15. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości za nami | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

15. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości za nami

Biznes, Miasto
Data publikacji: 22 listopada 2022
Autor: Paula Gałązka

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

Zdjęcie przedstawia scenę podczas tegorocznych Targów Pracy w Arenie Toruń

Zakończyła się już 15. edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Toruniu. W wydarzeniach, które koordynowało Centrum Wsparcia Biznesu wzięło udział ponad 1000 osób. W dniach 14-20 listopada 2022 roku odbyły się warsztaty z przedsiębiorczości, szkolenia marketingowe, networkingi dla młodzieży i największe w ostatnich latach targi pracy w Toruniu. 

Światowy Tydzień Przedsiębiorcy to międzynarodowy projekt organizowany od 2008 r., w 200 krajach świata, promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia, jak i podejmowanie biznesowych inicjatyw. W Toruniu można było wybierać spośród kilku bezpłatnych wydarzeń organizowanych przez Centrum Wsparcia Biznesu: 

14.11.2022 WIDEOMARKETING – buduj społeczność, przyciągaj klientów

Szkolenie w ramach programu Firmy Jutra, w trakcie którego można było dowiedzieć się, jak w prosty sposób tworzyć treści wideo do Internetu - na stronę internetową oraz social media. 

15.11.2022 POSZERZ HORYZONTY – networking z przedsiębiorcami

Centrum Wsparcia Biznesu wraz z Wydziałem Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika  zaprosili  na spotkanie networkingowe młodych przedsiębiorców, studentów i osób zainteresowanych założeniem własnej firmy.

15.11.2022 POROZMAWIAJMY PO LUDZKU – o budowaniu pewności siebie i poczuciu własnej wartości w kontekście nowoczesnych narzędzi rozwojowych

Podczas warsztatów uczestnicy poznawali  sposoby i narzędzia  związane z budowaniem pewności siebie jako procesu rozwojowego budowania wiary we własne siły i wzmacniania poczucia bezpieczeństwa.  

16.11.2022 Targi Pracy

Założeniem wydarzenia było  wspieranie aktywności zawodowej młodzieży, osób bezrobotnych oraz tych, którzy chcieliby zmienić obecną ścieżkę kariery. Podczas targów zaprezentowało się 60 pracodawców oferujących ponad 500 miejsc pracy. Wydarzenie było także okazją do promocji szkół branżowych i technicznych z Torunia.

17.11.2022 WSPARCIE NA STARCIE – Jak założyć działalność gospodarczą?

Warsztaty z zakresu zakładania, prowadzenia oraz finansowania działalności gospodarczej. Prezentowane były informacje m.in. na temat wymogów formalnych związanych z otwieraniem działalności gospodarczej oraz jej prowadzeniem i rozliczaniem, obowiązkami pracodawcy względem urzędów.

18.11.2022 TAK SIĘ ROBI BIZNES W TORUNIU -  Wizyta młodzieży z toruńskich szkół średnich w CBW

Spotkanie adresowane było do toruńskiej młodzieży z klas ekonomicznych i biznesowych zainteresowanych działalnością instytucji okołobiznesowych w Toruniu. Jak budować własny sukces zawodowy? Jakie jest wsparcie jednostek miejskich w tym zakresie? Jak działa Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu?

18.11.2022 WSPARCIE NA STARCIE – Finansowanie i rozwój firmy

Odbiorcami warsztatów były osoby zainteresowane  pozyskaniem bezzwrotnego wsparcia finansowego, pożyczek niskoprocentowych na firmę czy leasingów. Uczestnicy szkolenia zapoznali się z informacjami, które zostały przedstawione przez specjalistów m.in. z Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego, Toruńskiego Funduszu Poręczeń Kredytowych, Punktu Informacyjnego Funduszy Unii Europejskiej.

Centrum Wsparcia Biznesu

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: Zbigniew Fiderewicz i Adrian Mól, zastępcy prezedenta Torunia, stoją wśród przedstawicieli rządu i posłów i pokazują promesy na dofinansowanie
  Miasto
  2 października 2023 r. w Ratuszu Staromiejski miało miejsce wręczenie promes samorządowcom z dawnych województw toruńskiego i włocławskiego z VI edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych dla gmin popegeerowskich oraz II edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
 • Nabór projektów społecznych, które znajdą się w Gminnym Programie Rewitalizacji pn. „Program Rewitalizacji Torunia do roku 2027”.
  Miasto
  Ruszył nabór projektów społecznych, które znajdą się w Gminnym Programie Rewitalizacji pn. „Program Rewitalizacji Torunia do roku 2027”.
 • Miasto
  Uroczysta inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024 Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyła się w poniedziałek 2 października w Auli UMK. Po okresie wakacyjnym 17 878 studentów toruńskiej uczelni przystąpi do zajęć.
 • Na zdjeciu: fragment białego autobusu miejskiego
  Miasto, MZK
  W związku z zawodami Speedway Grand Prix, jak i korektami w rozkładach jazdy, pasażerów czekają zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.
 • Miasto
  W Toruniu trwają obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckiej Zbrodni Pomorskiej 1939. - Nie zapomnimy. Pamięć o tych którzy stracili życie niech pozostanie na zawsze, niech będzie częścią naszej wspólnej aktywności i wspólnej obecności w życiu społecznym - apelował w trakcie głównych uroczystości prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Na zdjeciu: biału biurowiec firmy Pulscenter
  Biznes, Miasto
  Pulscenter to kolejna firma która prowadzi działalność w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej „Toruń-Wschód”. Na ponad półhektarowej działce kupionej od miasta za 606 tys. zł powstał budynek magazynowo-biurowy. Spółka Pulscenter działa w branży drogeryjnej.
 • W ciągu 11 lat osobiście prowadzili zajęcia profilaktyczne w ponad 1500 szkołach, w których uczestniczyło około 500 tysięcy młodych ludzi oraz co najmniej 9000 nauczycieli i dyrektorów szkół. W tym roku, dzięki wsparciu Gminy Miasta Torunia, pojawią się w siedmiu toruńskich szkołach ponadpodstawowych.  Łukasz Bęś i Jonatan Blank to członkowie...
 • Koncertem "Brzmienia Uniwersum #2" Toruńska Orkiestra Symfoniczna zainaugurowała 45. sezon artystyczny.
 • Bartosz Zmarzlik wytrzymał presję i obronił tytuł mistrza świata. Zdecydował ostatni wyścig GP Polski na toruńskiej Motoarenie.
 • Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki życzenia dla toruńskich muzyków przekazuje prezydent Torunia.
 • Widowisko balonowe EXIT w wykonaniu francuskiej grupy Cirque Inextremiste oczarowało Toruń!
 • W pierwszym meczu przed własną publicznością Arriva Twarde Pierniki Toruń pokonały w Arenie Toruń Enea Zastal BC Zielona Góra 85:74.
 • 29 września 2023 r. miało miejsce uroczyste ślubowanie uczniów trzech klas pierwszych rozpoczynających naukę w Szkole Podstawowej nr 32.
 • Prezydent Miasta Torunia ogłosił konkurs wniosków o przyznanie stypendium Miasta Torunia w dziedzinie kultury. Nabór wniosków odbywa się w terminie od 1 do 31 października 2023 r.