Bez tabu... o erotyce | www.torun.pl

Bez tabu... o erotyce

Kultura, Miasto
Data publikacji: 24 listopada 2021
Autor: Natalia Przytarska
Grafika wydarzenia Bez tabu o erotyce

3 grudnia Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza na "Wieczór dla dorosłych. Bez tabu... o erotyce". Jak mówią organizatorzy: "Tematem zajmiemy się zarówno od strony naukowej, ale postaramy się, żeby nie zabrakło pikantnych smaczków (dosłownie) i gorących atrakcji".

- W Centrum Innowacyjnej Edukacji udostępniamy jedyną w Polsce wystawę poświęconą procesowi dojrzewania człowieka „Ścieżki dorastania”. Pokazujemy na niej między innymi zmiany zachodzące w ciele człowieka, jak również kwestię ludzkiej seksualności. Dlatego też zdecydowaliśmy się, aby kolejny wieczór dla dorosłych poświęcić tematowi erotyki - wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy.

Podczas wydarzenia przygotowano spotkania poświęcone erotyce w literaturze i sztuce. Uczestnicy/uczestniczki będą mogli dowiedzieć się, jak zmieniał się stosunek artystów do tematów miłosnych i seksualnych na przestrzeni lat, co mieściło się w normach społecznych, a co już nie. Organizatorzy postarają się również zgłębić fenomen popularności powieści erotycznych obecny w naszej kulturze w ostatnich latach. Przygotowano również pokaz pole dance.

W wydarzeniu wezmą również udział przedstawiciele Centrum Erotyki, którzy opowiedzą o swojej działalności. Ponadto, będzie okazja do wygrania voucherów na zakupy w sieci CE. "Oprócz voucherów, na uczestników naszego quizu tematycznego, będą czekały upominki, które będzie można przetestować ze swoimi partnerami i partnerkami. Ale to już w zaciszu domowej alkowy" - zaznaczają organizatorzy.

Wieczór dla dorosłych odbędzie się 3 grudnia w Centrum Innowacyjnej Edukacji w godz. 18:00-21:00. Bilety w przedsprzedaży w cenie 20 zł można nabyć w kasach Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz w systemie sprzedaży online.

Po wyczerpaniu puli bilety będą dostępne w cenie 30 zł. Ze względu na reżim sanitarny w wydarzeniu może wziąć udział ograniczona liczba osób.

"Wtorek z socjologią" i "Medyczna Środa"

23 listopada w Centrum Innowacyjnej Edukacji odbędzie się kolejny wykład w ramach cyklu "Wtorki z socjologią". Wydarzenie jest współorganizowane przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz Instytut Psychologii UMK. Tym razem centrum nauki zaprasza na wykład prof. dr hab. Marii Lewickiej: "Jak skleić to, co się skleić nie da, czyli jak miasto i miejsce mogą pomóc scalić skonfliktowany politycznie kraj?".

Dzień później (24 listopada) w Centrum Innowacyjnej Edukacji odbędzie się wykład w ramach "Medycznych Śród". O chirurgicznych i "okołochirurgicznych" Nagrodach Nobla opowie dr hab. Wojciech Szczęsny, prof. UMK. Wydarzenie jest realizowane przy współpracy Młyna Wiedzy, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy.

Wykłady odbywają się w sali konferencyjnej Centrum Innowacyjnej Edukacji o godz. 18:00. Wstęp na wydarzenia jest wolny, ale ze względu na reżim sanitarny obowiązuje limit miejsc. Osoby, które nie mogą wziąć udziału w spotkaniach stacjonarnie mogą obejrzeć wykłady na kanale You Tube Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy:

Konferencja dla nauczycieli oraz fajf dla seniorów

W listopadzie centrum nauki zaprasza nauczycieli na konferencję poświęconą dobrostanowi psychicznemu pracowników oświaty, jak również na fajfa dla seniorów. Informacje o zaplanowanych wydarzeniach są dostępne na stronie internetowej Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy - klinij tutaj, aby przejść do strony. 

