15. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości za nami | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

15. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości za nami

Biznes, Miasto
Data publikacji: 22 listopada 2022
Autor: Paula Gałązka
Zdjęcie przedstawia scenę podczas tegorocznych Targów Pracy w Arenie Toruń

Zakończyła się już 15. edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Toruniu. W wydarzeniach, które koordynowało Centrum Wsparcia Biznesu wzięło udział ponad 1000 osób. W dniach 14-20 listopada 2022 roku odbyły się warsztaty z przedsiębiorczości, szkolenia marketingowe, networkingi dla młodzieży i największe w ostatnich latach targi pracy w Toruniu. 

Światowy Tydzień Przedsiębiorcy to międzynarodowy projekt organizowany od 2008 r., w 200 krajach świata, promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia, jak i podejmowanie biznesowych inicjatyw. W Toruniu można było wybierać spośród kilku bezpłatnych wydarzeń organizowanych przez Centrum Wsparcia Biznesu: 

14.11.2022 WIDEOMARKETING – buduj społeczność, przyciągaj klientów

Szkolenie w ramach programu Firmy Jutra, w trakcie którego można było dowiedzieć się, jak w prosty sposób tworzyć treści wideo do Internetu - na stronę internetową oraz social media. 

15.11.2022 POSZERZ HORYZONTY – networking z przedsiębiorcami

Centrum Wsparcia Biznesu wraz z Wydziałem Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika  zaprosili  na spotkanie networkingowe młodych przedsiębiorców, studentów i osób zainteresowanych założeniem własnej firmy.

15.11.2022 POROZMAWIAJMY PO LUDZKU – o budowaniu pewności siebie i poczuciu własnej wartości w kontekście nowoczesnych narzędzi rozwojowych

Podczas warsztatów uczestnicy poznawali  sposoby i narzędzia  związane z budowaniem pewności siebie jako procesu rozwojowego budowania wiary we własne siły i wzmacniania poczucia bezpieczeństwa.  

16.11.2022 Targi Pracy

Założeniem wydarzenia było  wspieranie aktywności zawodowej młodzieży, osób bezrobotnych oraz tych, którzy chcieliby zmienić obecną ścieżkę kariery. Podczas targów zaprezentowało się 60 pracodawców oferujących ponad 500 miejsc pracy. Wydarzenie było także okazją do promocji szkół branżowych i technicznych z Torunia.

17.11.2022 WSPARCIE NA STARCIE – Jak założyć działalność gospodarczą?

Warsztaty z zakresu zakładania, prowadzenia oraz finansowania działalności gospodarczej. Prezentowane były informacje m.in. na temat wymogów formalnych związanych z otwieraniem działalności gospodarczej oraz jej prowadzeniem i rozliczaniem, obowiązkami pracodawcy względem urzędów.

18.11.2022 TAK SIĘ ROBI BIZNES W TORUNIU -  Wizyta młodzieży z toruńskich szkół średnich w CBW

Spotkanie adresowane było do toruńskiej młodzieży z klas ekonomicznych i biznesowych zainteresowanych działalnością instytucji okołobiznesowych w Toruniu. Jak budować własny sukces zawodowy? Jakie jest wsparcie jednostek miejskich w tym zakresie? Jak działa Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu?

18.11.2022 WSPARCIE NA STARCIE – Finansowanie i rozwój firmy

Odbiorcami warsztatów były osoby zainteresowane  pozyskaniem bezzwrotnego wsparcia finansowego, pożyczek niskoprocentowych na firmę czy leasingów. Uczestnicy szkolenia zapoznali się z informacjami, które zostały przedstawione przez specjalistów m.in. z Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego, Toruńskiego Funduszu Poręczeń Kredytowych, Punktu Informacyjnego Funduszy Unii Europejskiej.

