Biznes Made in Toruń | www.torun.pl

Biznes Made in Toruń

Biznes, Miasto
Data publikacji: 18 października 2021
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: przedsiębiorcy nagrodzeni certyfikatem Made in Toruń z prezydentem Michałem Zaleskim

14 firm odebrało w dniu 18 października 2021 r. certyfikaty znaku jakości Made in Toruń. Wśród wyróżnionych przedsiębiorstw są m.in. start-upy zajmujące się technologiami nanowęglowymi, firmy z branż paliwowej, medycznej czy programistycznej. Na liście są też szkoła językowa, centrum nurkowe, pralnia chemiczna czy firma consultingowa.

Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się w sali Kina Centrum w Centrum Sztuki Współczesnej. Przedstawiciele 14 firm działających w Toruniu odebrali z rąk prezydent Michała Zaleskiego statuetki Made in Toruń. - Przed Państwem najlepsi z najlepszych: 14 firm, które dołączają dzisiaj do prestiżowego grona liderów toruńskiego biznesu, wyróżnionych miejskim certyfikatem Made in Toruń. Daje on wszystkim, którzy będą współpracować czy korzystać z usług i produktów firm laureatów, gwarancję najwyższego poziomu, zgodnego z dobrą toruńską tradycją przedsiębiorczości – mówił prezydent Torunia Michał Zaleski.    

Podczas wydarzenia prezydent Michał Zaleski uhonorował statuetką Diamentowego Anioła pana Józefa Kanie, który od 1966 roku prowadzi zakład szewski przy ul. Radiowej, na lewobrzeżu w Toruniu. O 92-latku z wielką pasją do swojej pracy zrobiło się ostatnio głośno za sprawą mediów społecznościowych. Na odzew nie trzeba było czekać. Pomoc w zebraniu zleceń dla doświadczonego szewca zaoferowała znana firma z branży. Pan Józef, oprócz napraw, szyje również buty – szpilki, eleganckie pantofle oraz buty do tańca.

W 9 edycjach projektu Made in Toruń wyróżniono łącznie 225 firm. Made in Toruń to certyfikat jakości przyznawany przez Kapitułę złożoną z przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu – CWB, IPH, TARR, Wydział Promocji i Turystyki UM. - Prowadzony przez CWB projekt Made in Toruń ma wzmacniać pozytywny wizerunek toruńskich produktów i usług. W mieście działa ponad 25 podmiotów gospodarczych, jest więc z czego wybieraćpodkreśla  Łukasz Szarszewski, dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

Aby przystąpić do kolejnego naboru, należy wypełnić ankietę, która znajduje się na stronie www.madeintorun.pl i przesłać ją do Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

Lista laureatów znaku jakości Made in Toruń:

1. Celuch Consulting – usługi szkoleniowe
Krzysztof Celuch jest mówcą, konsultantem biznesowym, wykładowcą akademickim i przedsiębiorcą prowadzącym Celuch Consulting. Pomaga organizacjom, instytucjom i przedsiębiorstwom w obszarach zarządzania, komunikacji, motywacji, rozwoju biznesu. Najlepszym wyznacznikiem skuteczności działań firmy jest grono ponad 100 klientów na terenie całego świata – od Meksyku po Chiny.

2. Oxford Station Akademia Językowa – Oxford Stage
Oxford Station to szkoła, która powstała z pasji do języka angielskiego. Każdego dnia pod okiem wykwalifikowanych wychowawców najmłodsi uczniowie, bawiąc się w otoczeniu angielskich słów zdobywają wiedzę, a starsi uczniowie przygotowują się do egzaminów. Metoda Oxford Stage opiera się na nauce komunikacji, wykorzystywaniu podczas zajęć popularnych gier angielskich i amerykańskich gier planszowych, to nauka przez zabawę, motywacja do podejmowania wyzwań, wywoływanie pozytywnych emocji i współpraca w grupie.

3. Nanoseen – nanomembrany do odsalania wody
Firma Nanoseen tworzy przełomowe i innowacyjne rozwiązanie dla odsalania wody – nanomembrany NanoseenX.  Toruńska firma stworzyła pierwsze na świecie rozwiązanie, które wykorzystuje proces filtracji i nie wymaga dostarczenia energii czy ciśnienia. Umożliwia oczyszczenie wody morskiej, słonej, ścieków do czystej wody pitnej w ciągu kilku minut.

4. ADOP Sp. z o.o. – oprogramowanie na zamówienie
ADOP Sp. z o.o. od kilkunastu lat projektuje i wdraża w firmach oprogramowanie do zarządzania produkcją, dostosowane do indywidualnych potrzeb. Niepowtarzalny i elastyczny system zarządzania,  wzbogacają o nowe funkcjonalności – dzięki temu system rozwija się razem z firmą, która go używa.

