Akredytacja mediów rozpoczęta | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Akredytacja mediów rozpoczęta

Miasto, Sport
Data publikacji: 22 stycznia 2021
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu widać biegnące sprinterki podczas zawodów

Rozpoczęła się procedura akredytacyjna na Halowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce. W celu zapewnienia bezpiecznej organizacji mistrzostw w obliczu pandemii koronawirusa, liczba mediów obecnych w hali została ograniczona, aby dostosować się do obowiązującego protokołu bezpieczeństwa.

Federacje członkowskie otrzymały informację z limitami mediów obecnych w Toruniu oraz zostały poproszone o przeprowadzenie tej części procesu akredytacji i wybranie krajowych przedstawicieli mediów. Po zakończeniu procesu, dziennikarze oraz fotoreporterzy otrzymają link do końcowej rejestracji. Aby otrzymać więcej informacji prosimy o kontakt z odpowiednią federacją lekkoatletyczną.

Proces akredytacji mediów trwa do piątku, 5 lutego 2021 r.

Protokół sanitarno-medyczny
Europejska Federacja Lekkoatletyczna stale monitoruje ocenę ryzyka oraz rozwój sytuacji we współpracy z Lokalnym Komitetem Organizacyjnym (LOC), a także władzami lokalnymi w celu bezpiecznego przeprowadzenia Halowych Mistrzostw Europy. Opracowano specjalny protokół sanitarno-medyczny. Zachęcamy do zwrócenia uwagi na wszelkie procedury oraz zasady, które będą musiały być spełnione przed przyjazdem do Torunia, a także w trakcie pobytu. Zdrowie wszystkich osób związanych z mistrzostwami jest dla nas największym priorytetem i każdy z nas powinien mieć w tym udział.

Oczywistym jest, że pandemia się nie skończyła i ciągle musimy monitorować sytuację. Jeśli tylko pojawią się jakiekolwiek znaczące zmiany mające wpływ na mistrzostwa poinformujemy Państwa o tym. Jednak na tym etapie chcielibyśmy podkreślić, że bycie zaszczepionym nie stanowi żadnego wyjątku od powyższych zasad i procedur zawartych w protokole medyczno-sanitarnym.

Akredytowani przedstawiciele mediów muszą wykonać test RT-PCR wykrywający wirusa SARS CoV2 poprzez wymaz z nosogardzieli lub części ustnej gardła. Wymaz musi być pobrany na 3-5 dni przed przyjazdem do Torunia (np. jeśli przyjeżdżasz 3 marca, RT-PCR test powinien być przeprowadzony pomiędzy 26-28 lutego). Wynik musi być negatywny, a analiza wyniku w języku angielskim musi być wgrana do Systemu Rejestracyjnego przez przyjazdem do Torunia. W tym przypadku wyniki serologicznego badania krwi lub RT-LAMP nie będą akceptowane zgodnie z protokołem medycznym.

Kolejny test na obecność koronawirusa, metodą RT-LAMP, zostanie wykonany w dzień przyjazdu do Torunia w Centrum Testów w Arenie Toruń. Negatywny wynik tego testu dopiero uprawnia do odbioru akredytacji.

Zdalne media
Przedstawiciele mediów, którzy nie mogą przyjechać do Torunia, mogą aplikować o zdalny dostęp medialny poprzez poniższe linki.

Digital Press

Written Press

Member Federation Press Liaison

Non-Rights Holders

informacja: Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki
Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: procesja poprzedzająca mszę św. w intencji miasta
  Miasto
  Msza św. w intencji miasta i jego mieszkańców w toruńskiej katedrze śś. Janów była tradycyjnym elementem obchodów Święta Miasta 24 czerwca 2022 r.
 • Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13 w prezentacji ekologicznej, fot. Wojtek Szabelski
  Eko, Miasto
  Ponad 438 ton papieru, tektury i puszek zebrali uczestnicy szkolnego konkursu "Zbieramy makulaturę (i nie tylko) EKOKONKURS" w Toruniu. 24 czerwca 2022 r. poznaliśmy tegorocznych laureatów ekologicznej rywalizacji.
 • Miasto
  5,42 – taką średnią ocen na świadectwach uzyskali uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 27 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.
 • Na zdjęciu: mecz na plaży gotyku
  Miasto, Sport
  13. edycja Plaży Gotyku jest już na ostatniej prostej. Za nami już turniej uniwersytecki oraz rywalizacja juniorów i juniorek.
 • Plakat - wakacyjne korepetycje dla Ukraińców
  Toruń dla Ukrainy
  Chcesz udzielać woluntarystycznie korepetycji osobom z Ukrainy? Umożliwia to bezpłatna platforma edukacyjna on-line Tutors.live
 • Na zdjęciu: teczka z herbem Torunia, w której znajduje się decyzja o przyznaniu stypendium
  Miasto
  Od 1 do 14 lipca 2022 r. przyjmowane będą wnioski o nagrody Prezydenta Miasta Torunia dla tegorocznych absolwentów toruńskich szkół ponadpodstawowych.
 • Uroczystość z okazji 40-lecia samorządu radców prawnych w Polsce odbyła się 24 czerwca 2022 r. w hotelu Filmar.
 • W najbliższy wtorek (28 czerwca) rozpoczyna się przebudowa Bulwaru Filadelfijskiego. Prace zostały tak zaplanowane, że do końca września ulica będzie otwarta dla ruchu! Rusza przebudowa Bulwaru Filadelfijskiego. Zadanie obejmuje 2-kilometrowy pas nabrzeża Wisły pomiędzy mostem kolejowym a granicami przystani AZS, ograniczony z jednej strony...
 • W związku z rozpoczynającymi się wakacjami szkolnymi, od 27.06. 2022 r. do 31.08.2022 r. komunikacja miejska w Toruniu funkcjonować będzie w dni robocze wg feryjnych rozkładów jazdy.
 • Program imprez "Lato bez nudy" startuje w dniu zakończenia roku szkolnego, czyli 24 czerwca 2022 r. Na dzieci i młodzież w naszym mieście czeka kilkadziesiąt wydarzeń.
 • З 1 липня 2022 року зміняться правила користування громадським транспортом для громадян України. Біженці зможуть їздити в Торуні безкоштовно за умови пред’явлення місячного квитка із символом UKR.
 • Poznaliśmy laureatów 17. edycji plebiscytu Toruńskie Gwiazdy – 23 czerwca 2022 r. na scenie na Rynku Staromiejskim wręczono toruńskie nagrody muzyczne.
 • 2021 był ekonomicznie dobrym rokiem dla budżetu Torunia. Miasto wypracowało nadwyżkę i zmniejszyło zadłużenie. 23 czerwca 2022 r. Rada Miasta udzieliła absolutorium prezydentowi Michałowi Zaleskiemu.
 • W związku z zawodami żużlowymi w piątek 24 czerwca 2022 r. zostaną uruchomione dodatkowe kursy tramwajów linii nr 2 i 5.