73 nowe zakażenia – 25.02.2021 | www.torun.pl

73 nowe zakażenia – 25.02.2021

Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 25 lutego 2021
Autor: Natalia Przytarska
Grafika przedstawiająca dane epidemiczne

W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 73 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Żadna osoba nie zmarła w wyniku COVID-19.

W całej Polsce od wczoraj potwierdzono 12 142 przypadki zakażenia. 286 osób zmarło w wyniku pandemii – 34 z nich ze względu na COVID-19, a przyczyną śmierci 252 pozostałych były choroby współistniejące z zakażeniem. Najwięcej przypadków odnotowano w województwach: mazowieckim (1984), śląskim (1173), pomorskim (1112). W województwie kujawsko-pomorskim liczba zakażonych osób wyniosła 859.

Dane Ministerstwa Zdrowia dot. Torunia  

Raport zakażeń koronawirusem (SARS-CoV-2) 25/02/2021

 

Porównanie liczby zakażeń w Toruniu i Polsce według dni tygodnia (piątek-czwartek)

Średnia 7-dniowa liczba zachorowań na 100 tys. mieszkańców - do 25/02/2021

Szczepienia przeciwko COVID-19

Od 27 grudnia 2020 roku w ramach Narodowego Programu Szczepień 2 990 683 osób w całej Polsce zostało zaszczepionych przeciwko COVID-19, w Toruniu podano 17 887 szczepionek. Wczoraj dzienna liczba szczepień w całym kraju wyniosła 70 615, a w Toruniu 882.

Maseczki obowiązkowe

Od 27 lutego usta i nos obowiązkowo będzie trzeba zakrywać maseczką. Nie będzie można już stosować do tego celu szalików, kominów, chust, bandan ani przyłbic. Jak podkreśla Krajowa konsultantka ds. epidemiologii Iwona Paradowska-Stankiewicz, tylko maseczki szczelnie przylegające do twarzy mogą zapewnić zmniejszenie transmisji wirusa. Rekomenduje ona jednocześnie używanie maseczek chirurgicznych lub typu FFP2 i FFP3.

Placówki opieki żłobkowej i przedszkolnej

Kwarantanną objęto sześć placówek opieki przedszkolnej: PM nr 6 (jedna grupa), PM nr 7 (jedna grupa), PM nr 10 (4 grupy – zawieszenie zajęć dla całej placówki), PM nr 15 (dwie grupy) oraz Punkt Przedszkolny „Źródełko” (jedna grupa) i oddział przedszkolny „Delfinek” (jedna grupa).

Szkoły

W sześciu szkołach pojedyncze oddziały zostały objęte kwarantanną, w jednej placówce dwie klasy, natomiast w jednej zawieszono zajęcia dla wszystkich oddziałów I-III: SP nr 6 (trzy klasy – zawieszenie zajęć dla wszystkich oddziałów), SP nr 13 (dwie klasy i jedna grupa przedszkolna działająca w oddziale przedszkolnym przy szkole), Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy (32 dzieci z kontaktu z osobą zakażoną), SP nr 4 (jedna klasa), SP nr 3 (jedna klasa), SP nr 27 (dwie klasy), SP nr 16 (1 grupa przedszkolna działająca w oddziale przedszkolnym w szkole), SP nr 9 (jedna klasa).


Zapis konferencji prasowej prezydenta Torunia dot. danych epidemicznych
z 25 lutego 2021 r.

Najczęściej czytane aktualności

 • Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 81 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. 3 osoby zmarły przez COVID-19.
 • Wylewanie asfaltu na moście Piłsudskiego
  Drogi, Inwestycje, Miasto
  Przed nami betonowanie i asfaltowanie na moście. Prace rozpoczną się nocą 9 kwietnia 2020 r. Na moście będzie obowiązywał ruch wahadłowy.
 • Na zdjęciu PIUM w centrum handlowym
  Miasto
  Mimo zamknięcia galerii handlowych, mieszkańcy Torunia mogą załatwić sprawy w Punktach Informacyjnych Urzędu Miasta w centrach Plaza i Copernicus. Na wizytę trzeba się jednak umówić.
 • Na zdjęciu budynek Urzędu Miasta Torunia oraz znak Śródmiejskiej Strefy Parkowania
  Drogi, Miasto
  Obowiązek wpisania numeru rejestracyjnego, zwolnienia z opłat w dni wolne od pracy, reklamacje wezwań do zapłaty - 15 kwietnia 2021 r. Rada Miasta Torunia zagłosuje nad zmianami w uchwale dot. stref płatnego parkowania.
 • Na zdjęciu: jeden z parkletów na starówce
  Eko, Miasto
  Na torunian spacerujących po ulicach starówki czeka dziewięć parkletów w ośmiu lokalizacjach. To idealne miejsce do wypoczynku w otoczeniu kwitnącej na wiosnę zieleni.
 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 124 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV2. W naszym mieście przebadano 542 osoby. 3 mieszkańców miasta zmarło przez choroby współistniejące z zakażeniem.
 • 31 dotacji na łączną kwotę 940 tys. zł przewidzianych jest w projekcie uchwały o dotacjach konserwatorskich, którą rozpatrzy na najbliższej sesji Rada Miasta Torunia.
 • Podczas najbliższej sesji Rady Miasta Torunia radni zagłosują nad uchwałą, która wprowadzi zmiany w budżecie obywatelskim.
 • Największy polski serwis zajmujący się komercyjnymi nieruchomościami opisuje potencjał inwestycyjny Torunia. Dziennikarze portalu Propertynews.pl prezentują ofertę terenów inwestycyjnych miasta i wskazują świetnie zlokalizowane działki pod produkcję czy centra logistyczne. W rozmowie z dziennikarzami Propertynews.pl Łukasz Szarszewski, dyrektor...
 • Do 30 kwietnia 2021 r. można nadsyłać oferty w II turze konkursu na wykonanie zadań miasta w zakresie wspierania rozwoju kultury i ochrony jej dóbr oraz podtrzymywania tradycji narodowej w 2021 r.
 • 28 projektów z zakresu kultury i ochrony dóbr narodowych uzyskało wsparcie miasta w I turze otwartego konkursu ofert w 2021 r. Wyniki zostały ogłoszone 8 kwietnia 2021 r.
 • Miasto intensywnie przygotowuje się do zwiększenia potencjału szczepień powszechnych. Znane są już miejsca Punktów Szczepień Masowych w Toruniu.
 • W sobotę 10 kwietnia na Barbarce można będzie dostać sadzonki drzew w ramach akcji "Posadź drzewo dla przyszłych pokoleń 2021".
 • 15 kwietnia 2021 roku podczas sesji Rady Miasta radni zagłosują nad uchwałą w sprawie szczególnych warunkach udzielania świadczeń pomocy materialnej o charakterze motywacyjnym uczniom z toruńskich szkół. Uchwała określa także formy i zakres tych świadczeń oraz trybu postępowania w tych sprawach.