Toruń, komunikacja miejska, bieżące informacje | www.torun.pl

Toruń, komunikacja miejska, bieżące informacje

Przystanek „Jamontta” zawieszony

Przystanek tramwajowy „Jamontta” w kierunku centrum (dla linii nr 1 i nocnej 1N) będzie zawieszony od 1 sierpnia 2021 r.

Jedynka wraca na Lubicką

Od niedzieli 1 sierpnia 2021 r. na Szosę Lubicką wracają tramwaje linii nr 1 i 1N. W związku z tym, zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku od al. Solidarności do pętli „Olimpijska” (autobusy linii nr 51 i 51N) oraz tramwajowa na odcinku od Alei Solidarności do pętli „Uniwersytet” (tramwaj linii nr 8 i 8N) zostaje zawieszona.

Komunikacja zastępcza na odcinku od al. Solidarności do pętli „Olimpijska” wprowadzona została z powodu prac przy modernizacji torowiska na ul. Lubickiej.

Podróżuj z MZK

Siedmiokrotni Mistrzowie Polski seniorów w tańcu na lodzie, Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev oraz popularny aktor Piotr Głowacki zachęcają do korzystania z toruńskiej komunikacji miejskiej. To druga edycja kampanii społecznej „Podróżuj razem z nami”.

Biletomaty na węźle przesiadkowym

Pierwsze w Toruniu stacjonarne biletomaty stanęły na zintegrowanym węźle przesiadkowym na al. św. Jana Pawła II. To duże ułatwienie – mówią pasażerowie.

Dodatkowe kursy na żużel

Aby ułatwić kibicom dotarcie na zawody żużlowe i powrót, w niedzielę 25 lipca 2021 roku miasto uruchamia dodatkowe kursy autobusów linii nr 51.

Zbroją fundamenty

Na budowie przy ul. Broniewskiego ruch. Prace prowadzone są na obydwu torowiskach pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Sienkiewicza i Reja.

Autobusy linii nr 16 pojadą objazdem

We wtorek 20 lipca 2021 r. w godz. od 9:00 do 13:00 autobusy linii nr 16 w obu kierunkach kursować będą objazdem.

Pages