Monitoring wizyjny na obszarze Zespołu Staromiejskiego i Bydgoskiego Przedmieścia | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Monitoring wizyjny na obszarze Zespołu Staromiejskiego i Bydgoskiego Przedmieścia

Projekt nr 18
Nazwa projektu: 
Rozbudowa i organizacja systemu monitoringu wizyjnego na obszarze Zespołu Staromiejskiego i Bydgoskiego Przedmieścia miasta Torunia
Podmiot realizujący projekt: 
Gmina Miasta Toruń
Zakres prac: 

Projekt polegał na rozbudowie systemu monitoringu miejskiego o 50 nowych punktów kamerowych oraz modernizacji pomieszczeń Głównego Punktu Rejestracji i Archiwizacji Toruńskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Cel inwestycji to poprawa bezpieczeństwa użytkowników historycznych obszarów miasta, zapewnienie porządku publicznego oraz ochrona dziedzictwa kulturowego (m.in. przeciwdziałanie aktom wandalizmu) poprzez stałą obserwację i rejestrację zdarzeń w miejscach niebezpiecznych, szybszą interwencję służb porządkowych, monitoring ruchu ulicznego i gromadzenie materiałów dowodowych. W sposób pośredni projekt przyczynia się do ożywienia społeczno-gospodarczego pozwalając na „odzyskanie” do celów handlowych, turystycznych czy kulturalnych centrum miasta, sprawdza się w zabezpieczaniu imprez masowych, a także jest pomocny do szybkiej oceny sytuacji na drogach ułatwiając sterowanie ruchem.

Zobacz także w Załączniku nr 3 do Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Torunia na lata 2007-2015 oraz na stronie http://www.torun.pl/pl/monitoring-na-starowce-i-bydgoskim-przedmiesciu-rozbudowa

Adres: 
obszar Starego Miasta i Bydgoskiego Przedmieścia, 87-100 Toruń
Koszt całkowity projektu: 
1.576.181,81 zł
Dofinansowanie projektu: 

747.814,27 zł (Działanie 7.1. Rewitalizacja zdegradowanych dzielnic miast, Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013)

Dane kontaktowe:
Wydział Ochrony Ludności Urzędu Miasta Torunia
ul. Legionów 70/76
87-100 Toruń
tel. 56 61-19-300
e-mail: wol@um.torun.pl

Położenie: 
Galeria: 
Tablica informacyjna dotycząca projektu

Najczęściej czytane aktualności

  • Trzynasta edycja toruńskiej „dyszki” i towarzyszącej „piątki” odbędzie się 12 maja 2024 r. Dzień wcześniej zaplanowana jest rywalizacja dla dzieci i młodzieży.
  • Ruszyły zapisy dzieci, które chcą wziąć udział w wyścigach rowerowych na Motoarenie. Wydarzenie odbędzie się 19 maja 2024 r.
  • 7 maja 2024 r. w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego miało miejsce zaprzysiężenie nowego prezydenta miasta, Pawła Gulewskiego, oraz ślubowanie radnych miejskich kadencji 2024-2029.
  • 7 maja 2024 r. w budynku Urzędu Miasta Torunia odbędzie się robocza część sesji Rady Miasta Torunia kadencji 2024-2029. W programie wybór wiceprzewodniczących Rady Miasta Torunia, wystąpienie ustępującego Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego, przyjęcie statutu Gminy Miasta Toruń oraz sprawy organizacyjne związane z konstytuowaniem się...
  • W związku z „Piernikaliami 2024” w nocy z 10 na 11 maja i z 11 na 12 maja 2024 r. uruchomiona zostanie linia nocna tramwajowa 8N na trasie Uniwersytet – aleja Solidarności.
  • Prezydent Torunia Michał Zaleski oraz jego zastępca Zbigniew Fiderewicz spotkał się 6 maja 2024 r. z prof. dr hab. Tomaszem Szubrychtem, rektorem-komendantem Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Spotkanie było okazją do podsumowania dotychczasowej współpracy miasta z tą gdyńską akademią.
  • Ponad 60 koszykarzy-amatorów wzięło udział w pierwszej edycji Toruń 3x3 Streetball Challenge. W zawodach rywalizowało 15 drużyn w dwóch kategoriach wiekowych U15 i open. Kolejne wydarzenia tego cyklu zaplanowano w Toruniu od czerwca do sierpnia.
  • Przed nami wielki turniej finałowy 2. ligi piłki siatkowej mężczyzn. W dniach 10-12 maja 2024 roku odbędzie się Volleyball Toruń Cup 2024. Będzie to ostatni etap zmagań drugoligowców, którzy powalczą o awans do Tauron 1. ligi.