Centrum Wsparcia Biznesu

Najczęściej czytane aktualności

 • Premiera filmu "Barbarka 1939"
  Kultura, Miasto
  Zainteresowanie było tak duże, że zorganizowano aż trzy pokazy. 27 listopada 2022 roku w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki "Od Nowa" odbyła się premiera filmu "Barbarka 1939".
 • Zdjęcie przedstawia scenę, na którzy goście otworzyli Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy
  Kultura, Miasto
  26 listopada 2022 r. rozpoczął się Toruński Jarmark Bożonarodzeniowych. W tym roku na odwiedzających czeka ponad 50 wystawców i moc atrakcji.
 • Dziecko
  Miasto
  Fundacja Daj Szansę organizuje w Toruniu konferencję pn.: „Jak pomagać dziecku z zaburzonymi więziami i traumą wczesnodziecięcą?"
 • Inwestycje, Miasto
  Przy ulicy Strzałowej w Toruniu powstanie nowy kompleks szkolny. 25 listopada 2022 została podpisana umowa z wykonawcą inwestycji – firmą Strabag.
 • Eko, Miasto
  Zima 2022 roku zawitała do Torunia w ostatnich dniach listopada. Pierwsze śniegi szybko topnieją, więc utrwaliliśmy je na zdjęciach.
 • Dyrektor wręczył wyróżnienia zasłużonym pracownikom szkoły.
  Miasto
  W Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika 25 listopada 2022 r. obchodzono 30. rocznicę utworzenia IX Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Toruniu.
 • Przypominamy, że listopad 2022 r. jest ostatnim miesiącem bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla uprawnionych uchodźców z Ukrainy.
 • Pełną ofertę inwestycyjną miasta oraz zaproszenie do współpracy przekazali wczoraj, 24 listopada 2022 roku, na ręce ambasadora Chińskiej Republiki Ludowej Sun Linjianga przedstawiciele Centrum Wsparcia Biznesu. Dyplomata z Państwa Środka na swoją pierwszą wizytę po objęciu stanowiska ambasadora ChRL w Polsce wybrał Toruń.
 • Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu zaprasza do udziału w wykładzie online: Szuflada Mickiewicza, czyli o lirykach lozańskich (i nie tylko), który odbędzie się 5 grudnia 2022 r o godz. 16:00. Wygłosi go dr hab. Paulina Abriszewska, prof. UMK. W ramach wykładu zajrzymy do Mickiewiczowskiej szuflady. Znajdziemy...
 • Przedstawiciele toruńskich organizacji pozarządowych spotkali się 24 listopada 2022 r. w Dworze Artusa na corocznym forum organizowanym w naszym mieście. Najważniejszym punktem wydarzenia był wybór reprezentantów środowiska pozarządowego do nowej Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Torunia na kadencję 2023-2025.
 • Beneficjenci projektu pn. „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR” odebrali laptopy, które mają stanowić wsparcie w nauce i rozmowy toruńskich uczniów.
 • We współpracy z Polską Organizacją Turystyczną i Kujawsko-Pomorską Organizacją Turystyczną Miasto Toruń zorganizowało podróż studyjną Study Tour dla przedstawicieli biur podróż z Korei Południowej. Goście zwiedzają nasze miasto m.in. śladem Mikołaja Kopernika i pierników.
 • Mimo, że aura stała się prawdziwie jesienno-zimowa, prace na budowie nowej linii tramwajowej idą w dobrym tempie. Na placu NOT trwa montaż sieci trakcyjnej i środkowej części skrzyżowania torów.
 • Dwa nowoczesne biurowce powstaną w Toruniu przy ul. Pod Dębową Górą 9. Trwają prace ziemne związane z budową budynków biurowych firmy Pikseo. Generalnym wykonawcą jest toruńska firma TOM-BUD. Na terenie, położonym w bezpośrednim sąsiedztwie Urzędu Miasta Torunia (ul. Grudziądzka), realizowane będą dwa nowoczesne budynki biurowe. Będzie w nich...