach, do których przygotują specjalne kartki.
 • Miasto, Sport
  W 2. kolejce PGE Ekstraligi KS APATOR Toruń pewnie pokonał FOGO UNIĘ Leszno 59:31. Liderem gospodarzy był Emil Sajfutdinow, który zdobył 14 punktów. Było to pierwsze w tym sezonie spotkanie rozegrane na Motoarenie.
 • Od maja do sierpnia 2024 potrwają w Toruniu spotkania z lokalnymi artystami pod nazwą Park Kultury. Zaplanowano m.in. koncerty muzyczne, spektakle teatralne, pokazy filmowe i konkurs fotograficzny. Wydarzenia będą się odbywały w Amfiteatrze Parku na Bydgoskim Przedmieściu i w Nicolaus Bank Cafe.
 • W Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce Masters wystartowało 3 013 osób z 39 państw europejskich i 11 spoza Europy. Wszystko dzięki decyzji władz miasta, które zdecydowały po raz czwarty, że rywalizacja będzie się toczyć w Toruniu oraz dzięki znakomitej pracy prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters Wacława Krankowskiego i jego sztabu.
 • Jak co roku o tej porze poszerzamy horyzonty dzięki kolejnej edycji Festiwalu Nauki i Sztuki. A dla miłośników żużla nie lada gratka - pierwszy w tym sezonie mecz na toruńskiej Motoarenie. Kibicujemy!
 • Funkcjonujące na Rynku Nowomiejskim 28 w Toruniu Kino CAMERIMAGE przygotowało specjalny repertuar filmowy na majówkę (1-5.05.2024 r.). Widzowie będą mogli obejrzeć m.in. filmy przygodowe i komediowe oraz bajki dla dzieci.
 • Dwanaście prac magisterskich i dyplomowych poświęconych Toruniowi otrzymało nagrody i wyróżnienia w 32. edycji konkursu organizowanego przez Towarzystwo Miłośników Torunia, a zrealizowanego przy wsparciu Gminy Miasta Toruń. Konkurs objęty jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Torunia Pana Michała Zaleskiego.
 • Dobra wiadomość dla fanów żużla. W piątek, 19 kwietnia br., w związku z zawodami żużlowymi na Motoarenie, uruchomione zostaną dodatkowe kursy tramwajów.
 • Już w najbliższą niedzielę 21 kwietnia 2024 r. o godz. 16:30 w Teatrze Baj Pomorski odbędzie się premiera spektaklu "Wikingowie z Północnej Ulicy".
 • Zapraszamy serdecznie do udziału w Majówce w Muzeum Okręgowym w Toruniu w dniach 28 kwietnia – 5 maja 2024 r. Czekać będzie na Państwa moc atrakcji i sporo niespodzianek. Dodatkowo informujemy, że nasze oddziały muzealne będą dla Państwa otwarte od godz. 10.00 – 18.00.