5. KONICZYNKA – Montaż wykładzin
Firma Koniczynka od 1990 roku jest jednym z największych, specjalistycznych sklepów w województwie kujawsko-pomorskim, z główną siedzibą w Toruniu. Salon sprzedaży w Toruniu to aż ponad 1400 m kw. powierzchni handlowej. Długoletnia współpraca z wiodącymi producentami pozwala na zaprezentowanie bogatej i doskonałej jakościowo oferty, w najlepszych cenach. Koniczynka to również montaż wykładzin. Posiadają 30-letnie doświadczenie  dzięki czemu są w stanie sprostać nawet najbardziej wygórowanym oczekiwaniom klientów.

6. KM Kominki – Piece – usługi zduńskie
KM Kominki - Piece oferuje kompleksowe i profesjonalne usługi zduńskie: kominki otwarte i zamknięte, kuchnie kaflowe, piece kaflowe,  kominki z płaszczem wodnym, wędzarnie, piece chlebowe.

7. Lecznice Citomed Sp. z o.o. – medycyna podróży – szczepienie Covid-19
Centrum Medycyny Podróży Citomed to jedyne miejsce w Toruniu, gdzie pod okiem specjalisty można kompleksowo przygotować się do wyjazdu w rejony o innych warunkach klimatycznych i sanitarnych. Lecznice Citomed posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa i należą do Krajowej Sieci Ośrodków Medycyny Podróży. Citomed wydaje też Międzynarodową Książeczkę Szczepień, tzw. żółtą książeczkę - dokument wymagany w niektórych regionach świat.

8. Proxima sp. j. – sterownik SOS
Firma Proxima powstała w 1995 r. i od początku działalności zajmuje się projektowaniem oraz produkcją urządzeń elektronicznych. Pierwszymi produktami były zabezpieczenia do pojazdów. Jako pierwsi w Polsce wyprodukowaliśmy autoalarm ze zmiennym kodem, immobiliser antyporwaniowy Kidnaper. Następnymi produktami były sterowniki radiowe. Produkują też moduły GSM wykorzystywane przez Agencje Ochrony oraz indywidualnych klientów do powiadamiania o alarmach oraz zdalnego sterowania innymi urządzeniami poprzez sieć GSM. Najnowszymi produktami są sterowniki, karty radiowe oraz piloty wykorzystywane w automatyce bramowej.

9. Instytut Technik Węglowych – wdrażanie nowych materiałów z komponentów nanowęglowych
Instytut Technik Węglowych  jest właścicielem marki  Carbon4Nano. Są jedynym w Polsce producentem koncentratów i dyspersji na bazie nanorurek węglowych. ITW prowadzi zaawansowane badania w zakresie rozwijania technologii nanowęglowej, poprzez udoskonalanie nanorurek węglowych, ich oczyszczanie, chemiczne modyfikowanie i dyspergowanie. Instytut oferuje ekspertyzy i analizy w zakresie składu pierwiastkowego, składu chemicznego, właściwości elektrycznych, struktury krystalicznej i składu fazowego betonów oraz ceramiki oraz badania wpływu promieniowania jonizującego na procesy degradacji materiałów.

10. AWIX OIL – hurtowa i detaliczna sprzedaż paliw
Przedsiębiorstwo AWIX OIL zostało założone w Toruniu w 1996 roku. Od początku działalności zajmuje się hurtową sprzedażą oleju napędowego i oleju opałowego. AWIX-OIL to także sieć stacji benzynowych na terenie całego województwa.

11. Family Diving – szkoła nurkowania Family Diving
Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygotowywać się do nurkowania, potrzebujesz udoskonalenia po latach nieobecności w wodzie, czy też chcesz poszerzyć swoje umiejętności o kurs specjalistyczny, to szkoła Family Diving jest odpowiednim miejscem dla każdego. Zapewniają szkolenia nurkowe dostosowane do potrzeb i oczekiwań, w szerszym gronie pasjonatów jak i kameralnej, indywidualnej atmosferze, tak aby wyszkolić profesjonalnych, pewnych swoich umiejętności nurków.

12. Ekopral – serwis usług pralniczych i czyszczenia chemicznego
Ekopral - Pralnia Chemiczna Pralnia Wodna działa w Toruniu od 1997 roku. Jako jedna z pierwszych firm na rynku zaproponowała profesjonalne usługi pralnicze zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm i instytucji.

