Powtórka przed maturą | www.torun.pl

Powtórka przed maturą

Miasto
Publication date: 15 April 2021
Author: Adrian Aleksandrowicz
Na zdjęciu: uczniowie w trakcie egzaminu

Tegoroczni maturzyści mają przed sobą spore wyzwanie - przygotowują się do egzaminu dojrzałości w trakcie nauki zdalnej i w niełatwym czasie pandemii. Z pomocą przychodzi Iza Kasperek, która poprowadzi „Powtórkę do matury z języka polskiego”. Warsztaty online odbędą się 17 kwietnia, są one całkowicie darmowe, ale obowiązują zapisy na stronie internetowej Wyższej Szkoły Bankowej.

Iza Kasperek jest autorką kanału na YouTube “Wiedza z Wami”, nauczycielką języka polskiego i autorką warsztatów dziennikarskich, a także egzaminatorką wojewódzką.  W czasie bezpłatnych spotkań online „Powtórka przed maturą z języka polskiego” uczestnicy dowiedzą się m.in.:
    • jak wyglądała matura próbna,
    • czego na niej nie było, a co na pewno będzie w maju,
    • o pułapkach lektur z gwiazdką
    • oraz o elementach nauki o języku, których pominąć nie można.  

Uczestnicy bezpłatnych warsztatów dowiedzą się również, jak właściwie czytać test CR by moc później napisać streszczenie, oraz jak radzić sobie z elementami tekstu, czy też poznać jego strukturę. Usłyszą o najczęściej popełnianych błędach podczas pisania rozprawki. Poznają najważniejsze motywy z lektur „ogwiazdkowanych”, oraz których bohaterów i dlaczego warto zapamiętać oraz jak epoka wpływa na tekst lektury.

Powtórka jest bezpłatna, ale aby wziąć w niej udzial wymagane jest rejestracja – wystarczy zalogować się wchodząc na stronę internetową Wyższej Szkoły Bankowej (kliknij tutaj, aby przejść do formularza zapisów).

Iza Kasperek jest nauczycielką języka polskiego, prowadzącą warsztaty dziennikarskie.  I egzaminatorem wojewódzkim. Videoblogerka prowadzi popularny kanał Youtube "Wiedza z Wami". Subskrybuje go ponad 158 000 osób. Jej filmy były wyświetlone łącznie ponad 21 milionów razy.

fot. Sławomir Kowalski