Śniadanie biznesowe - branża meblarska | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Śniadanie biznesowe - branża meblarska

W piątek 6 kwietnia 2018 roku prezydent Torunia Michał Zaleski spotkał się na śniadaniu biznesowym z przedstawicielami branży meblarskiej i wyposażenia wnętrz.

Śniadanie Biznesowe Prezydenta Torunia zorganizowane w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży było okazją do wymiany poglądów na temat tworzenia korzystnych warunków dla rozwoju toruńskich firm, wspierania aktywności gospodarczej, promocji zatrudnienia oraz współpracy pomiędzy przedsiębiorcami, a samorządem lokalnym.

- Nasz region to istotne miejsce produkcji mebli i akcesoriów meblowych – więcej akcesoriów meblowych w samym Toruniu, nieco mniej mebli w skali całego województwa. Cieszy to, że mamy taką specjalizację w produkcji. Produkcji, która jest w tej chwili bardzo oczekiwana i pożądana – powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski podczas spotkania z przedsiębiorcami.

Sektor meblarski i wyposażenia wnętrz stanowi solidny fundament krajowej gospodarki. Polska, dzięki wysokiej jakości produktów zalicza się do ścisłej  światowej czołówki zarówno pod względem wartości produkcji, jak i eksportu mebli. Branża meblarska odnotowuje wyraźną nadwyżkę w bilansie handlu zagranicznego. Wszystko  dzięki dostosowaniu do panujących trendów konsumenckich.  Wskaźnik relacji eksportu do importu mebli, od wielu lat, utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Stabilna sytuacja polskiego przemysłu meblarskiego powoduje, iż na terenie Torunia funkcjonuje wiele firm, projektujących elementy konstrukcyjne mebli, produkujących akcesoria meblowe, czy zajmujących się aranżacją  i wyposażaniem wnętrz.

- Ceny rosną, produkcja rośnie i w efekcie firmy pracujące w tej branży mają się dobrze. Po to, żeby miały się jeszcze lepiej, przedstawiamy dziś informacje o terenach inwestycyjnych dla budowy nowych zakładów pracy, a także dotyczące skomunikowania poszczególnych części miasta, czy podatku od nieruchomości, bo ten jest w kompetencjach samorządu lokalnego. Myślę, że z tymi informacjami będzie łatwiej myśleć o przyszłości, dobrze prosperującego i rozwijającego się segmentu produkcji w naszym mieście – dodał prezydent Torunia.

Podczas spotkania zaprezentowano między innymi kierunki zagospodarowania przestrzennego miasta Torunia, miejska ofertę inwestycyjną, informacje na temat zwolnienia z podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców, formy wsparcia oferowane przez instytucje rynku pracy, możliwości pozyskania środków pochodzących z EU, czy też projekty aktywizujące szkolnictwo branżowe.

fot. Adam Zakrzewski

Najczęściej czytane aktualności

  • Kultura, Miasto
    W ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu odbędą się m.in. spotkanie młodych, rodzinny piknik kosmiczny pt. "Astrobaza Toruń" oraz wyjątkowy koncert "Pod wspólnym niebem" z udziałem znanych gwiazd.
  • Kultura, Miasto, Sport
    W Parku Miejskim na Bydgoskim Przedmieściu, w Piernikowym Miasteczku, na terenie Muzeum Artylerii i na Barbarce bawiliśmy się wspólnie z okazji Dnia Dziecka. Na uczestników czekały liczne atrakcje, które dostarczyły mnóstwo zabawy i emocji.
  • Linia autobusowa nr 22
    Miasto, MZK
    1 czerwca br. wejdą w życie zmiany w komunikacji miejskiej na lewobrzeżu. A już 2 września, na próbę, wróci linia autobusowa nr 22.
  • Na zdjęciu: podczas pikniku dzieci malują farbami, w tle drzewa
    Kultura, Miasto, Sport
    Długi weekend czerwcowy stoi pod znakiem Dnia Dziecka. I ci najmłodsi, i młodzież na pewno nie będą się nudzić i uśmiech nie będzie schodzić z ich twarzy. A starszym przypominamy – rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt!
  • Miasto, Sport
    Z okazji 25-lecia działalności Klub Laguna 24 zorganizował na basenie UCS UMK przy ul. Św. Józefa w Toruniu zawody w dniach 1-2 czerwca 2024 r., tj. klubowy Puchar Polski w pływaniu w płetwach pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego.
  • Fragment plakatu budżetu obywatelskiego 2025.
    Miasto
    189 projektów znalazło się na liście wniosków zgłoszonych do budżetu obywatelskiego Torunia na rok 2025. Do 14 czerwca 2024 r. można zgłaszać uwagi do tych propozycji.
  • 1 czerwca br. wejdą w życie zmiany w komunikacji miejskiej na lewobrzeżu. A już 2 września, na próbę, wróci linia autobusowa nr 22.
  • 4 czerwca 2024 o godz. 18:00 w Sali Wielkiej Dworu Artusa odbędzie się XX jubileuszowa edycja koncertu kompozytorskiego Pięciolinia Wolności.
  • 1 czerwca 2024 r. startuje ogólnopolska rywalizacja o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Jak co roku Toruń włącza do tej akcji.
  • W niedzielę, 2 czerwca 2024 r., w związku z zawodami żużlowymi na Motoarenie, uruchomione zostaną dodatkowe kursy tramwajów.
  • Piątek, 31 maja 2024 r., może być burzowy. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia.
  • Awaria sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych na Szosie Bydgoskiej – przy pętli tramwajowej.
  • 30 maja 2024 roku w Toruniu odbyły się uroczystości związane z Bożym Ciałem.
  • Nie lada gratka dla fanów surrealizmu i dorobku Salvadora Dalego w Toruniu. Już od 1 czerwca w Krzywej Wieży dostępna będzie wystawa „Boska Komedia-Raj”.