13. NZOZ Remedis / Remedis PRO – pomoc psychoterapeutyczna
NZOZ Remedis / Remedis PRO oferuje pomoc w zakresie: leczenia wrodzonych i nabytych schorzeń narządu ruchu oraz pomocy psychoterapeutycznej, psychologicznej, psychiatrycznej, logopedycznej, neurologopedycznej i pedagogicznej

14. Orto-Clinic – profilaktyka i leczenie wad dzieci i młodzieży
To gabinet stworzony z pasji do ortodoncji. W odpowiedzi na indywidualne oczekiwania Pacjentów Agnieszka Piontek stworzyła miejsce, gdzie sztuka spotyka się z medycyną otwierając drogę do pięknego uśmiechu. Orto-Clinic współpracuj ze specjalistami z innych dziedzin stomatologii, nieustannie poszerza swoje kwalifikacje na szkoleniach i kursach.

Fot. Lech Kamiński

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: ludzie idący ulicą
  Miasto
  Poniżej publikujemy wyjaśnienie, jakie skierował do redaktora naczelnego „Nowości”, Marcina Habela, po publikacji dwóch artykułów na temat Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, dyrektor jednostki Rafał Walter.
 • Na zdjęciu: kobieta patrzy na zdjęcia na wystawie Sztuka Natury
  Eko, Miasto
  Ruszyła 14. edycja Festiwalu Sztuk Wizualnych Inspirowanych Naturą „Sztuka Natury" Toruń 2021.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski
  Miasto
  Prezydent Michał Zaleski kontynuuje leczenie z powodu zachorowania na Covid-19. Jak poinformował w mediach społecznościowych, jego stan zdrowia z dnia na dzień się poprawia.
 • Kościoł pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.Fot. Sławomir Kowalski
  Drogi, Miasto
  W sobotę 4 grudnia w związku z obchodami święta Radia Maryja zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu, które obejmą ulicę Żwirki i Wigury, Drogę Starotoruńską oraz ulicę Bema.
 • Na zdjęciu od lewej: Łukasz Kaźmierczak, Adrian Drzycimski - Instytut Wspierania Nowych Technologii, Violetta Weroniecka - Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia, Łukasz Szarszewski – Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu
  Biznes, Miasto
  Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu w partnerstwie z liderem Powiatowym Urzędem Pracy dla Miasta Torunia oraz Instytutem Wspierania Nowych Technologii podpisało umowę o wartości docelowej dla mieszkańców ponad 2 mln zł na realizację pilotażowego programu badania rynku pracy. Projekt realizowany będzie ze środków Rezerw Funduszu Pracy Ministerstwa...
 • Plakat zachęcający do udziału w akcji sprawdź światła
  Miasto
  4 grudnia 2021 r. można bezpłatnie sprawdzić ustawienie świateł drogowych w wybranych Stacjach Kontroli Pojazdów w Toruniu.
 • Z okazji setnej rocznicy urodzin Stanisława Lema, Europejskie Centrum Filmowe Camerimage i Grupa Balzola zapraszają na przegląd filmów, opartych na prozie najpopularniejszego polskiego twórcy literatury science-fiction. Od 10 do 30 grudnia na dużym ekranie Kina Camerimage, znajdującego się w Budynku Fundacji Tumult na Rynku Nowomiejskim 28,...
 • W najbliższą sobotę, 4 grudnia 2021 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Legionów w Toruniu odbędzie się Turniej Mikołajkowy Hokeja Halowego. Wstęp na wydarzenie jest wolny.
 • Urząd Miasta Torunia weryfikuje dokumentację dostarczoną przez torunian starających się o granty w ramach projektu "Granty PPGR - Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym".
 • Miasto Toruń nagrodzone przez Wspólnotę Polską "Za zasługi dla sportu polonijnego". Wyróżnienie odebrał 3 grudnia 2021 r. zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz podczas uroczystości w Centrum Olimpijskim w Warszawie.
 • Na jubileuszową, niezwykłą wystawę z okazji 130-lecia funkcjonowania komunikacji miejskiej w grodzie Kopernika zaprasza Miejski Zakład Komunikacji i Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.
 • Drony – technologia przyszłości już nadleciała. Systemy bezzałogowych statków powietrznych niewątpliwie mają szansę stworzyć branżę konkurencyjną do przemysłu samochodowego i lotniczego. W kolejnym odcinku cyklu „Start Up Toruń” Błażej Kriks właściciel firmy KRX Flying oraz ośrodka szkolenia OperatorDronów.pl opowiada o przyszłości swojej branży i...
 • Portal torunposzkole.pl to pomoc dla toruńskich rodziców poszukujących wartościowych zajęć pozaszkolnych dla swoich dzieci.
 • Z powodu montażu naświetlaczy w sobotę 11 grudnia 2021 r. most Piłsudskiego będzie zamknięty dla aut w godzinach od 6.00 do 17.00.