Akredytacja mediów rozpoczęta | www.torun.pl

Akredytacja mediów rozpoczęta

Miasto, Sport
Data publikacji: 22 stycznia 2021
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu widać biegnące sprinterki podczas zawodów

Rozpoczęła się procedura akredytacyjna na Halowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce. W celu zapewnienia bezpiecznej organizacji mistrzostw w obliczu pandemii koronawirusa, liczba mediów obecnych w hali została ograniczona, aby dostosować się do obowiązującego protokołu bezpieczeństwa.

Federacje członkowskie otrzymały informację z limitami mediów obecnych w Toruniu oraz zostały poproszone o przeprowadzenie tej części procesu akredytacji i wybranie krajowych przedstawicieli mediów. Po zakończeniu procesu, dziennikarze oraz fotoreporterzy otrzymają link do końcowej rejestracji. Aby otrzymać więcej informacji prosimy o kontakt z odpowiednią federacją lekkoatletyczną.

Proces akredytacji mediów trwa do piątku, 5 lutego 2021 r.

Protokół sanitarno-medyczny
Europejska Federacja Lekkoatletyczna stale monitoruje ocenę ryzyka oraz rozwój sytuacji we współpracy z Lokalnym Komitetem Organizacyjnym (LOC), a także władzami lokalnymi w celu bezpiecznego przeprowadzenia Halowych Mistrzostw Europy. Opracowano specjalny protokół sanitarno-medyczny. Zachęcamy do zwrócenia uwagi na wszelkie procedury oraz zasady, które będą musiały być spełnione przed przyjazdem do Torunia, a także w trakcie pobytu. Zdrowie wszystkich osób związanych z mistrzostwami jest dla nas największym priorytetem i każdy z nas powinien mieć w tym udział.

Oczywistym jest, że pandemia się nie skończyła i ciągle musimy monitorować sytuację. Jeśli tylko pojawią się jakiekolwiek znaczące zmiany mające wpływ na mistrzostwa poinformujemy Państwa o tym. Jednak na tym etapie chcielibyśmy podkreślić, że bycie zaszczepionym nie stanowi żadnego wyjątku od powyższych zasad i procedur zawartych w protokole medyczno-sanitarnym.

Akredytowani przedstawiciele mediów muszą wykonać test RT-PCR wykrywający wirusa SARS CoV2 poprzez wymaz z nosogardzieli lub części ustnej gardła. Wymaz musi być pobrany na 3-5 dni przed przyjazdem do Torunia (np. jeśli przyjeżdżasz 3 marca, RT-PCR test powinien być przeprowadzony pomiędzy 26-28 lutego). Wynik musi być negatywny, a analiza wyniku w języku angielskim musi być wgrana do Systemu Rejestracyjnego przez przyjazdem do Torunia. Wyniki serologicznego badania krwi lub RT-LAMP nie będą akceptowane zgodnie z protokołem medycznym.

Kolejny test na obecność koronawirusa zostanie wykonany w dzień przyjazdu do Torunia w Centrum Testów w Arenie Toruń. Negatywny wynik uprawnia do odbioru akredytacji.

Zdalne media
Przedstawiciele mediów, którzy nie mogą przyjechać do Torunia, mogą aplikować o zdalny dostęp medialny poprzez poniższe linki.

Digital Press

Written Press

Member Federation Press Liaison

Non-Rights Holders

informacja: Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki
Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski składający kwiaty na grobie prof. Domasłowskiego
  Miasto
  27 lutego 2021 roku na cmentarzu św. Jerzego przy ul. Gałczyńskiego odbył się pogrzeb zmarłego 19 lutego prof. Wiesława Domasłowskiego i jego żony Wacławy Szmidel-Domasłowskiej. W uroczystościach wziął udział prezydent Michał Zaleski.
 • Na zdjęciu: węzeł przesiadkowy przy al. św. Jana Pawła II
  Inwestycje, Miasto, MZK
  W sobotę 27 lutego 2021 r. o godz. 10:00 oddano do użytku nowy zintegrowany węzeł przesiadkowy w al. św. Jana Pawła II. Od tej pory pasażerowie mogą zmieniać środki transportu publicznego w ramach jednej platformy przesiadkowej. Zintegrowany węzeł przesiadkowy ma przejąć funkcję wszystkich dotychczasowych przystanków komunikacji miejskiej w...
 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu potwierdzono 73 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Dwie osoby zmarły, w tym jedna nie miała żadnych chorób współistniejących z zakażeniem.
 • Na zdjęciu prezydent Michał Zaleski mówi, obok niego siedzi komendant KMP Maciej Lewandowski.
  Miasto
  Miasto, jak co roku, przeznacza środki finansowe wspierające zakup nowych samochodów dla policji i zrealizowanie dodatkowych patroli.
 • Przechodnie w maskach na Rynku Staromiejskim w Toruniu, fot. Sławomir Kowalski
  Koronawirus, Miasto
  Od 1 marca 2021 r. mogą wznowić działanie niektóre placówki dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami w województwie kujawsko-pomorskim.
 • Na zdjęciu panorama miasta Torunia nocą, napis zainwestuj w Toruniu
  Biznes, Miasto
  Miasto Toruń przygotowało w tym roku bogatą ofertę nieruchomości inwestycyjnych. Duże tereny inwestycyjne, działki dla małych i średnich przedsiębiorstw, nieruchomości pod usługi. Pomimo pandemii nie słabnie zainteresowanie miejskimi terenami dla biznesu. Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu prezentuje przegląd tegorocznych ofert inwestycyjnych.
 • W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 73 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 – tyle samo, co dnia poprzedniego. Żadna osoba nie zmarła w wyniku COVID-19.
 • Dziesięć ekip i specjalnie uruchomiony numer telefonu dla mieszkańców. Toruńscy drogowcy rozpoczęli naprawę dróg po zimie.
 • Miasto ogłosiło konkurs na stanowisko dyrektora Teatru "Baj Pomorski" w Toruniu. Oferty można składać do 31 marca 2021 r.
 • Warsztaty, pokazy, prezentacje i wykłady w wersji online - to główne punkty programu tegorocznej edycji "Tygodnia Mózgu". Wydarzenie odbędzie się od 15 do 19 marca.
 • 6 i 7 marca w ramach zwiedzania wystaw Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz Centrum Innowacyjnej Edukacji będzie można skorzystać ze specjalnie przygotowanych stanowisk.
 • Przypominamy, że już w sobotę 27 lutego 2021 r. o godz. 10:00 zostanie oddany do użytku nowy zintegrowany węzeł przesiadkowy w al. św. Jana Pawła II. Od tej pory pasażerowie będą mogli zmieniać środki transportu publicznego w ramach jednej platformy przesiadkowej.
 • W toruńskim kościele Wniebowzięcia NMP - diecezjalnym sanktuarium bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego 23 lutego 2021 r. odbyły się uroczystości z okazji 76. rocznicy śmierci toruńskiego kapłana, harcerza i męczennika.
 • W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 73 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Żadna osoba nie zmarła w wyniku COVID-19.