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: ludzie idący ulicą
  Miasto
  Poniżej publikujemy wyjaśnienie, jakie skierował do redaktora naczelnego „Nowości”, Marcina Habela, po publikacji dwóch artykułów na temat Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, dyrektor jednostki Rafał Walter.
 • Na zdjęciu: kobieta patrzy na zdjęcia na wystawie Sztuka Natury
  Eko, Miasto
  Ruszyła 14. edycja Festiwalu Sztuk Wizualnych Inspirowanych Naturą „Sztuka Natury" Toruń 2021.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski
  Miasto
  Prezydent Michał Zaleski kontynuuje leczenie z powodu zachorowania na Covid-19. Jak poinformował w mediach społecznościowych, jego stan zdrowia z dnia na dzień się poprawia.
 • Kościoł pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.Fot. Sławomir Kowalski
  Drogi, Miasto
  W sobotę 4 grudnia w związku z obchodami święta Radia Maryja zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu, które obejmą ulicę Żwirki i Wigury, Drogę Starotoruńską oraz ulicę Bema.
 • Na zdjęciu od lewej: Łukasz Kaźmierczak, Adrian Drzycimski - Instytut Wspierania Nowych Technologii, Violetta Weroniecka - Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia, Łukasz Szarszewski – Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu
  Biznes, Miasto
  Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu w partnerstwie z liderem Powiatowym Urzędem Pracy dla Miasta Torunia oraz Instytutem Wspierania Nowych Technologii podpisało umowę o wartości docelowej dla mieszkańców ponad 2 mln zł na realizację pilotażowego programu badania rynku pracy. Projekt realizowany będzie ze środków Rezerw Funduszu Pracy Ministerstwa...
 • Plakat zachęcający do udziału w akcji sprawdź światła
  Miasto
  4 grudnia 2021 r. można bezpłatnie sprawdzić ustawienie świateł drogowych w wybranych Stacjach Kontroli Pojazdów w Toruniu.
 • Z okazji setnej rocznicy urodzin Stanisława Lema, Europejskie Centrum Filmowe Camerimage i Grupa Balzola zapraszają na przegląd filmów, opartych na prozie najpopularniejszego polskiego twórcy literatury science-fiction. Od 10 do 30 grudnia na dużym ekranie Kina Camerimage, znajdującego się w Budynku Fundacji Tumult na Rynku Nowomiejskim 28,...
 • W najbliższą sobotę, 4 grudnia 2021 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Legionów w Toruniu odbędzie się Turniej Mikołajkowy Hokeja Halowego. Wstęp na wydarzenie jest wolny.
 • Urząd Miasta Torunia weryfikuje dokumentację dostarczoną przez torunian starających się o granty w ramach projektu "Granty PPGR - Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym".
 • Miasto Toruń nagrodzone przez Wspólnotę Polską "Za zasługi dla sportu polonijnego". Wyróżnienie odebrał 3 grudnia 2021 r. zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz podczas uroczystości w Centrum Olimpijskim w Warszawie.
 • Na jubileuszową, niezwykłą wystawę z okazji 130-lecia funkcjonowania komunikacji miejskiej w grodzie Kopernika zaprasza Miejski Zakład Komunikacji i Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.
 • Drony – technologia przyszłości już nadleciała. Systemy bezzałogowych statków powietrznych niewątpliwie mają szansę stworzyć branżę konkurencyjną do przemysłu samochodowego i lotniczego. W kolejnym odcinku cyklu „Start Up Toruń” Błażej Kriks właściciel firmy KRX Flying oraz ośrodka szkolenia OperatorDronów.pl opowiada o przyszłości swojej branży i...
 • Portal torunposzkole.pl to pomoc dla toruńskich rodziców poszukujących wartościowych zajęć pozaszkolnych dla swoich dzieci.
 • Z powodu montażu naświetlaczy w sobotę 11 grudnia 2021 r. most Piłsudskiego będzie zamknięty dla aut w godzinach od 6.00 do 17.00.