50 dni do HME! | www.torun.pl

50 dni do HME!

Miasto, Sport
Data publikacji: 13 stycznia 2021
Autor: Natalia Przytarska
Na zdjęciu Marcin Lewandowski, ambasador halowych mistrzostw Europy, w tle herb Torunia

Już tylko 50 dni zostało do rozpoczęcia 36. Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce Toruń 2021, które odbędą się od 4 do 7 marca w Arenie Toruń. Wierzymy, że wszyscy nie mogą się doczekać tego wyjątkowego wydarzenia. Komitet Organizacyjny robi wszystko, aby mistrzostwa były bezpieczne i pełne sukcesów najlepszych zawodników kontynentu.

Już dziś wiadomo, że do Torunia przyjedzie cała europejska czołówka. Wprawdzieo konkretnych nazwiskach nie można jeszcze mówić, ale już wpłynęły zgłoszenia. Głód rywalizacji wśród sportowców jest ogromny, bo właściwie wszyscy chcą pojawić się w Arenie Toruń.

Mistrzostwa zostaną przeprowadzone w ścisłym reżimie sanitarnym, dostosowanym do aktualnej sytuacji związanej z zagrożeniem zakażeniem wirusem Covid-19. Sprzedaż biletów na Halowe Mistrzostwa Europy uzależniona jest od obostrzeń. Na obecną chwilę wydarzenia sportowe mogą odbywać się bez kibiców. Jeśli nastąpi zmiana tego zapisu, który pozwoli kibicom wejść na wydarzenia sportowe zostanie uruchomiona sprzedaż biletów.

Będzie to pierwsze wydarzenie lekkoatletyczne tej rangi w Polsce od kilkudziesięciu lat – wcześniej mistrzostwa odbyły się w 1975 roku w katowickim Spodku. Dzięki wybudowaniu nowoczesnego obiektu - Areny Toruń, miasto stało się w ostatnich latach prawdziwym centrum polskiej i międzynarodowej halowej lekkoatletyki.


Więcej:

>>> Strona imprezy: www.torun2021.pl

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu kamienice przy Rynku Nowomiejskim w Toruniu
  Biznes, Koronawirus, Miasto
  Toruńscy przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o zwolnienie z podatku od nieruchomości - taką decyzję podjęła Rada Miasta 21 stycznia 2021 r. Ulga obejmie 14 rodzajów działalności gospodarczej ujętych w PKD.
 • Na zdjęciu kamienice na ulicy Warszawskiej w Toruniu podczas zachodu słońca
  Biznes, Koronawirus, Miasto
  21 stycznia 2021 r. Rada Miasta Torunia przyjęła uchwałę w sprawie przesunięcia terminu płatności rat podatku od nieruchomości. Będzie to kolejna forma wsparcia dla przedsiębiorców, którzy utracili przychody na skutek epidemii koronawirusa.
 • Bieżnia w hali Arena Toruń
  Miasto, Sport
  Każdy uczestnik lekkoatletycznych halowych mistrzostw Europy, które odbędą się na początku marca 2021 r. w Toruniu, będzie musiał uzyskać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Zasada ta będzie obowiązywać nie tylko zawodników, ale również wszystkich organizatorów, trenerów, osób z obsługi czy dziennikarzy.
 • budowa instalacji wodno-kanalizacyjnej
  Inwestycje, Miasto
  Uchwałę w sprawie Wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych Toruńskich Wodociągów Sp. z o.o. na lata 2021- 2025 r. przyjęto jednogłośnie 21 stycznia 2021 r. podczas 26. sesji Rady Miasta Torunia.
 • Na zdjęciu seniorka w czerwonej kurtce idzie chodnikiem
  Miasto
  Toruń będzie realizował program szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców po 65. roku życia na lata 2021-2025 – tak zadecydowała Rada Miasta 21 stycznia 2021 r.
 • Koronawirus
  Aktor toruńskiego teatru im. Wilama Horzycy Tomasz Mycan zamierza zaszczepić się przeciwko koronawirusowi. Ma nadzieję, że dzięki szczepieniom już wkrótce będzie mógł ponownie występować dla swojej ukochanej toruńskiej publiczności.
 • W latach 2021-2025 kontynuowany będzie program pn. „Toruń olśniewa uśmiechem” - taką uchwałę przyjęli radni miasta Torunia podczas 26. sesji, która odbyła się w dniu 21 stycznia 2021 r.
 • Dzieci i młodzież oraz osoby aktywne zawodowo będą mogły skorzystać z programu „Postawa to podstawa” na lata 2021-2025, który radni przyjęli podczas sesji w dniu 21 stycznia 2021 r.
 • Podczas 26. sesji Rady Miasta Torunia 21 stycznia 2021 r. radni jednogłośnie przyjęli Plan konsultacji społecznych na rok 2021.
 • W czwartek 21 stycznia 2021 roku w Toruniu potwierdzono 114 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.
 • Wystawa "Helmut Newton: Lubię silne kobiety" prezentowana w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej zajęła drugie miejsce w plebiscycie portalu Fotopolis.pl w kategorii Wydarzenie Fotograficzne Roku.
 • Osoby z chorobami przewlekłymi będą szczepione przeciwko COVID-19 wcześniej – już w etapie I – taką informację podał podczas konferencji prasowej 20 stycznia 2021 r. szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów minister Michał Dworczyk.
 • 22 stycznia 2021 r. o godz. 6:00 ruszy rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób, które ukończyły 70 lat.
 • Rząd przeznaczy w tym roku dodatkowe 220 mln zł na psychiatrię dziecięcą w Polsce – zapowiedział premier RP na konferencji prasowej 20 stycznia 2021 r.